La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 4016 Culés

16

Jeśli to co PiS hucznie zapowiada, wprowadzi w życie, jedynym ratunkiem na godne życie będzie emigracja gdyż w tym kraju nie będzie opłacało się żyć. 4000 zł brutto pensji minimalnej, inflacja na chorym poziomie. Miałem w planach ślub oraz budowę domu, w tym momencie zdecyduję się tylko na ślub bo boję się o to co będzie się działo później. Ciemne czasy nadchodzą.

5

@goldenboy a przedstawiciele PiS mówią że utrzymaja inflację na poziomie 2.5% rdr :)

10

@goldenboy Straszne. Pewnie za poprzednich rządów myślałeś o zamku.

35

@FC1899Barca wy naprawdę nie widzicie z czym wiąże się plany naszego wspaniałego rządu ? Tak łatwo manipulować ludzmi, mówiąc jedynie o pieniądzach?

27

@FC1899Barca Nie, za poprzednich rządów przynajmniej spałem spokojnie

15

@FC1899Barca Jak tam, wylądowaliśmy już na księżycu, czy uważasz, że nadal jeszcze nie?

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-7501490

15

@Lamora To jest straszne bo ludzie łykają pewne rzeczy jak pelikany. Nie znają się nawet na podstawach ekonomii i jest tego efekt - ponad 50% poparcie.

11

@goldenboy nie żebym bronił PISiakow, ale jak PO podnosiło ci vat[!], to spales spokojnie? :o

3

@goldenboy najgorsze jest to, że ludzie nie wierzą specjalistom, ekonomistom tylko tym zakłamanym politykom.

15

@kerouac Nie musiałem się martwić, że wzrośnie mi rata kredytu czy będę płacił 15 zł za chleb.

17

@Lamora bo są debilami o czym przekonuję się słuchając zdania domowników. Moja matula uważa, ze to dobrze z tą płacą minimalną bo przecież wszyscy będziemy świetnie zarabiać ale nie połączyła kropek, że ceny podskoczą o kilkaset %.

0

@FC1899Barca A co ma jedno z drugim wspólnego?

4

@kerouac ty tak serio? co ma 1% vatu, do zabicia gospodarki MiSiow i podniesienie inflacji do poziomu pewnie 5-7%?

14

@Szklaner Nie 1% vatu tylko 1 punkt procentowy :)

11

@goldenboy patrzysz zerojedynkowo. Oczywiście, że musiałeś się martwić, bo ceny za PO też szły w górę. Co to za banialuki? Chcesz mi powiedzieć, że gdyby rządziło teraz PO placilbys nadal 1.5 zl za chleb? Skąd pewność, że inflacja urośnie do takich rozmiarów?

1

@goldenboy Masz rację z tym domem. Obudziłbyś się z ręką w nocniku płacąc 2x tyle co zakładałeś.

1

@Szklaner 1% vatu na większość rzeczy, które kupujesz... ludzie.

7

@kerouac Jak podnosili vat to wiedziałem, że to nie ściema, a konieczność (żaden rząd nie zdecyduje się na taki ruch bez potrzeby, bo to pewny spadek poparcia). Teraz słyszę, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, że jest kasa na wszystko - tylko ktoś wielce naiwny w to uwierzy. Rządy Pisu przeminął, a Polska zostanie z długami do spłacenia, będzie jak po Gierku.

4

@kerouac Inflacja podskoczy bo pieniądze nie spadają z nieba

7

@Lamora @wyrek @goldenboy Wiedza ogólno-ekonomiczna stoi u nas w kraju na żałośnie niskim poziomie. Ale czego tu oczekiwać skoro z Leszka Balcerowicza robi się zdrajcę...

0

@goldenboy to jest fakt, te pomysły mogę wypchnac wielu za granicę. Z drugiej strony przy dużej inflacji, realna wartość kredytu hipotecznego będzie szybko spadać :p

5

@mkord PO nie mówiło czasem, że to na 4 lata tylko? Taka to ściema i tak w konia zrobili swoich wyborców. Jestem przekonany, że za PO również doswiadczylibysmy inflacji, bo to naturalna kolej rzeczy w przypadku krajów rozwijajacych sie, a przy tym zorientowanych na programy spoleczne (Norwegia i Niemcy jako przyklad).

