La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1364 Culés

konto usunięte

5

Tak sobie analizuje tą pierwszą bramkę to wszystko zaczęło się od straty Alby który na siłę próbował grac do Rafinhi a potem to co zrobił Roberto to kryminał wracał sam bez przeciwnika w kierunku pola karnego i widział nieobstawionego rywala ale zamiast iśc na gazie do niego to pokazywał ręką do nie wiadomo kogo że zawodnik sam stoi. Tak pokazywał że zdążył dobiec do Semedo i stał w środku a gość cały czas był sam. Spokojnie byłby wstanie do niego podbiec a i pewnie Perez gdyby depnął to też mógł to zrobić. To jest właśnie podejście na zasadzie a jakoś to będzie, a może dośrodkowanie spadnie na krótki słupek. To jest ta różnica w podejściu do meczu którą widać w Barcelonie w meczach wyjazdowych ze słabszymi zespołami.
Skrót meczu, warto zobaczyć zachowanie Roberto
https://www.meczyki.pl/mecze/osasuna-fc-barcelona/91358

0

@Janiama ja znowu byłem przekonany ze to bramka na konto Semedo który krył nie tego co powinien ale moze musze zobaczyc powtorke

0

@Janiama Nowy pupilek Valverde :) ciężko pracuje w obronie

konto usunięte

0

@klopx Semedo zachował się prawidłowo, zszedł za zawodnikiem który był bliżej dośrodkowania i w centrum pola karnego.

0

@Janiama w takim razie kogo krył Pique? Pamiętam podobną sytuację w 2 połowie i wtedy już Roberto wybił piłkę bo krył swojego. Wspomniał chyba nawet o tym komentator na nsport który powiedział mniej wiecej coś w stylu że Roberto zrobił to czego nie zrobił w 6 minucie Semedo. I ja się z nim zgadzam. Oczywiscie także uwazam że i Roberto i Perez mogli zachować się lepiej :)

konto usunięte

0

@klopx Pique w tym momencie grał środkowego obrońcę bez krycia. Schodził na krótki słupek normalna sytuacja zwłaszcza że to nie była kontra bo wszyscy byli praktycznie wokół pola karnego. Semedo w takim przypadku nie mógł zostawić samego w środku pola karnego przeciwnika i przesunąć się do tyłu bo to by była już totalna katastrofa bo Pique nie widział za sobą przeciwnika. Pique i Semedo zrobili to co trzeba a za plecami błąd Roberto i trochę Pereza chociaż on był wysoko i wracał ale potem był jeszcze czas do pokrycia.

0

@Janiama przecież on wyraźnie pokazuje Semedo żeby wracał do krycia swojej strefy. Portugalczyk robi tak już 3 sezon. Bez sensu schodzi do środka - w miejsce w które powinien wbiec pomocnik do asekuracji - i totalnie odpuszcza swoją strefę.

Jak Ty To sobie wyobrażasz? Środkowy pomocnik wchodzi w miejsce prawego obrońcy? Przecież to nie ma sensu. Semedo zachowuje się tak jakby się spodziewał że gramy 442 i będzie go asekurował prawy pomocnik. Tyle że nie ma takiego.

konto usunięte

0

@Azi Komu pokazuje? W którym momencie Semedo patrzy na Roberto? Wpolu karnym Semedo zachowuje się tak jak powinien. Jeżeli Roberto chciał przesunąć Semedo to najpierw musiałby dobiec do środkowego napastnika, stanąć między bramką a nim i wtedy może kazać przesunąc sie Semedo do tyłu. Inaczej nie ma prawa wymagać tego od Semedo bo wtedy środkowy napastnik zostaje sam.
Naprawde to jest proste do zrozumienia i nie trzeba chyba grac w pilkę by to zobaczyć. Roberto w momencie dośrodkowania odszedł całkowicie z centrum pola karnego i nie wiem do kogo poszedł. Nie był zainteresowany żadnym graczem rywala, ani tym którego krył Semedo ani tym co zdobył bramkę. Wrócił w pole karne i nikomu nie pomógł.


0

@Janiama to Roberto pokazuje Semedo żeby ten wrócił a ze temu się to nie widziało to Roberto na 3 się nie wpychał :P tak myśle :D

konto usunięte

3

@klopx Ale jak może pokazywać gdy ten stoi przy swoim napastniku. Ludzie naprawdę tego nie widzicie że facet kryje tego który jest w danym momencie najgroźniejszy dla zespołu. Napastnik jest w polu karnym na środku bramki i obok niego prawidłowo stoi Semedo. Roberto powinien na gazie iść do wolnego zawodnika lub stanąć przy tym napastniku i wtedy dopiero Semedo może odejśc do tyłu. W żadnym przypadku Roberto nikogo nie kryje. A doskonale wszystko widział bo miał wszystko na widoku bo biegł w kierunku bramki. Fatalne zachowanie Roberto i absolutnie bez winy Semedo.

0

@Janiama Zagdzam się w 100%.Sam gram jako obrońca i w tej sytuacji z pewnością ani Semedo ani Pique nie popełnili błędu

0

@Janiama Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz krycie gdy zawodnicy tak totalnie odpuszczają swoją strefę? I co? Jak zawodnik którego kryje zejdzie na naszą lewą stronę to Semedo będzie tak sobie za nim biegał po całym boisku?

To nie jest jego strefa. On na obowiązek upewnić się że nie dostaniemy przerzutu na drugą gdzie niekryty rywal będzie miał pustą bramkę. Mówiąc krótko: nie na prawa zachowac się dokładnie tak jak się zachował.

Od dwóch lat czytam usprawiedliwienia dla Semedo. A on jest zwyczajnie słaby. I w ataku i w obronie. Nie wytrzymał nawet trzech spotkań. Myślisz że czemu to jego zdjął EV w przerwie?

0

@Janiama Semedo zszedł A Roberto został. Tyle mam do powiedzenia. Nie grałem w piłkę na tym poziemie co Ty ale grałem. Zapewne są ludzie którzy się z Tobą zgodzą ja jednak do nich nie należę:P Nie zamierzam też tego analizować i tworzyć dodatkowe posty :D jeden powtórka mi wystarczy, ;) cholera, może mam jakieś innowacyjne podejście do gry w obronie hahaha

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: