La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1507 Culés

0

Podsumowanie #5 [Barcelona vs Levante] - 02.02.2020r.

Zawodnicy, którzy zagrali powyżej oczekiwań:

• Marc-Andre ter Stegen: 4 interwencje (wszystkie z pola karnego), 55 kontaktów z piłką, 46 celnych podań (100%), 5/5 celnych długich piłek.

• Semedo: 1 odbiór + 1 próba odbioru, 6/9 wygranych pojedynków, raz sfaulowany, 94 kontakty z piłką, 63 celne podania (90%), 1 kluczowe podanie, 2/2 długie piłki, 1 stworzona okazja, 4/4 udane dryblingi + strzał w poprzeczkę.

• Fati: 2/3 celne strzały + 2 zablokowane, 2 gole, 2/2 udane dryblingi, 65 kontaktów z piłką, 38 celnych podań (92%), 3 kluczowe podania, 1 stworzona okazja, 6/11 wygranych pojedynków, 1 odbiór + 4 próby odbioru.

• Messi: 6/8 celnych strzałów + 2 zablokowane, 2 asysty, 8/9 wygranych pojedynków, 95 kontaktów z piłką, 51 celnych podań (83%), 7 kluczowych podań, 1 stworzona okazja, 5/7 celnych długich piłek, 10/14 wygranych pojedynków.

Kolejny mecz, w którym Blaugrana prezentuje się dobrze w ofensywie i słabo w defensywie. Gospodarze powinni zakończyć to spotkanie w pierwszej połowie, ale skuteczność tego dnia była bardzo niska. Niewykorzystane okazje "lubią się mścić", w drugiej połowie Levante stosowało wysoki pressing i stworzyło sobie (otrzymali od rywali) kilka groźnych sytuacji, defensywa Barcy za łatwo daje się zgubić. Niestety ten mecz jest kolejnym przykładem, że z boiskową psychiką pewnej części tej drużyny jest źle. Prawie idealna pierwsza połowa i nerwówka przez większość drugiej części spotkania. By to w pewien sposób zobrazować przytoczę statystyki nie z całego meczu, a z obu połów osobno. 1 połowa: 69% posiadania piłki + 4/10 celnych strzałów, tylko jeden niecelny strzał rywali, 2:0. 2 połowa: 65% posiadania piłki + 5/13 celnych strzałów, 5/9 celnych strzałów + ponad dwa razy więcej groźnych ataków rywali niż w pierwszej części spotkania, 0:1.


0

@Kengo No nie wiem czy prezentowali sie dobrze w ofensywie. Na tyle okazji, tylko 2 gole.

0

@Kengo
Nie nazwałbym tego grą powyżej oczekiwań. Od tych piłkarzy oczekuje się akurat jeszcze więcej.

0

@pawelkolejarz Po za Fatim i Semedo to akurat prawda bo ta dwójka jak na oczekiwania zagrała świetnie.

0

@Coutinho007
Co do Fatiego to akurat się zgadzam. W stosunku do niego nie mam jakiś oczekiwań. Raczej obserwuję z ciekawością na co go stać

A co do Semedo. To jak dla mnie jego wczorajszy występ faktycznie spełnił oczekiwania, ale wymagam od niego jeszcze więcej. Mam nadzieję, że będzie przede wszystkim regularny i jeszcze częściej błyskotliwy. Zagrał powyżej tego, do czego nas przyzwyczaił, ale jeszcze, żeby być piłkarzem na miarę Barcelony to ma nad czym pracować.

0

@pawelkolejarz Nie na co wymagać od PO, który 2,5 roku u nas kiedy dostawał piłkę na 20 metrze od bramki rywala nie wiedział co z nią zrobić więc dla mnie wczorajszy jego mecz i ten z Leganes w CDR był wystarczający.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?