La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1271 Culés

konto usunięte

0

Zna się tu ktoś na psach? Właśnie przeczytałem artykuł o jakiejś tam aktorce Pierwszej Miłości która zaatakował pies. Pogryzł jej twarz, o mało co nie straciła oko. Pies ten został przez nią adoptowany że schroniska. Jak się okazuje to nie pierwszy raz gdy ten pies zaatakował człowieka. Zaatakowana przez niego została również żona poprzedniego właściciela. I tu mam pytanie. Czy to przypadek że ten pies atakuje tylko kobiety czy może jest jakiś powód dlaczego się może tak zachowywać względem kobiet? W ogóle dziwna to jest historia, zawsze myślałem że pies który zaatakował człowieka jest momentalnie usypiany, a tu sobie tak zmienia właściciela i nikomu to nie przeszkadza. Przecież niewiele zabrakło i mogła być tragedia. Uśpić bydle i tyle. To tylko pies. Przecież to nie zagrożony gatunek żeby się z nim cackać.

5

@kamilos1214 Nie, nie zabijajmy psów.

8

@kamilos1214 Widocznie musiał ten pies wiele przejść w życiu że jest taki agresywny.

9

@kamilos1214 Rzeczywiście malo wiesz o psach skoro myślałeś ze psa sie usypia jak zaatakuje człowieka...

konto usunięte

0

@bixmix moim zdaniem tak powinno być. Sam zostałem w dzieciństwie zaatakowany przez psa gdy wracałem ze szkoły i moim zdaniem nie ma co się cackać. Nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko spotkało cos takiego.

konto usunięte

2

@kamilos1214 Dobry behawiorysta dla psa i tyle. Do tego praca z nim i będzie dobrze.

konto usunięte

0

@NeroTFP no dobrze ale czy ten behawiorysta da sobie uciąć rękę że psu w pewnym momencie nie odbije i nie zaatakuje ponownie człowieka? Weźmie na siebie taką odpowiedzialność? Moim zdaniem 100% pewności nie będzie miał nigdy, to zwierze, nigdy nie wiadomo co może mu odbić, zwłaszcza że przejawiał w przeszłości złe zachowania

0

@kamilos1214 czyli zabijmy wszystkie psy, bo tak naprawdę każdemu kiedyś może odbić

0

@kamilos1214 Żaden pies nie rodzi się zły i takie zachowanie to wina właścicieli. Reakcja psa wynika z czegoś i od tego trzeba zacząć. Nie ma akcji bez reakcji.
A Twoje podejście do tego tematu świadczy tylko o Tobie.
Ugryzł - zabić, bez poznania powodu.

konto usunięte

0

@Shapiro nie napisałem żeby usypiać wszystkie psy, widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Uważam że powinno usypiać się psy które przejawiły niewłaściwe zachowania wobec ludzi, czyli mówiąc krótko zaatakowały ich. Uważam, że żaden behawiorysta nie da 100% pewności, że taki pies ponownie nie zaatakuję, nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności.

konto usunięte

0

@norbi77 pewnie tak jest, główną przyczyną może być wina właściciela. Ale moim zdaniem nie jedyna. Podejrzewam że geny też mogą mieć jakiś tam wpływ

konto usunięte

0

@norbi77 Oczywiście jak behawiorysta chce zbadać powód takiego zachowania nie widzę przeszkód, ale niech nie będzie takich patologicznych sytuacji, że takiego psa może "zwykły" człowiek adoptować ze schroniska. Niech sobie ten behawiorysta go adoptuję i weźmie za niego odpowiedzialność. Pisałem o jakiejś tam aktorce, ten pies pogryzł ją akurat w jej domu, ale jeśli taka sytuacja miała by miejsce w przestrzeni publicznej i zaatakowałby innego człowieka, nie daj boże dziecko? Także podsumowując, moim zdaniem można oczywiście bawić się w poznawanie powodu takiego zachowania danego psa, ale taki pies nie powinien trafić już do "zwykłego" człowieka.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: