La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 721 Culés

0

Pierwsza w nocy, dobra pora na rozmyślania.
Czy możecie powiedzieć, że jesteście ludźmi szczęśliwymi?

1

@Ermitano tak. (15 znaków)

7

@Ermitano Szczęśliwe w życiu są tylko chwile.

1

@Ermitano jak najbardziej, a TY?

0

@Ermitano Niestety nie

0

@Ermitano nie, zwariowałeś?

2

@Ermitano w sumie tak, nie pije alkoholu od 8 miesięcy, schudlem 20 kg, same plusy :D

3

@Ermitano trudno powiedzieć. Gdyby nie moja dziewczyna, to równie dobrze mógłbym umrzeć. Nie odczuwam strachu przed śmiercią, męczy mnie wysiłek, odgrywanie ról w życiu, przejmowanie się małymi sprawami. Czuję się ponad to, stąd też mój taki wrodzony nihilizm. Czy nihilista może być szczęśliwy? Na pewno momentami, ale w szerszej perspektywie sile się na przetrwanie.

0

@SHIBA od jakiegoś czasu tak, chociaż lepiej mój stan opisywałoby słowo "pogodna". "Szczęśliwa" trochę za mocne. Wiele złych i bolesnych dni było w moim życiu, ale są już przeszłością, a ja się wygrzebałam i obecnie jest mi lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

0

@Ermitano Różnie to bywa.

0

@MadafakinGuy super, szczere gratulacje! :)

0

@kerouac Nadajesz się do nowej części piły w takim razie

0

@Ermitano nie, bo nie ma Neymarka u nas.

0

@Kuczek dzisiaj przyjdę i będę stać nad twoim łóżkiem zupełnie bez celu^^

3

@kerouac Utożsamiam się z tym, co napisałeś, z mała różnica, że aktualnie brak dziewczyny. Ale, co do reszty - nie oddałbym tego lepiej słowami, mimo iż słowa czasem powodują, że skala istoty sprawy, staje się mniejsza. Nie oddają do końca tego, co człowiek czuje w 100%.

1

@Darshan1010 zauważyłem, że często się zgadzamy. Bardzo fajna sprawa :)

2

@kerouac w sumie szczęście jest bardzo subiektywne. Czasem po prostu brak problemów można nazwać szczęściem. Czy uśmiech Twojej partnerki nie sprawia, że czujesz się lepiej? Pogodnie na duchu, spokojnie?
Mnie też męczy codzienność, wiele lęków siedzi w mojej głowie, ale są takie chwile, które sprawiają, że czuję się szczęśliwa. Dotyk kogoś kochanego, odkrycie nowej muzyki trafiającej w moje gusta, pyszny i zimny sok pomarańczowy (nie stawiam tutaj znaku równości jakby co). Balansuję ciągle między negatywnymi a pozytywnymi emocjami, ale w ogólnym rozrachunku wychodzi, że są pewne aspekty które przechylają szalę na stronę szczęścia. Chociażby miłość, czy zdrowie. Wiem też, że jeśli te fundamenty upadną, ja upadnę razem z nimi.

Summa summarum nazywam się obecnie pogodnym człowiekiem, do szczęścia jeszcze trochę brakuje.

0

@Ermitano najważniejsze żebyś nie ulegała złym nastrojom. Wbrew pozorom dosyć łatwo jest ulec nihilizmowi. A z tego nie ma już wyjścia, to wilczy bilet.

Oczywiście, że są chwile, gdy odczuwam motyle w brzuchu. Zazwyczaj, gdy w krótkiej perspektywie czekają mnie fajne sprawy: urlop z dziewczyną, czasami nawet tak prozaiczne rzeczy, jak zakupy czy wyskoczenie na plażę po ciężkim dniu. Ale to są tylko chwile. Żyjemy i tak w uprzywilejowanych czasach. Nie jest źle, aczkolwiek nie wierzę w to, że będzie lepiej. Nie będę jednak zatruwać ciebie swoimi czarnymi myślami. Najważniejsze to znaleźć cel w życiu. Bez niego wszystko jest martwe. :)

0

@Ermitano Nie bo nie spełniłem się jeszcze finansowo, a to jest dla mnie najważniejsze.

1

@kerouac niestety wiem, jak łatwo. W moim przypadku jednak znalazło się wyjście, chociaż gdy to analizuję, to wydaje mi się, że nihilizm do mnie po prostu nigdy nie pasował. Uznałam w porywie emocji, że to jest sposób na zachowanie zdrowia psychicznego, gdy życie daje w kość, ale wyszło na to, ze nihilizm jest kompletnie sprzeczny z moją naturą.
Mówię, ja ciągle balansuję, ale na razie jest za dużo pozytywów, żebym uległa negatywnym nastrojom.
Cel paradoksalnie znalazł się sam, bo nie szukałam. :)

0

@Kuczek życzę zatem odnalezienia swojego szczęścia.
@Tomo1989 cóż, pozostaje życzyć, żebyś mógł odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. Poza tym, czemu zarzucasz mi, że zwariowałam?

0

@DonAndresFCB grunt, to mieć cel w życiu. A szczęście bardziej da Ci sama świadomość bogactwa, możliwość posiadania wielu rzeczy czy może spokój, jaki dają pieniądze?

1

@Ermitano Zdecydowanie to ostatnie. Cenie sobie spokój w życiu i świadomość że niczego mi nie zabraknie. Mógłbym mieć wymarzoną dziewczynę pod każdym względem a i tak nie byłbym szczęśliwy myśląc jak przeżyć do następnej wypłaty.

0

@Ermitano Przed chwilą zjadłem torta i czuję szczęście, a za chwilę muszę wstać i dokończyć zmianę, więc no niezbyt wesoło. Żyję po swojemu i to mi sprawia dużo satysfakcji, aczkolwiek mam momenty, w których czuję że czegoś mi brakuje, ale to chyba normalne, ponieważ taka jest natura ludzi, zawsze pragniemy czegoś, czego nie mamy. Najważniejsze aby żyć po swojemu i mieć przy sobie najbliższe nam osoby, a reszta jakoś się ułoży.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 11 pkt
2 wdokk 9 pkt
3 czamar0 9 pkt
4 JJ77 9 pkt
5 Mlodszy222 9 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz decyzje ws. udziału Puiga, Fatiego i Araujo w play-offach o awans do Segunda Division?