La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1564 Culés

18

Myślę, że te słowa zamykają całą ideę i dyskusję na temat 500+

"Ja nie wiem czy nas stać czy nie stać na 500 plus. Wiem natomiast, że nie powinno nas być stać na 500 plus. Jeśli nas na nie stać, to coś robimy źle. To znaczy, że trzeba zmniejszyć podatki lub usunąć istniejące. Bo to znaczy, że zbudowaliśmy państwowego molocha, który nagle dokonuje reglamentacji środków, okrada bogatych, by rozdać biednym.

Pół biedy, gdy faktycznie rozdaje biednym (chociaż z drugiej strony - z jakiej racji), ale zwykle - by rozdać leniwym, nieostrożnym, nieodpowiedzialnym. Karząc tych, którzy każdego dnia ryzykują wszystkim, by nagradzać tych, którzy często nawet się nie przepracowują.

Nie powinno nas być stać na 500 plus."

4

@NeroTFP w punkt!

3

@NeroTFP 500+ to standard cywilizacyjny, obecny już od wielu lat na zachodzie i zostanie z nami na zawsze. Sam na szczęście nie mam potrzeby, żeby brać tego typu programy, ale nie mam w sobie zawiści do tych, którzy je biorą, a tym bardziej nazywać kogoś, kogo nie znam patologią. Wspólnota zawsze będzie lepsza, niż zbiór jednostek.

0

@NeroTFP ja jestem za likwidacją socjalizmu. Czyli 500+ tak, trzeba zlikiwidować. Ale nie tylko do kasacji powinna pójść: publiczna edukacja, publiczna służba zdrowia i być może publiczne emerytury. Dzieci powinni być zobowiązani do finansowania swoich rodziców. Ewentualnie powinna być nie duża emerytura obywatelska

3

@Kettger Nie w takiej formie, nie w takiej wysokości... W krajach porównywalnych do Polski, czyli tych które weszły do UE razem z nami takie dodatki to kilkanaście euro miesięcznie na dziecko, a nie 120euro. Nie stać nas na to i oczywiście już to widać, tylko trzeba chcieć to widzieć.

0

@Kettger bo nie masz dzieci zapewne i nie bierzesz. Ludzie którzy nie mają dzieci nie mają pojecia ile kosztuje ich wychowanie.

0

@Kettger Oczywiście, że nie wszyscy, którzy biorą 500+ to patologia. W żadnym wypadku.

0

@Kettger Tak, tego typu programy istnieją na zachodzie w państwach bogatych. Polska, kraj bogaty - wybierz jedno.

0

@kamil9040 ojojoj, chciało się dzieciaka, to trzeba było znaleźć lepszą pracę, żeby mieć więcej pieniędzy, a nie żebrzeć, bo wychowanie drogie. Jak mnie na coś nie stać, to się o to nie staram.

0

@Marsmall tak ale będziesz chciał żeby ten dzieciak później pracował na twoją emeryturę. Ja uważam że ludzie którzy nie mają dzieci nie powinni mieć prawa do emerytury. Ja zwolennikiem 500+ nie jestem ale nie z powodu takich jak ludzie tutaj. Że chcą znieść to, bo sami nie korzystają. A już publiczną edukację chcą utrzymać bo z niej korzystają i to już jest potrzebne. Ja chce żeby jednego i drugiego nie było.

3

@kamil9040 No wiadomo ale in vitro na przykład feeeee, szatańskie nasienie. Finansowanie leczenia hormonalnego bezpłodnych par? W żadnym wypadku, niech zdychają w biedzie na starość. Co za nonsens. Już nawet nie odnoszę się do ludzi, którzy po prostu nie chcą mieć dzieci bo to ich wybór. Nie są w niczym gorsi

0

@Bykunn i ja jestem tego zwolennikiem służba zdrowia winna być prywatna. Nie było by wtedy gadania, czemu państwo płaci za to, a za to nie.

0

@Marsmall Dziecko i dzietność leży w interesie państwa.

1

@kamil9040 ale żeś dowalił do pieca... spoko, ja z miłą chęcią zrezygnuję z emerytury państwowej, ale tylko wtedy, gdy zus nie będzie pobierał ode mnie składek, tylko odbiorę je przy wypłacie. Płacę składki? płacę. To mi się należy.

0

@kerouac czyli najłatwiej dać 500 zł i powiedzieć. "macie". Ja w tym momencie jestem w stanie odłożyć może 1/3 wypłaty. Jak byłem w Holandii byłem w stanie odłożyć 2/3 wypłaty. Może tu tkwi problem, że w Polsce życie nie jest tanie.

1

@kamil9040 "Ja uważam że ludzie którzy nie mają dzieci nie powinni mieć prawa do emerytury"

Niech też państwo nie ściąga z nich haraczu przez 40 lat. Zazwyczaj takie osoby są bardziej odpowiedzialne i są w stanie sami zatroszczyć się o swoją starość.

1

@Marsmall Nie no, ja się zgadzam i zawsze powtarzam, że ten program jest źle zaprojektowany.

0

@Marsmall A ty wiesz jak działa system emerytalny? Pokolenie dzieci utrzymuje pokolenie rodziców. I ty nie odkładasz pieniezy do ZUS na swoją emeryturę, tylko na twoich na obecnych emerytów. Na twoją emeryturę będą pracować twoje dzieci i wnuki.

0

@kamil9040 wiem w jaki sposób działa. W najgorszy możliwy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Którego napastnika powinna sprowadzić Barcelona w miejsce Luisa Suareza?