La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 341 Culés

0

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-18/11-miesieczny-szymonek-ma-zostac-odlaczony-od-aparatury-podtrzymujacej-zycie/
Szkoda, że media nie starały się nagłosnić sprawy, tylko zajmowały się kłotniami polityków.
Niech Bóg ma w opiece małego Szymonka...

1

@Michalowsky99 Tragedia dla rodziców, smutna wiadomość, a antyszepionkowcy z przewodniczącą ruchu Sochą na czele chcą na tym dramacie uprawiać swoją politykę, mimo że nawet rodzice prosili kilkukroitnie by nie powielać fałszywych informacji, że śmierć ich syna miała związek ze szczepieniem.
ehhh

2

@Bobo25 16 stycznia został zaszczepiony na pneumokoki - 21 stycznia dziecko dostało drgawek i trafiło do szpitala z podejrzeniem zapalenia mózgu które to pneumokoki wywołują. Tu nie ma mjesca na polityke a na połączenie faktów.

2

@sokot do łączenia faktów najlepiej używać mÓzgu :)

1

@sokot Z korelacji nie wynika przyczynowość

0

@hank_moody Poprawione, niestety w emocjach jestem trochę dyslektykiem ;)

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@parpe Za to wynika że był w grupie ochronionych przed tą chorobą która i bez szczepienia jest bardzo rzadka w społeczeństwie ;)

0

@Bobo25 Bobo gdzie ty te zaprzeczenia rodziców widziałeś? Napisałeś że kilkukrotnie zaprzeczyli a ja nie mogę znaleźć żadnej wzmianki tego typu.

2

@sokot Widzsz jednak w przeciwieństwie do niektórych ja wolę opierać się na faktach a nie demagogii uprawianej na cele polityczne. Skoro badania genetyczne wykluczyły związek pomiędzy szczepionką a chorobą, a dodatkowo co moim zdaniem tu ma kluczowe znaczenie sami rodzice prosili i to kilkukrotnie o niewiązanie ich tragedii ze szczepieniem to jest zwykłą podłością ludzką żerowanie antyszczepionkowców na ich tragedii. Jak ktoś nie szanuje woli rodziców przy tak ogromnej tragedii to dla mnie jest zwykłą ....
Szkoda słów na to.

3

@sokot
"W rzeczywistości szybko wykluczono "winę" szczepionki, co potwierdziły wyniki badań genetycznych. O ich wynikach poinformowali na Facebooku sami rodzice, kilkakrotnie zwracając się z prośbą do śledzących losy syna internautów o niepowielanie informacji na temat związku stanu zdrowia ich dziecka ze szczepieniem. "

0

@Bobo25 podaj mi prosze źródło bo cudzysłów sugeruje że kopiowane. Ja natknołem się bardziej na wpisy jego cioci która raczej wine obarczała lekarzy i szczepionke.

1

@sokot W samym artykule na końcu.

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Bobo25 Daj spokój on wie lepiej, zresztą nie wiem czy wiesz ale kłócisz się z antyszczepionkowcem.

0

@Bobo25 No tak - to słowa nie rodziców tylko ministra zdrowia. Nie sądzisz chyba że mógł powiedzieć inaczej ? :) można znaleźć jednak słowa rodziny - cioci tego dziecka - raczej są odmienne ;) Poza tym rodzice sami zgłosili się do STOP NOP po problemach właśnie z lekarzami

0

@Gall O widzę łatkę dostałem - tak jestem antyszczepionkowcem ale sznuję rozmówców przynajmniej kolegę z kim piszę i pisałem już niejednokrotnie na inne tematy związane z Barceoną (czego po tobie już po tym dopisku raczej powiedzieć nie można) .

0

@Bobo25 Widzisz już się podobno kłócimy XD. Tak to działa ... ;)

0

@sokot Ale ja już poruszałem z tobą ten temat, podawałem badania a ty internetowe mity, więc tak jesteś antyszczepionkowcem.

0

@sokot Spoko, ja akurat jestem jak najbardziej za obowiązkiem szczepień. To że stoimy po dwóch stronach "barykady" nie oznacza że nie mozemy spokojnie dyskutować.
Ja oparłem się na tym artykule i z niego wywnioskowałem, że rodzice mają delikatnie mówiąc żal do lekarzy że podjeli decyzję o odłączeniu dziecka i nie wzięli pod uwagę zdania rodziców (tu akurat stoje jak najbardziej po stronie rodziców bo moim zdaniem to Oni mają największe prawo do decydowanie o losie własnego dziecka, w pewnych granicach rzecz jasna).
A wracając jeszcze do szczepienia to z ostatniego akapitu wyraźnie wynika, że o wynkiach badań (wykluczających związek choroby ze szczepieniem) i tu jeszcze raz cytat: "poinformowali na Facebooku SAMI RODZICE, kilkakrotnie zwracając się z prośbą do śledzących losy syna internautów o niepowielanie informacji na temat związku stanu zdrowia ich dziecka ze szczepieniem.".

I jak czytam to teraz cały czas się rozchodziło o walkę z czasem by utrzymać dziecko podłączone do aparatutry by ściągnąć specjalistów ze Stanów, którzy by dokonali oceny stanu zdrowia dzieciątka, anie o to czy to miało związek ze szczepieniem.

0

@Gall JA swoją wiedzę opieram na nieoficjalnych faktach o których dowiedziałem się na własną rękę po własnym dramacie, wcześniej będac tak jak ty człowiekiem szczepiącym swoje dzieci. Uwierz mi czasami można się zdziwić a oczy otwierają otwierają się dopiero wtedy gdy własny tyłek zapiecze ;). Szanuj innych i zawsze myśl zanim zrobisz coś o czym wszyscy mówią że tak należy - szczególnie małym dzieciom - tylko tyle. Pozdrawiam.

0

@Bobo25 Spoko Bobo - Tak z tego faktycznie wynika. Wiem jednak doskonale że szczepienia to biznes i nie jest zbyt bezpieczny a takie informację są zgodne z nurtem - mamy się szczepić nie zadawać pytan bo tak. Sam chyba rozumiesz (biorąc pod uwagę już nieprzychylny wpis kolegi i pewnie inne które zaraz się tu zalęgną ) że nie chce o tym rozmawiać :).

1

@sokot Oczywiście że rozumiem, że to rownież biznes (zresztą co teraz nie jest zamieniane na $$$), ale jednak więcej faktów/badań naukowych i innych informacji jest jednak za szczepieniami i póki tak jest ja bedę szczepić dalej swoją córkę (niecałe trzy latka ma). Ale szanuje że możesz mieć odrębne zdanie mimo że sie z nim nie zgadzam. Pozdrawiam i również kończę temat.

« Powrót do wszystkich komentarzy