La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 961 Culés

4

Oddałem dzisiaj głos przeciw obecnemu prezydentowi, żaden z kandydatów nie był tym kogo obecnie bym poparł jednak podejście w stylu "pójdę lecz oddam głos nie ważny" już mnie nie przekonuje. Kilka razy oddawałem głos w taki sposób ale powiedzmy sobie szczerze, to obecnie nic nie daje. Musiałaby to być dużo większa liczba osób. Dlatego trochę się teraz dziwię, że są osoby, które tak robią. Oczywiście każdy ma prawo tak robić, a to co piszę to wyłącznie moja opinia. Według mnie z obecnym prezydentem, i przede wszystkim z Kaczorem za sterami takiej władzy, w niedługim czasie mógłbym już tych przywilejów nie posiadać.

konto usunięte

0

@prokofiew Dlaczego ludzie zagłosowali przeciw PO w wyborach do Sejmu? Bo mieli dość i wybrali mniejsze zło. Dlaczego oddałeś głos na Trzaskowskiego? Masz dość Dudy i wybierasz mniejsze zło. Co zrobisz za 3 lata? Znowu mniejsze zło? Gorzej jak chomiki w klatce, mniejszs zło, mniejsze zło.
Ja oddałem nieważny głos w obu turach, nie będę wybierał między mniejszym złem.

0

@chudymc Ok. Rozumiem. Jednak spójrz na to jaki Twój nieważny głos miał wpływ na faktyczny przebieg wyborów. No niestety w ogóle nie miał. Podzielam Twoje myślenie w 99% procentach. Ja także nie lubię wybierać między mniejszym i większym złem. Można by powiedzieć, że sytuacja nie pozostawia nam wyboru.
Ja jednak patrząc na to co wydarzyło się w ostatnich latach w naszym kraju uważam, że nawet decyzja o wyborze tego mniejszego zła jest dość ważna. W moim przekonaniu to co kryje się za zwycięstwem Dudy może nie być tylko takim wyborem.
Poza tym na pewno, mimo tego, że żaden z nich nie spełnia Twoich oczekiwań, na pewno do któregoś jest Ci bliżej. Być może któryś z nich zrobił coś czego nie możesz przetrawić albo zrobił coś co Ci się bardzo podobało. Myślę, też że w przypadku prezydenta trzeba mocno spojrzeć na szerszy kontekst. Czyli partia rządząca, sytuację w sejmie senacie itp. Zmierzam do tego, że nie jest dobrze gdy jedna partia ma wszystko. Jak zdobędzie wszystko to nie będzie chciała tego już oddać. I to jest coś co mnie pchnęło do tego by jednak oddać głos ważny. Natomiast jest jeszcze szereg powodów dla których oddałem głos przeciw PAD.

konto usunięte

0

@prokofiew Ja nigdy nie oddam głosu na kandydata z ramienia PO, z prostego względu, dałem się nabrać na Tuska i jego cuda na kiju, teraz widzę masę sprzeczności w ich działaniu. Czy to oznacza że bliżej mi do PiSu? Pewnie tak, ale mojego głosu też nie będą mieli.
Mój nieważny głos można interpretować, i ja to tak robię: Idę na wybory mimo wszystko, tylko trzeba o mnie zadbać abym kogoś wybrał, w tym roku, w tych wyborach nie było nikogo, 2 razy oddałem głos nieważny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?