- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1634 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
10
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
Borneo
0
Skoro się udalo spieorzyć kaczyńskiemu i nawrockiemu relacje z ukrainą a za 2 dni miala być ... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Lanosss
24
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1634 Culés
0
Plusy/minusy obniżonego wieku emerytalnego?
2
@insp1re moze dozyjemy :D
4
@insp1re plus to przedewszystkim życie.
Na emeryturę powinno się iść w wieku 50 lat, albo przynajmniej zmienić pracę na krótsza, łatwiejsza i mniej wymagająca.
Często jestem krytykowany za takie podejście, jednak u mnie w robotniczej rodzinie dziadek nadal pracuje a zdolny do pracy nie jest od 10 lat, fizycznie już nie dojeżdża.
Wujek 60 lat a wygląda na 80- wrak człowieka.
Często bliscy nawet emerytury nie dożyli, ja sobie nie wyobrażam takiego życia
4
@insp1re
Podwyższenie
Plusy
- wyższa emerytura
- większa aktywność (dla wielu jest to rodzaj socjalizacji, zamiast siedzieć w domu i patrzeć w okno)
- mniejsze nakłady budżetowe państwa
Minusy
- ewentualnie gorsze zdrowie w zależności od wykonywania pracy.
Obniżenie
- niższa emerytura
- ewentualnie gorsze zdrowie psychiczne (czasem emeryt potrafi znaleźć sobie wypełnienie czasu ale nie zawsze - czasem jest depresja czy alkoholizm)
- więcej czasu i lepsze zdrowie
0
@insp1re obowiązek placenia składek i dostawanie 1/3 całej kwoty po tylu latach to po prostu grabież. Legalna piramida finansowa.