La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1409 Culés

12Lewy Świątek po angielsku gratuluje. Już języka zapomniał? Trochę to słabe moim zdaniem.

94

@Pawlak1992 Iga na swoim instagramie też wszystko pisze po angielsku. Jako osoby o zasięgu światowym dobrze, że używają tego języka

94

@Pawlak1992 Z jego zasięgami i oznaczeniem Świątek więcej osób z zagranicy będzie wiedzieć o co chodzi, co tylko może Idze pomóc. Tak działają sociale.

konto usunięte

10

@Pawlak1992 Chce, żeby jak najwięcej fanów go zrozumiało, więc pisze po angielsku. Nic w tym dziwnego nie ma jeśli mu na tym zależy.

26

@Pawlak1992 Lewy jest marką globalną i ma fanów na całym świecie. Dzięki temu zapewnia jej dodatkową rozpoznawalność, a fani z innych części świata rozumieją co pisze. Nie bój się, jak sie spotkają to będą rozmawiać po polsku

4

@Pawlak1992 Toć to już Niemiec się zrobił. Dziwne, że nie po niemiecku.

1

@dge21 Świątek pisze w jednym poście po angielsku i po polsku. Wielu sportowców tak robi. Lewy napisał tylko po angielsku.

konto usunięte

17

@Pawlak1992 Jak nie rozumiesz co napisał to są translatory, google tłumacz, mnóstwo językowych kursów internetowych czy stacjonarnych. Polecam.

23

@Pawlak1992 chlop jej podbija zasiegi angielskim, a ty mowisz ze on jezyka zapomnial xDD

3

@Pawlak1992 Kurła, wielki gwiazdor i udaje światowca, a o korzeniach zapomniał :D

konto usunięte

14

@rust Niektórzy są mentalnie jeszcze w latach 2000-2006, kiedy internet był w co dziesiątym domu dostarczany przez modem kablem USB i nazywał się "blueconnect".

Nie rozumiem tej "gówno burzy" - jak to określacie - o pisanie przez Naszych sportowców po angielsku. To nie są gwiazdy podwórkowe, żeby pisać po polsku, czy też w rodzimym slangu. Muszą pisać w języku, który jest uznany za międzynarodowy, aby powiększać sobie zasięgi i popularność. Robert bardzo umiejętnie buduje swoją markę i jestem pewien, że na swoim nazwisku będzie zarabiać miliony jeszcze długo po zakończeniu kariery. I to jest zaj****te, za to go uwielbiam. Jeżeli ktoś chce zarabiać na swoim nazwisku, to Lewandowski jest jednym z najlepszych wzorów do naśladowania. Przy nim można nauczyć się biznesu. Polecam poczytać od czasu do czasu Forbes'a i zobaczyć, ile kasy i w co inwestuje Lewy. Nie tylko w auta pakuje kasę. Robert to nie tylko świetny sportowiec, ale także znakomity biznesmen.

Wracając do tematu:
Dzisiaj każdy na co dzień używa angielskiego. Ba, nawet robią to nieświadomie. Prosty przykład: gdy wyciągasz środkowy palec, aby kogoś "pozdrowić" pokazujesz mu "f**k you*, faka, fakena etc.
Zwał jak zwał. Wiecie o co chodzi.

3

@TomaszWitaszek Prawda, zwlaszcza ze sam gest wywodzi sie z wojny 100/letniej miedzy Anglia i Francja, a ‘fuck you’ z ‘pluck you’ i Zwiazany jest ze strzalami, odcinaniem palcow i uzywaniem luka z pomoca palca srodkowego.

0

@TomaszWitaszek Ale tak jak już pisałem wcześniej: wielu polskich sportowców pisze w jednym poście po angielsku i po polsku. Myślę że Polak Polsce powinien pogratulować po polsku, a pod spodem czy wyżej dać angielski tekst.
Zobacz na twittera czy instagram Świątek. Tam pisze po angielsku i po polsku.

konto usunięte

0

@Pawlak1992 Tak, zgadza się. Jednak weź pod uwagę, że Iga jest na początku swojej kariery, więc jej 3/4 fanów to Polacy. Lewandowski jest już na takim etapie kariery i ma taką rozpoznawalność, że gdyby miał pisać w każdym języku to musiałby w dziesięciu napisać.

Swoją drogą jestem ciekaw czy fani Bayernu mają problem z tym, że Lewy nie pisze po niemiecku. W końcu to największa gwiazda Bundesligi.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

1

@dge21 No właśnie niekoniecznie. Często podaje w dwóch językach. IMO najlepsze rozwiązanie.

0

@TomaszWitaszek Nie musiałby w dziesięciu, wystarczy tylko po polsku i angielsku. Po polsku dla swoich rodaków i po angielsku dla reszty świata. Zwróć też uwagę, że nie każdy w Polsce zna dobrze angielski, a Twitter nie ma funkcji tłumaczenia tekstów. Ludzie muszą kopiować tekst i tłumaczyć go w translatorze.

1

@Pawlak1992 weź sie już uspokój z tymi tweetami i argumentami o tweetach w dwóch językach. Specjalnie wbiłem na jej twittera i w większości pisze po angielsku, czasami jak jest krótsza wypowiedź to dodaje tłumaczenie po polsku niżej. Nie wiem czemu ludzie nie potrafią zrozumieć że sportowcy to osoby publiczne, często na skale światową czy tam europejską więc piszą do wszystkich fanów po angielsku i tyle. Na twitterze jest limit znaków więc chyba lepiej jest zamieścić całą wypowiedź po angielsku do wszystkich fanów niż tylko po polsku prawda? I jeśli starczy znaków to dać tłumaczenie dla tych którzy nie ogarniają. "Ludzie muszą kopiować tekst i tłumaczyć go w translatorze." no nie no tragedia, jak dla kogoś to jest takie cięzkie to nie dziwię się że jest zbyt leniwy żeby angielskiego nie ogarniać na najprostszym poziomie w 2020.

« Powrót do wszystkich komentarzy