- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1408 Culés
Gorące dyskusje
Bykunn
1
@ProMILs xD jak mówię za dużo filmów oglądacie. Ale ok wiem że ja nikogo nie przekonam
72 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1408 Culés
6
Breaking News
Nieoficjalnie koniec koalicyjnego rządu Zjednoczonej Prawicy. PiS w czwartek po przegranym głosowaniu ma ogłosić, że nie widzi dalszej możliwości współpracy z partią Gowina. Sytuacja nie jest jednak prosta ponieważ wiadomo że przynajmniej 6 gowinowców zagłosuje po myśli obozu rządzącego a kolejnych 5 po zerwaniu współpracy ma do nich przejść. Przy takim obrocie spraw partia Kaczyńskiego będzie miała 228 posłów a to oznacza że traci bezwględną większość. Co do samego Gowina to zamierza stworzyć koło poselskie i z tymi którymi mu zostaną współpracować z PSL. Wiadomo wtedy że nowym marszałkiem zostanie ktoś z opozycji może to być nawet sam były wicepremier. Zagadką pozostaje co zrobi PiS, czy postawi na rząd mniejszościowy zachowując wpływy w spółkach i mediach czy będzie dążyć do przedterminowych wyborów. Wiadomo że na drugą opcję nie zgodzi się opozycja ale wtedy Kaczyński i spółka rozważają opcję atomową i rząd poda się do dymisji. Wtedy siłą rzeczy cały ciężar na stworzenie rządu spadnie na ugrupowania opozycyjne którym będzie niezwykle ciężko takowy stworzyć. Obecnie rządzący mają wtedy sytuację wykorzystywać zwalając cały kryzys na resztę i stawiać się w roli jedynego gwaranta stabilnej większości. Dodając do tego problem z wyborami prezydenckimi czeka nas prawdziwy chaos...
3
@Europejczyk1980 Albo czeka nas po prostu Gowin, który zagłosuje za, chociaż będzie z tego powodu smutny
10
@Bykunn Wątpię duża część twitera o tym pisze;) Generał na kocie z Żoliborza podobno już zdecydował. Powtórzy manwer z 2007 pytanie z jakim skutkiem. Tak czy inaczej będzie zabawnie pytanie czy polska gospodarka to przetrwa:/
0
@Europejczyk1980 ja pier... Ważą się losy Polski, a oni urządzają sobie rozgrywki jakby to była kolejna partia szachów z dziadkiem. Chciałbym, aby trafił się ktoś kto byłby w stanie odsunąć te wszystkie szuje, złodziei i im podobnych od Sejmu, Senatu i innych kluczowych instytucji.
0
@Kurkmen Dziwi cię to? Oni tam zajmują się tylko sobą. PiS chce mieć taką liczbę posłów by konfederacja musiała brać udział w rządzie technicznym. Wiadomo że w takim przypadku będzie dochodziło do tarć i napięć co będzie Kaczyńskiemu sprzyjało. Co prawda ugrupowania opozycyjne mogą nie podejmować się wyzwania, ale wtedy czeka nas rząd techniczy PiSu, a wszystkie niepowodzenia będą zwalali na opozycje...
0
@Europejczyk1980 No jeśli wywrócą rząd i będą przedterminowe wybory to wracamy do starych "dobrych" czasów :D Wielu młodzieńców ochoczo hejtujących politykę dopiero zobaczy co znaczył parlamentaryzm przed rządami POPSL ;)
0
@Bykunn No właśnie niekoniecznie. Jeżeli opozycja nie zgodzi się na przedterminowe wybory parlamentarne co zresztą deklarują to przy dymisji rządu będzie presja by przejeli stery. Przy minimalnej większości włącznie z konfederacją rządy będą katorgą. Wszystkie przewiniena PiSu oraz zbliżający się wielkimi krokami kryzys gospodarczy spadną na opozycję. Pomijając już że taki rząd co chwile będzie trzeszczał w posadach, potrwa on może kilka miesięcy akurat w sam środek epicentrum. Zapewniam cię że większość nagle zapomni o machlojach obecnie rządzących i na nich zagłosuje. Niech opozycja nie wchodzi w żadne układy z Gowinem albo przynajmniej niech robią to po cichu. Niech Kaczyński sam wypije to co nawarzył;)
0
@Europejczyk1980 Po prostu powiedzą, że nie są wstanie utworzyć rządu. Jeśli w ogóle PAD im misję utworzenia rządu powierzy.
1
@Bykunn Powierzy, mogą tak mówić, ale zaraz z drugiej strony będzie narracja że "przecież macie większość". Niektórzy będą wręcz na to nalegać, a po stronie opozycyjnych dziennikarzy co rusz pojawia się jakiś pożyteczny idiota. Dodajmy do tego że TVP wtedy nadal będzie pod obecną kontrolą. Dlatego też pisałem o stawianiu się PiSu w roli gwarnta stabilności. Po miesiącach chaosu w końcu przegłosuje sie te wcześniejsze wybory, ale ludzie którzy na codzień polityką się nie interesują ale głosują oddadzą swój głos na ową stabilność. Dlatego gra jest bardzo ryzykowna, a nie od dziś wiadomo że Kaczyński w chaosie czuje się jak ryba w wodzie.