La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 957 Culés

1

"Legalny transport sylwestrowy" - w taki sposób ogłasza się lubelski przedsiębiorca, który proponuje mieszkańcom wynajęcie lawety. To pomysł na obejście zakazu poruszania się w noc sylwestrową. Chętni muszą być gotowi na wydatek co najmniej kilkuset złotych.

0

@tobiasson92 no, ale po co jak oni nie mogą zakazać poruszania sie? przed chwilą rzecznik praw obywatelskich to potwierdził w telewizji

0

@tobiasson92 Już widzę tych patoli na lawecie ostrzeliwających miasto petardami xD

konto usunięte

1

@NaFazieHitman oni od 5 lat wiele rzeczy nie mogli, a zrobili.
A tu mogą po złości sanepidem ludzi wykończyć. Nie wiem, czy statystyczny Kowalski chciałby dostać karę 10 tys zł, lub więcej, nawet, jeśli ona miałby być po czasie anulowana.

1

@NaFazieHitman Tylko że my w tym momencie nie mamy RPO :D Kadencja poprzedniego dawno się skończyła, a nowego nie wybrano

0

@Bykunn to kto na TVN24 tą konferencje zrobił? było napisane na żółtym pasku "RPO" @Guffi policja daje mandat za sanepid? to trzeba zapłacić przed odwołaniem się? wszak masz racje to pewnie trochę trwa cała procedura ehh

konto usunięte

1

@NaFazieHitman Nie. Policja kieruje notatkę jakąś tam do sanepidu, a ten może wystawić karę administracyjną. Do 30 tys złotych.

3

@Bykunn Przecież RPO, któremu skończyła się kadencja zajmuje stanowisko do czasu wyboru nowego rzecznika.

1

@NaFazieHitman Policja nam daje mandaty, a sanepid daje kary administracyjne. Policja ewentualnie składa do nich wniosek, jeśli nie ma sanepidu na miejscu. Ktoś pisał że już to jest niby nielegalne, ale trochę kiepskie info bo dalej się to dzieje :D
Nie wiem kto teraz pełni funkcję RPO i czy jest ktoś w ogóle wyznaczony. Był to Adam Bodnar, ale jego kadencja upłynęła.
@tobiasson92 Tak? No ok, nie sądziłem że PiS na to pozwoli.

konto usunięte

0

@Guffi już o tym pisałem to przekleję "ja się dziwię tylko, że jak ludzie wiedzą że pies straszy wnioskiem do sanepidu to drugiego dnia nie opróżniają konta, to jest pierwsze co się robi. Druga to złożenie zawiadomienia do GIODO na milicjanta, który przekazał moje dane do sanepidu - nie ma takich uprawnień. Trzecie złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa na milicjanta, który taki wniosek sporządził i przekazał do sanepidu - -przekorczenie uprawnień."

1

@against_modern_football Wszystko pięknie, tylko zarówno prokuratura i GIODO są pod polityczną kontrolą PiS. Nie ma szans żeby zadziałać ;) Poza tym Sanepid praktycznie nie wystawia tych, bo są potężne braki kadrowe.

konto usunięte

1

@against_modern_football i te rady można sobie w tyłeczek wsadzić jak wiele innych znalezionych w internetach. Co z tego, że ja milicjantowi na złość zrobię, jak i tak tę karę dostanę? Jemu nic nie będzie, a ja z karą zostanę. I co mam konto wyczyścić i do końca życia przed komornikiem się chować?

Dobre rady dla dzieci od dzieci

4

@NaFazieHitman Niestety system zrobili taki, że jest totalny bałagan prawny. Policja skieruje wniosek o ukaranie do Sanepidu, Ty dostajesz legalnie mandat (bo został wydany przez organy do tego uprawnione i na podstawie stosownego aktu wykonawczeg) ty idziesz z tym do sądu a sąd anuluje Ci mandat za brak podstawy prawnej.Niestety zrobili to tak, jakby chcieli wydrukować wyrok TK w sprawie aborcji i sie zabezpieczają.

2

@pax @Bykunn @Guffi dziękuję wam za wyjaśnienie sprawy zobaczyłem w tv co gadają i się zmieszałem. pozdro

konto usunięte

0

@tobiasson92: nie do końca jest pod kontrolą pisu, bo mandaty za maseczki i inne bezprawne bzdury anulują.

@Guffi Często jak milicjant wie o czym mówisz, znasz swoje prawa to po prostu nie wypisują wniosku, bo oni też wiedzą, że robią z siebie kretynów i to jest bezprawie. To nie jest robienie na złość milicjantowi, tylko egzekwowanie prawa obowiązującego na terenie RP, kiedyś rządy pisu minął i nadejdzie czas rozliczeń ludzi którzy obecnie łamią prawo. Nie musisz chować się przed komornikiem do końca życia, bo jak sąd anuluje karę (+ - 2 miesiące) problem znika. Do dziecka mi daleko, wiele kancelarii jest tego samego zdania jeśli chodzi o interpretację tych przepisów. Zdaje też sobię sprawę, że większośc ludzi jest wygodna i dla świętego spokoju dostosowują się do bezprawia pisowskiego państwa

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?