La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1190 Culés

konto usunięte

6

Stałem się lekkim sezonowcem Bayeru Leverkusen. Genialnie dla oka grają. Szkoda tylko, że czasem to posiadanie piłki jest tylko dla posiadania, ale widać, że powoli jest szlifowany ten styl, bo sezon temu Bosz dopiero wdrażał taktykę, zrobił top 4, ale w tym sezonie wyglądają o wiele lepiej i solidniej. Poza tym, mają bardzo fajny skład i ciekawych zawodników. Oby tak dalej.

2

@Hiacynk Bayer, Lipsk, Atalanta świetnie się ich ogląda. mamy 1;0? ruszmy na 2 itd dalej:) bez kunktatorstwa ala Atleti czy inne Juve:)

konto usunięte

1

@escarabajo Chociaż mam wrażenie, że Bayer to jest inny poziom szaleństwa w posiadaniu od Lipska chociażby. W poprzedni weekend było bezpośrednie starcie. Wynik 1:1, ale posiadanie oczywiście 61-39 dla Leverkusen. Świry. Juventus w grupie nawet pod względem zdominowali, ale dostali 5:0 w dwumeczu. Wiadomo, że taki styl trzeba pochłonąć w całości - Bosz niech tam pracuje dalej, bo naprawdę z wypiekami na twarzy odpalam ich mecze, tak jak Atalanty. Na dodatek są to zespoły nie przesycone pieniędzmi. ;)

konto usunięte

5

@Hiacynk Największy zaskoczeniem jest jednak ewolucja trenerska Bosza. Oczywiście posiadanie piłki jest dla niego nadal kluczowe, ale wkońcu nauczył się, że sama dominacja nad przeciwnikiem nie zawsze przynosi korzyści. Teraz jest on bardziej elastyczny i stara się przede wszystkim zrównoważyć gre w ofensywie i defensywie, z czym miał zawsze problem.

1

@Hiacynk młodzi wygłodniali zawodnicy z domieszką doświadczenia innych zawodników. No jak Ajax rok temu:)

konto usunięte

2

@Khajio We wczorajszym meczu pucharowym to zauważyłem, bo "tylko" 56% posiadania piłki. Dobrze, że Peter wyciąga wnioski. Sezon temu Bosz, jak i jego Leverkusen było naiwne. Rzucali się zawsze na przeciwnika. Na słabszych działało, ale też nie zawsze. Ci mocniejsi nawet oddawali im piłkę, ale jakościowo ich bili na głowę. W Lidze Mistrzów w tym sezonie tak zrobił Juventus, chociaż też nie ma co oczekiwać, że Leverkusen zaraz będzie ogrywać Juve. Po prostu w dobrym kierunku to idzie, bo naprawdę fajnie się to ogląda. Taki techniczny, szybki, ofensywny futbol i po strzeleniu bramki, dążenie do kolejnych trafień. Taki futbol bez skrupułów. Widać, że się rozwinęli, ale myślę, że nadal będą to robić.

Zawodników też mają ciekawych. Oprócz Havertza to fajnie wygląda Palacios. Bailey też jest kozakiem, ale do formy daleko. No, ale jedynym mankamentem jest gloryfikowanie Taha, którego nie uważam za dobrego obrońcę, a jak widziałem opinię, to praktycznie same superlatywy. Potencjał może jest, ale jest strasznie nierówny.

konto usunięte

2

@Hiacynk Wczoraj bardzo ciekawie wyglądał system z Amirim (10) na wahadle. Kiedy Havertz łamał do środka to ten zajmował jego miejsce i wszystkie piłki rozgrywał do środka i były one bardzo dobre. Taki trochę boczny rozgrywający.
A co do Taha, to Tah jest chyba najbardziej przereklamowanym obrońcą młodego pokolenia na świecie. Nie ma szybkości, jest elektryczny, popełnia masę błędów, beznadziejna zwrotość. Zagrał jeden naprawdę dobry sezon i wszyscy zapamiętali jego nazwisko, ale tyle lat minęło i są niektórzy, którzy ciągle uważają go za duży talent. Tapsoba jest tam dopiero półtora miesiąca, a już mnie dużo bardziej od niego przekonuje.
Potencjał jest, ale jest tam 3 bardzo odstająych poziomem zawodników. Boki obrony nie są nawet na poziomie top 10 ligii.

konto usunięte

2

@Khajio Chociaż Tahowi może pomoże zmiana otoczenia. Nie wiem czy pamiętasz z Freiburga takiego obrońcę - Caglar Soyuncu, który aktualnie jest podstawowym defensorem Leicester. No to nawet Gikiewicz opowiadał, że Soyuncu popełniał masę błędów, przez niego przegrywali po 3:0/4:1, a trener i tak na niego stawiał... No, a na ten moment Turek tak się rozwinął, że spokojnie dałbym go do jedenastki sezonu Premier League. No i w reprezentacji też kozacko wygląda. Może Tahowi nie pasuje taki styl grania, nie wiem. Nie można też go już skreślać, bo grania przed sobą ma jeszcze sporo, ale na razie więcej o nim jest szumu niż pozytywów. Jak na moje, to powinien spróbować sił w innym zespole. A ten Tapsoba bardzo ciekawy, też zwróciłem na niego uwagę. :)

konto usunięte

1

@Hiacynk Soyuncu popełniał sporo błędów, zwłaszcza na początku, ale miał też dużo profesorskich interwencji. Było wiadome,ze jak ograniczy swoje plecy to stanie się klasowym zawodnikiem. Nie bez powodu był obserwowany przez top 4 ligii. Tah jest podobnie niepewny, ale w przeciwieństwie do Turka, on nie pokazuje czegoś nadzwyczajnego. Bardziej porównałbym go do Sokratisa. Dobry początek, przez kilka następnych sezonów jego forma z sezonu na sezon spadała, stał się piłkarskim średniakiem i piłkarsko zgasł (wypisz, wymaluj Tah). Transfer do Arsenalu miał być dla niego zbawieniem i nowym początkiem, ale chyba całkowicie zapomniał jak powinien grać klasowy stoper.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?