1

@kerouac PO potrafiło przeprowadzić trudne reformy typu obniżenie wieku emerytalnego. PiS to odwraca, rozdaje kasę i wmawia nam, że nas na to stać!

12

@kaladin nie będę się licytować, PO i PIS to ten sam poziom zbydlecenia i gardze mocno.

1

@kerouac Jeśli ja patrzę 0 1 to ty masz klapki na oczach. Nie mówię, że dalej bym płacił 1,5 zł. Cena mogła wzrosnąć nawet na 2,5/3 zł. Byłoby to odczuwalne zarówno na chlebie jak i na każdym innym produkcie, paliwo, alkohol, warzywa etc. Natomiast jeśli podniesiesz płacę do 4000 zł brutto to skąd przedsiębiorca Cie zatrudniający zdobędzie na to pieniądze, nie mówię już o mikroprzedsiębiorcach zatrudniających 2-3 pracowników. Na czym mogą zdobyć te pieniądze które będą musieli oddać do Państwa, ano mój drogi na swoim produkcie/usłudze, więc jeśli zatrudniając 10 osób, od każdej z nich będzie musiał zapłacić dodatkowe 1500 zł do Państwa to jego koszty utrzymania pracowników wzrosną do 15 000 zł na miesiąc. Więc podniosą o kilkaset % cenę swoich produktów. Co w tym jest takiego niezrozumiałego?

5

@kerouac Ten o gruszce ten o pietruszce xD nie pogadasz, bo mimo że chciałeś powiedzieć coś w temacie dla którego zdecydowałeś się w dyskusję wtrącić, to i tak wszystko zawsze prowadzi do jednego :D a za PO to przynajmniej umieli TU WSTAW RZECZ NIE ZWIĄZANĄ Z TEMATEM

0

@IAmBackCules co do tego Balcerowicza to bym się spierał, jego denominacja pogrążyła Polskę, nie wiem czy o tym wiesz. Oczywiście z tą inflacją to byl sarkazm :)

0

@kerouac ło Panie, ty nawet nie porównuj nas do Norwegii bo to szczyt wszystkiego. Norwegia jest "wyposażona" w surowce naturalne, dodatkowo handel morski. Jest na tyle bogata, że na chwilę obecną ma 830 miliardów rezerw narodowych, które mają zapewnić Państwu przetrwanie w gorszych czasach. Oni nie ruszają tych pieniędzy pomimo tego, że prowadzą zrównoważoną politykę socjalno-liberalną. Tych pieniędzy nie rozdają a inwestują. Polska ma ogromny dług publiczny i za rządów PiS nigdy nie będzie lepiej. Trzeba to zrozumieć.

1

@goldenboy A za czyich rządów będzie lepiej? Nie bronię tego sqrwyalego pisu, poprostu pytam skoro wydajesz się taki zdecydowany

3

@snoopdegie On chyba nic nie pamięta z rządów PO, że wypisuje takie bzdury =)

1

@snoopdegie NIE ma opcji politycznej, która ma jakikolwiek program. PO to jest kompromitacja totalna. Pójdę na wybory tylko dlatego żeby PiS nie miał większości bo to jest dramat. Zawsze się mówiło, że trzeba głosować na mniejsze zło. Tym razem uważam, że jest to adekwatne stwierdzenie do sytuacji. Przykre.

1

@kerouac 1% nie odczulem tak bardzo jak odczulem w podniesionych cenach jak 500+, cen pradu i paliwa, a z ta pensja to juz nawet nie chce myslec.

4

@goldenboy Nie porównuje nas bezpośrednio do Norwegii, porównuję jedynie wprowadzone tam zasady i ewolucję na przestrzeni ostatnich lat. Znasz zasadę: jeśli Polska chce być taka jak zachód, nie powinna porównywać się do zachodu teraz, ale do zachodu, kiedy był na poziomie dzisiejszej Polski?


Ciągle słyszę jak to za PISu jest źle, jakich to cen nie będziemy płacić. 500+ miało nas rozwalić na kawałki, zrobić z nas drugą Wenezuelę, a tutaj minęły cztery lata, a więc okres pierwszych poważnych symptomów i.. nic. Ceny paliw idą w górę na całym globie, chleb podrożał? Przecież to normalne, już tłumaczyłem. Krytycy na forach rzucają słowa bez pokrycia, stosują proste modele, których nie powstydziłby się czwartoklasista, ale my tylko wnioskujemy. Nawet nie operujecie na liczbach.

