- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1429 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1429 Culés
2
Obrazek mocno naciągany... tym bardziej, że z Enrique też się cofaliśmy. Ale z drugiej strony nigdy nie było to na taką skalę jak teraz. Nie rozumiem dlaczego po strzelonej bramce/2 często oddajemy więcej inicjatywy przeciwnikowi. Nie rozumiem dlaczego tak często cofamy się tak głęboko, że drużyna przeciwna nas po prostu gniecie, tak jak Slavia w ostatnich minutach. Nie rozumiem dlaczego wybijanie piłki jest często "na pałę", tak jak Semedo w meczu ze Slavią, czy Pique w innych meczach.
Smutno się na to patrzy mając w świadomości fakt, że tych zawodników jest po prostu stać na bardziej odważną i zdecydowaną grę. Ciekawe jak się to będzie rozwijać w dalszej części sezonu. Nie obiecuje sobie nic wielkiego, uważam że skończy się jak zawsze w ostatnich latach, ale gdzieś tam iskierka nadziei się tli, że w tym ostatnim sezonie Valverde zaczną grać po prostu trochę lepiej. Tak jak na Barcelonę przystało.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/75316029_2724196624280879_2974602789096783872_n.jpg?_nc_cat=109&cachebreaker=hd&_nc_oc=AQnSRtPbgX6BlM9gSUeMPBNiogoKS-ijeQzljnCdoycTkqzKSwuQMH5faSoMf_lhbG8&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=8a44829271c03fb7f2ede8016c9af62c&oe=5E5F34AC
1
@macio_944 Fajnie byłoby grać cały czas tak samo i liczyć że rywale nigdy nie wymyślą sposobu jak nas zablokować. Ale niestety świat idzie do przodu...
0
@Azi
Nawet nie chodzi o granie tak samo. Ale o modyfikacje, a nie odchodzenie od stylu gry, który był znakiem rozpoznawczym tej drużyny i przez który wiele ludzi tutaj jest. Bo od tego ewidentnie odchodzimy na rzecz czegoś bojaźliwego, defensywnego. M.in. stąd wg. mnie problemy, ponieważ staramy się grać tak jak... nigdy wcześniej. Co czyni nas trochę zagubionymi na boisku, co z kolei prowadzi do problemów z ustawieniem jak i problemów o psychicznym podłożu.
Ajax, City, czy choćby i Liverpool (połączenie kontr z atakiem pozycyjnym) potrafią grać atrakcyjniej od nas, odważniej, intensywniej. A więc da się. City i Ajax ogólnie są bardziej barcelońskie w tym momencie od samej Barcelony. Dlaczego to zatraciliśmy? Czy nie da się modyfikować stylu gry pod aktualne czasy, nie tracąc przy tym swojej tożsamości? Powyższe przykłady wg. mnie znaczą, że da się.
0
@macio_944 Zgodzę się że możemy grac dużo lepiej. Ale to gadanie o defensywnym stylu jest dla mnie strasznie głupie. Kto to wymyślił?
Liverpool zagrał w lidze 1 spotkanie więcej od nas a ma bardzo zbliżony bilans i nie strzelili więcej niż my. A warto pamiętać, że my mamy fatalny początek sezonu a oni genialny. W europie w topowych ligach w zasadzie tylko City i Atalanta strzelili wyraźnie więcej bramek. Nie gadajmy więc o "defensywnej Barcelonie". To jest głupie mówić że gramy defensywie kiedy są tylko 2 drużyny, która strzeliły więcej bramek...
Akurat Ajax gra w lidze ogórkowej i to wybitnie nastawionej na ofensywę i promowanie zawodników, więc porównywanie ilości strzelonych bramek do Ajaxu nie jest miarodajne.
0
@Azi
Okej, zgodzę się z tym, że "defensywna Barcelona" jest mocno naciągane. Ale głównie pod względem statystycznym. Wizualnie i optycznie, drużyny które oddają pole przeciwnikowi uważane są za defensywne. Tak gra często Barcelona, która oddaje pole przeciwnikowi, cofa się do głębokiej obrony w odrębie swojego pola karnego. Stąd myślę, że pojawiło się stwierdzenie "defensywna Barcelona". Poza tym mając taki ogień z przodu, nawet mimo koszmarnej formy grubego Suareza, strzelanie bramek raczej nie powinno być jakąś ogromną trudnością. Tym bardziej mając najlepszego piłkarza w historii. Zauważ jednak, że duża ilość z tych bramek to indywidualne popisy/akcje, a to też jest coś co kłuje w oczy.
Tak więc defensywny styl nie wziął się znikąd. Może jest na wyrost, naciągany - okej. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę czynniki typu cofanie się po bramce, często pozorny pressing, czy wybijanie na pałę piłki, to ten defensywny styl nabiera trochę większego sensu.