O sobie

  • Zainteresowania Muzyka/Sport/Książki
  • Ulubiony zawodnik Leo Messi! A.Iniesta, Xavi, Ronaldinho, Puyol, G.Buffon, A.Pirlo
  • Ulubione zespoły Wiadomo ;)
  • Barcelonie kibicuję od 2004

Statystyki

  • Dni w serwisie 1036
  • Liczba komentarzy 1068
  • Polecenia 5283

Komentarze

0

@justfootball Przecież zrobili to natychmiast.

0

@FATIlity31 Jak widzę frazy „mowa nienawiści”, czy „włącz myślenie” to mam odruch wymiotny na tą nowomowę. Ot taka dygresja. Nie obraź się, ale odnoszę wrażenie, że nie przeczytałeś programu dokładnie, albo zupełnie go nie zrozumiałeś, lub interpretujesz w sposób taki, aby przestawić go w złym świetle. Oczywiście, że Bosak nie jest idealnym kandydatem i nawet w jego tezach konstytucyjnych są gdzieniegdzie bzdury, a przynajmniej coś z czym się nie zgadzam. No ale jak słyszę innych kandydatów, licytujących się, ile kto da więcej zasiłku, to ręce opadają. Juz abstrahując od ograniczonych kompetencji prezydenta, sprowadzających się do inicjatywy ustawodawczej w tej kwestii.

3

Dzisiejsze posiedzenie sejmu było dosyć ciekawe.
PSL złożył wniosek o minutę ciszy dla ofiar przewrotu majowego, a PiS o minutę ciszy dla Marszałka Piłsudskiego z okazji rocznicy jego śmierci.
To tak, jakby zgłoszono wniosek o uczczenie minutą ciszy ofiar Holocaustu, a po chwili nastąpiło złożenie wniosku o minutę ciszy dla Adolfa Hitlera.
Czy leci z nami pilot xD?

1

@endriuuu2 Najgorsze w spółkach skarbu państwa jest to, że są to świnki wypchane złotem, przeznaczone dla polityków rządzących. Jakie kompetencje? Jakie umiejętności? Przecież nie od dziś wiadomo, że jak Poseł X nie zagłosuje nad ustawą Y, to czeka go przywitanie z sytuacją, w której przestaje być w radzie nadzorczej jakiejś spółki, czy na stanowisku prezesa/wiceprezesa. Jakim cudem takie spółki mają charakter strategiczny? To po prostu synekury bez odpowiedzialności dla polityków i ich rodzin. Tam są naprawdę ogromne pieniądze. Wydaje mi się, że ta sytuacja wymaga jakiejś reformy.

13

@Bykunn Rzeczywiście łamigłówka banalna. Zacznijmy od tego, że pewnie nawiązujesz do kryzysu, który się wówczas zdarzył. Muszę zacząć od początku. Kryzys spowodowany był załamaniem kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych. A jaka była praprzyczyna owego kryzysu? Odejście od standardu złota w 1971 przez Nixona i zwiększenie podaży pieniądza fiducjarnego bez opamiętania. Zgodnie z prawem podaży i popytu, gdy podaż przewyższyła gwałtownie popyt, ceny nieruchomości zaczęły pikować w dół i okazało się, że banki mają śmieciowe aktywa. Odejście od parytetu złota skończyło się, jak widać niezbyt dobrze, tyle tylko, że finansowym grandziarzom aktualny stan rzeczy odpowiadał i wciąż odpowiada. Co zrobił Europejski Bank Centralny? A no skupował śmieciowe obligacje, za wydrukowane pieniądze. To jeśli według Ciebie rozładowywanie kryzysu - polega na pożyczaniu wydrukowanych pieniędzy, to ja chyba za bezcelowe uznałem Ci tego wyjaśnianie. Aż mi się przypomniała sytuacja, w której zachód pożyczał państwom socjalistycznym w tym Polsce (w latach 70 ubiegłego wieku). Co później mówili o tym procederze? A no to, że przecież dzięki tym działaniom, można potem stawiać warunki polityczne takim państwom. Koszt obsługi długu publicznego to są naprawdę ogromne pieniądze. Więcej wydajemy na obsługę samego długu niż na modernizację armii! Przecież my go nie spłacamy, tylko obsługujemy. Moim zdaniem bogactwo nie pochodzi z pożyczek tylko z pracy i przedsiębiorczości, które powinniśmy jak najmniej obciążać podatkami i niepotrzebnymi regulacjami. Nie jestem w stanie zrozumieć, że propaganda potrafi przysłaniać ludziom inteligentnym (bo za takiego Cię uważam, mimo że się różnimy) myślenie w kategoriach zdroworozsądkowych. Na koniec jeszcze powiem, że Tusk to chociaż przeznaczał część pieniędzy na inwestycje, a Kaczyński już całkowicie poszedł w stronę konsumpcji.

Zobacz wszystkie

158

Ernesto Valverde: W derbach gra się sercem , trochę rozumem i przede wszystkim Rakiticiem.

140

"Marca : Real odrobił straty dzięki dubletowi „9”. Francuz mógł strzelić 7 goli: dwa mu anulowano, zmarnował dwie klarowne okazje i raz trafił w słupek. Bernabéu „żegna” Bale'a poprzez gwizdy już w 5. minucie."

Siedem goli... Ci to zawsze w formie XD

124

@BarcaInfo Jasne, tylko grają tak od 3 lat :D

124

"Karma za zmarnowaną sete z Liverpoolem, szlanka, drugi Bale" etc. Panowie, czas wyjść na spacer, przewietrzyć się, a jeśli to nie pomoże, rozpędźcie się i zatrzymajcie na pierwszej lepszej ścianie. Zachowujecie się jak ściery, a nie kibice. Gdyby nie Dembele, to dziś grałaby podstawowa 11, bo walka o mistrzostwo dalej by trwała. Trochę naciągany, ale jednak fakt. Zapomnieliście ile już nam punktów w tym sezonie uratował, kiedy kontuzje go omijały i łapał odpowiednią dyspozycję? Ja nie zapomniałem i wierzę, że do tej dyspozycji wróci. Tyle mam wam do powiedzenia.

98

Część kibiców na Camp Nou śpiewała: „Griezmann, cabrón, fuera del Camp Nou” („Griezmann, skurw..., wypad z Camp Nou”)

J.Kręcidło

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?