La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 690 Culés

10

Ponieważ 15 minut temu rozegrałem własną Grę na Tronie, to naszła mnie pewna konkluzja, dość banalna i oczywista - nie oczekujcie ode mnie zbyt wiele. Czyli w sumie post jest populistyczny i dla atencji.

Możemy się tutaj, czy ogólnie w internecie, w życiu prywatnym wzajemnie przekrzykiwać, kto rządził lepiej, albo kto mógłby rządzić lepiej, pluć jadem na siebie itd. Tylko gdy już emocje opadną i pandemia się skończy, to i tak wszyscy jak tutaj siedzimy, jak jeden mąż znowu pójdziemy do pracy, zarabiać pieniądze, żeby się utrzymać. Innymi słowy, po prostu przetrwać kolejny dzień, tydzień, miesiąc, rok.

Jak już wpadniemy w ten żar pracy, to choćby u władzy była Myszka Miki, to nie będzie miało to znaczenia. Dlaczego? Dlatego, że nasze głowy będą zajęte czymś innym, będą zajęte przetrwaniem i zapewnieniem swoim dzieciom (jeśli ktoś posiada oczywiście) środków do życia. Nie chcę powiedzieć, że dyskutowanie o swoim kraju jest bezcelowe - bo nie jest. Smutne jest tylko to i zarazem prawdziwe, że jak źle by nie było, to trzeba zaciskać zęby i walczyć o swoje przetrwanie, o swoje życie i życie bliskich. Pytanie tylko, jak długo te zęby mogą pozostać zaciśniete. Nadejdzie moment, że w końcu wypadną.

2

@Danny Gaucho Czyli nie można jednocześnie pracować i np demonstrować przeciw władzy? :D Jak ktoś pracuje na 2-3 etaty to fakt ciężko to czasowo pospinać :D

3

@Danny Gaucho Uważam, że wszyscy spotkamy się w odległości na swoich Tronach i tej gry nie wygra nikt, Panie Danny! Plum, konkluzja spłynie, hen tam, niet.

2

@Danny Gaucho Racja, trochę zazdroszczę ludziom którzy powiedzmy zarabiają np 10k miesięcznie. No ale jak to mówi klasyka. Trzeba było się uczyć :D

1

@Bykunn Nie byłbyś sobą, gdybyś się nie przyczepił? ^^. Nie kurła, nie można :]

0

@Danny Gaucho można jednocześnie walczyć o przetrwanie i zapewnienie bytu rodzinie i o poprawę sytuacji w państwie

0

@Danny Gaucho "Żeby nie widzieli prawdy dostali zajęcie,materialne życie.co ucieka coraz prędzej.." mam małą nadzieję że obecne strajki,to mały promyk światła, i nie długo ludzie zawalczą huczniej o zmianę w tym kraju

1

@Danny Gaucho No przyczepiłem się bo sam tak robiłem i nie był to jakiś problem. I właśnie dlatego bo nie rozumiem takiego podejścia "trzeba robić swoje, zarabiać na chleb i się nie wychylać". Dalej byśmy mieli komunę (i w sumie zaraz będziemy mieli znowu) z takim podejściem

2

@Danny Gaucho dlatego najlepiej ten czas, który człowieka poświęca na te wszystkie wiadomości, artykuły, rozmowy ze świata polityki lepiej poświęcić na siebie, na swój samorozwój. Zawsze z takiego założenia wychodziłem. Bo jak sam sobie nie zaczniesz układać życia na przystępnym poziomie to nikt tego za Ciebie nie zrobi. Nieważne kto jest u władzy, co obieca, czego nie spełni. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach trzeba chcieć. Wiadomo, państwo niejednokrotnie podstawia nam nogę ku lepszemu bytowi, ale to trzeba włożyć wtedy jeszcze więcej siły, pracy w swoje życie. Wiem, że to brzmi jak piękne frazesy, ale taka prawda. Chcesz godnie żyć? zapieprzaj, rób swoje. Najważniejsze jednak to znaleźć to coś co sprawia Ci przyjemność, bo bycie niewolnikiem nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

1

@eckov Pewnie, że można. Ba, nawet tak trzeba :)
@Bykunn Nie no, absolutnie nie chodziło mi o to, żeby się wychylać. Po prostu obecnie, to wychylanie się jest bardziej widoczne i uwypuklone :)

0

@Danny Gaucho ten post mozna okrasic tym utworem Mlynarskiego. "Robmy swoje"
https://www.youtube.com/watch?v=RAWJHpP3sog

0

@Danny Gaucho No tak bo teraz każdy ma więcej czasu :D

0

@Bykunn Przed pandemią, to np Ciebie tutaj ze świecą można by było szukać :)

0

@Danny Gaucho widze ze kolega juz tak sie przyzwyczail do tego ze w tym kraju jest ujowo ze nawet nie wyobraza sobie ze mogloby byc lepiej i uwaza ze obojetnie kto u wladzy bedzie to nic sie nie zmieni:)

A moim zdaniem (moze troche naiwnym) to trzeba dyskutowac myslec i dzialac (chocby poprzez uczestnictwo w wyborach) na rzecz tych dzieci (ktorych jeszcze nie mam), dla ktorych ty zapewniasz srodki do przezycia.

Bo panstwo ci powinno w tym pomagac i powinno byc dla ciebie tak jak dla mnie i tak jak dla kazdego innego. A nie tylko dla swojego elektoratu zeby tylko sie utrzymac przy wladzy i korycie:)

2

@Danny Gaucho bo miałem pracę:D

0

@barteq
"widze ze kolega juz tak sie przyzwyczail do tego ze w tym kraju jest ujowo ze nawet nie wyobraza sobie ze mogloby byc lepiej i uwaza ze obojetnie kto u wladzy bedzie to nic sie nie zmieni:)"

Heh, no wiesz. Jest trochę podstaw, żeby tak sądzić :)

"Bo panstwo ci powinno w tym pomagac i powinno byc dla ciebie tak jak dla mnie i tak jak dla kazdego innego. A nie tylko dla swojego elektoratu zeby tylko sie utrzymac przy wladzy i korycie:)"

Przecież masz 500+. Znaczy Ty jeszcze nie masz. Szybciutko machnij dziecko i cyk. Będziesz miał "wsparcie" od państwa :P. Pełna zgoda oczywiście.
@Bykunn https://i.pinimg.com/originals/30/ad/8a/30ad8a6bbcb7ce78057f96c3a4400c83.png

1

@matirix20 Nie trzeba sie uczyć w najbardziej popularnym znaczeniu tej frazy, aby dobrze zarabiać :)

0

@Karzel Tak wiem :) Wystarczy być specjalistą w jakiejś dziedzinie ale to nie zawsze takie proste co :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 lefreux 98 pkt
2 maciek2164 97 pkt
3 norbi77 91 pkt
4 KingLeonidas 89 pkt
5 goo_messi 88 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?