La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1206 Culés

4

Nie wiem co mnie bardziej śmieszy i żenuje. Absolutnie siłowe bronienie Valverde, czy porównywanie Go do Guardioli. Ja rozumiem, że Ernesto Valverde nie jest wszystkiemu winny i krytyka spadająca na Niego praktycznie z każdego zakątka świata jest często po prostu chamska i trochę na wyrost. Ale tutaj parę osób jak dla mnie popada się w totalnie drugą skrajność. Valverde zrobił zmianę? Ha, zobaczcie jaka świetna! Valverde bardzo głupio powiedział coś na konferencji (nawet jeśli miał coś innego na myśli)? Przecież to prawda, a Wy i tak to głupio interpretujecie! Barcelona Ernesto gra brzydko i słabo? Spokojnie, dopiero początek sezonu (k* trzeciego...), piłkarze się rozkręcą, są przecież kontuzje, a w ogóle styl gry to nie wszystko, futbol się zmienił bla bla bla...

A już dużą kpiną w ogóle jak dla mnie jest porównywanie Valverde do Guardioli. Pomijam już fakt ile jeden i drugi osiągnął w futbolu i jakie nazwisko mają w światowym futbolu. Ale różnica jest kolosalna. Różnica m.in. jest taka, że jeden wygrał Premier League grając cholernie atrakcyjny futbol z najsilniejszym Liverpoolem od lat, najsilniejszym Tottenhamem od lat i paroma innymi świetnymi drużynami, a drugi wygrywał ligę z często średnim Realem i nierównym Atletico (oczywiście nie chcę tego dyskredytować, ale jednak jest to rzecz dość znacząca). Jeden jest nominowany w różnych plebiscytach i mimo porażek w LM jest uznawany za jednego z najlepszych trenerów, cieszy się wielkim szacunkiem (powtarzam: mimo porażek w LM), drugi... delikatnie mówiąc nie. Jeden odpada z LM po w większości wyrównanej walce i indywidualnych błędach, drugi odpada po kompromitacjach po wygranych pierwszych meczach paroma bramkami... i tak można wymieniać.

Dlatego absurdem jest dla mnie porównywanie tej dwójki i na siłę pokazanie: "hej, zobaczcie! Pep też odpadał w LM!". Tak, odpadał, ale jakże to były inne odpadnięcia i o jakże innym wydźwięku niż nasze...

Poza tym trochę rozwala mnie bronienie Valverde za Jego styl. Zresztą jaki styl? Tutaj stylu za bardzo nie ma. W większości po 1/2:0 cofanie się i oddanie inicjatywy przeciwnika. Naprawdę chcecie by tak grała FC Barcelona z Messim, De Jongiem, Griezmannem i wieloma perspektywicznymi graczami? Co Was parę/paręnaście/parędziesiąt lat temu przyciągnęło do Barcelony? Czy nie był to m.in. wyjątkowy styl gry? Jeśli tak, to dlaczego jest on w tym momencie broniony, skoro drużyny o mniejszym potencjale kadrowym grają po prostu bardziej odważnie i atrakcyjniej?

Ta drużyna jest jak dla mnie bardzo źle poukładana, a Valverde mimo że na pewno się stara, to po prostu... nie ma takiej siły żeby to zmienić (jakkolwiek paradoksalnie by to brzmiało). I odpowiedzialnych za ten stan rzeczy jest dużo osób, wg mnie głównie nieudolny zarząd bez pomysłu na drużynę, który jedzie na oparach tego co usiłował zbudować Laporta z Guardiolą, a wcześniej z Cruyffem, ale Valverde też ma w tym udział i nie powinno się Go bronić na siłę za Jego winy. Bo to, że Barcelona się cofa po 1/2:0, to że często nie gra odważnie, to że czasami jest chaos na boisku, to w większości Jego wina.

4

@macio_944 te synek mówisz że guardiola wygrał ligę z genialnym Liverpoolem (prawda to) ale o tym że Ernesto wygrał ligę z Realem który wygrał 3 razy ligę mistrzów (i dostał z nimi po dupalu w superpucharze) nie wspomnisz?

konto usunięte

0

@macio_944 Wniosek? Nie czytaj pewnego usera(wiadomo kogo) i będzie dobrze, ja tak robię od paru miesięcy i jest świetnie.

1

@Barca17griezz10
Wspomniałem, że Real był przeciętny i chodziło mi o ligę... bo był przeciętny. Często jechał na oparach, szczególnie w ostatnim sezonie. A 3x LM... osiągnięcie wielkie, ale jednak poparte mnóstwem szczęścia, aniżeli rzeczywistej, wielkiej gry.

0

@macio_944 no ok. Ale guardiola wygrał 1 lige (17/18 sezon) z przeciętnym Manchester United.
I średnia punktów
Varvelde-2,23
Guardiola-2,38
I odrazu mówię że nie uważam Ernesto za lepszego trenera. Wręcz uważam że są od siebie lata świetlne. Ale mówienie że Guardiola to wszystkich roz......
A varvelde leci na farcie to szczyt głupoty.

1

@macio_944 Krytyka jest chamska i na wyrost? Chyba pomyliłeś kolega z hejtem, krytyka jest wręcz wskazana, inaczej każdy by sobie powiedział że jest wszystko ok i żadnych zmian by nie było

konto usunięte

1

@macio_944 Gaurdiola dostał w ryj w LM od Barcelony będąc trenerem Bayernu, dostał w ryj z Monaco i z Liverpoolem będąc trenerem MC i ostatnio przez własne błędy czyli niewystawienie najlepszych piłkarzy przegrał z Totkami. Po odejściu z Barcelony trafił i słusznie do dwóch bardzo bogatych zespołów które tak jak Bayern był tuż po wygraniu LM a w MC wymienił sobie kilkudziesięciu zawodników. I co pokazał w tej LM? Bo to jest w końcu jakieś lustro trenera prawda? Myślę że nikt nie porównuje Valverde do Guardioli bo gdzie Krym a gdzie Rzym ale na Boga nie róbmy Boga z gościa który od 6 lat nie wygrał w LM meczu wyjazdowego na poziomie ćwierćfinału czy też półfinału dysponując fantastycznymi kadrami!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?