Żeby była jasność: jestem przeciwny 500+, ale dostrzegam coś więcej, niźli tylko próbę kupowania głosów. Jest to próba wyrównania stanu społecznego, Keynesizm pełną gębą, który cechował nawet USA przez dobre lata. Nie jestem za stałym podnoszeniem minimalnej, uważam, że lepszym rozwiązaniem jest restrukturyzacja systemu drobnych opłat przedsiębiorców i składek. Ale jakby nie patrzeć dbają o interesy ubogich.

I wreszcie: jestem za upadkiem PIS. Ale tylko przy sensownej zmianie, bo PO czy w ogóle KO to śmiech na sali. Śmiech przy wtórze beknięć i smrodu trawionej wódki.

0

@goldenboy I tu się z Tobą zgodzę, miałem jedynie nadzieję że nie będziesz się zasłaniał innymi gównopartiami

2

Najbardziej mnie śmieszą osoby które jada na PiS, a alternatywę proponują takie samo bagno czyt. PO lub radykalną lewicę xD
A no i nie zapominajmy o głównym elektoracie PO, ONI KRADNĄ.

0

@goldenboy

ktoś kto ma 10 pracowników chyba nie robi mu aż tak wiele złego 15 000 PLN wiecej i podniesie ceny pewnie ale nie o "kilkaset %":) tak jak sugerujesz,

ale cena chleba wynosi obecnie około 3 PLN:) oczywiście zależy co i gdzie bo można i kupić za 15 PLN jak i 2 PLN:) ale ogólnie masz rację min. 4 000 PLN za 4 lata to zdecydowanie za szybki przeskok

0

@Hosh Ludzie tak reagowali w dawnych czasach na pomysły Tesli o elektryczności, samochodach elektrycznych, telefonach czy internecie.

Ludzie również tak szyderczo jak ty reagowali na wzmianki o Obozach Zagłady, strefie 51, samolotach stealth, Wołyniu, Katyniu i wielu wielu innych rzeczach...

Po latach ci szyderczco wyśmiewający robili szerokie oczy ( o ile dożywali ujawnienia prawdy )bo ich mózgi nie pojmowały tego czego pojąc nie chciały lub raczej nie potrafiły...

Ja w pełni rozumiem że są ludzie z niedostatkiem inteligencji a to równa się w brakiem racjonalnego postrzegania Świata który nas otacza. To jest zdecydowana większość ludzi dlatego rządom tak łatwo manipulować milionami i miliardami ludzi.

Życie.

0

@snoopdegie W życiu, po prostu realnie patrzę na rzeczywistość.
Każda partia to gówno chodzące a najwytrwalszym w tym wszystkim jest KORWIN głoszący od 30 lat to samo. Ale każdy go ma za wariata bo jego poglądy nie pasują do ogółu. Szkoda bo w niektórych kwestiach dobrze mówi

0

@kerouac
Odniosę się do jednej kwestii. To że paliwo zdrożało to zrzucasz na kwestię cen ropy na calym świecie i zgoda tak jest. Jednak sugerujesz, że to że Polska jeszcze się nie rozwaliła przez rozdawnictwo to juz nie piszesz, że to jest wynik dobrej gospodarki ogólnoświatowej a szczególnie wzrostu gospodarczego w całej UE, która się podniosła po kryzysie który był gdy rządzila PO. Dodatkowo Polska żyje na kredyt (takiego zadłużenia jeszcze nie było w XXIw), bo zadłuża się na potęgę. Nie ma prawie inwestycji obecnie bo ten wzrost zamiast inwestowany jest przejadany.
500+ to jest tylko kupowaine głosów, bo nie zwiększyło to przyrostu naturalnego a tym niby oficjalnie było celem. "Wyrównywanie stanu spolecznego" to czyta socjalistyczna demagogia sprawiedliwości społecznej.
Piszesz że PO mówiło że podniesienie 1% na vat jest tylko tymczasowe na czas kryzysu, ale już nie piszesz że obniżka Vatu była jednym z sztandarowych postulatów PIS i jak przyszła dobra koninktura to zrobili swoich wyborców w konia i go nie obniżyli, ale o tym juz nie piszesz.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 chudy10 25 pkt
2 maryjan240282 23 pkt
3 kichson 21 pkt
4 Marjando 21 pkt
5 arni72 21 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak powinny wyglądać dalsze działania Barcelony?