La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 999 Culés

0

Skoro wiemy już że Rakitić nie tylko nie odejdzie, ale wciąż jest "niezastąpiony" to nie ma co się łudzić że będzie grał mniej niż dotychczas. W związku tym myślę że w przyszłym sezonie będziemy grać zmodyfikowanym 4-4-2:
ter Stegen w bramce - środek obrony Piqué-Lenglet, ofensywnie ustawieni Semedo/Roberto i Alba - w środku pola Rakitić i Busquets, nieco wyżej przed nimi de Jong i Arthur - na dziesiątce Messi i przed nim Suárez
Ewntualnie Coutinho za Arthura.
Busi i Rakitić skupieni na defensywie, de Jong, Semedo i Messi tworzyliby zagrożenie w prawym sektorze boiska, a Arthur/Coutinho i Alba w lewym.
Jednakże wciąż nie ma tu miejsca dla Dembélé. Pisałem to już półtora roku temu i jakoś nie zmieniłem zdania w tej kwestii: on tutaj zupełnie nie pasuje.
W 4-3-3 po lewej stronie zabiera przestrzeń Albie, sam lepiej wygląda gdy gra z prawej strony razem z Semedo, ale wtedy nie mamy nikogo na lewym skrzydle.
Tak jak przed tym właśnie minionym sezonem byłem optymistycznie nastawiony do sezonu to teraz naprawdę nie wygląda to za ciekawie. Bardzo trudno jest zmieścić wszystkich ważnych zawodników na raz. Jest to teraz o tyle trudniejsze żeby zmieścić de Jonga przy Rakiticiu, Busquetsie i Arthurze. Pewnie któryś z nich usiądzie na ławce, niestety najpewniej nie będzie to Rakitić.

3

@Nano22 "W 4-3-3 po lewej stronie zabiera przestrzeń Albie" wg mnie Alba powinien przede wszystkim skupić się na grze defensywnej, końcówka sezonu pokazała że jak Alba ma za dużo swobody to nie ma z tego żadnego pożytku. Kilka ofensywnych rajdów- spoko ale niekiedy sprawiał wrażenie że gra na "pozycji Neymara" i nie zawsze chciało mu się wracać do obrony.

konto usunięte

2

@Nano22 Dembele musi grać na skrzydle którymś, ja kompletnie nie widzę 4-4-2 w następnym sezonie, nadal uważam że będzie 4-3-3, tylko z większymi rotacjami, ale zobaczymy

0

@Nano22 jeśli wpłynie oferta zadowalająca Bartomeu, to Ernesto będzie miał wielkie nic do powiedzenia.

1

@Nano22 Semedo który tworzy zagrożenie na prawej stronie? :D
On je tworzy - ale pod naszą bramką.

Liczę ze Arthur będzie mógł grać choć 90-120 minut na tydzień (zakładając dwa mecze w tygodniu). To pozwoli nam zagrać środkiem pola Busi - Arthur - de Jong + Rakitic do rotacji.

0

@Veil5ide wręcz przeciwnie. Boczni obrońcy powinni się skupić na grze ofensywnej. Naszą obroną jest odebranie rywalom piłki jak najwyżej.

konto usunięte

2

@Gaucho Grunt ,że zawodnik ma coś do powiedzenia. Zechce zostać to zostanie.
Skończcie traktować piłkarzy jak zużyte zabawki.

1

@Azi Właśnie Rakitić nie będzie do rotacji tylko będzie grał w pierwszym składzie. O to chodzi.

0

@Nano22 Na początku zapewne tak. Raczej nikt nie dostanie w Barcelonie miejsca w 11 za nazwisko. Swoje trzeba wywalczyć. Arthur ma wiecznie problemy mięśniowe - o minuty dla żadnego z ww. się nie obawiam.

0

@Azi W takim razie lewy obrońca do zmiany :D Przypomnij sobie jak wysoko Alba odbierał piłki w reważu z Liverpoolem że 3 padły po jego błędach. Gość powinien poprawić się w defensywie bo asystować umie ale to nie jest jego główne zadanie.

1

@MarioVeB! uspokoiłeś mnie ;)

2

@Veil5ide Rozegraj genialny sezon. Sprzedac za jeden slabszy mecz. Logika.

1

@Veil5ide madko jedyna i curo hora! Zawodnik popełnia błędy indywidualne. W dodatku zawodnik który gra cały sezon praktycznie wszystko bo nie ma zmiennika. Zadziwiające ;)

1

@Rewolucja123 nie o sprzedaż zawodnika chodzi,trzeba zmiany trenera, który poprawi to co nie funkcjonuje jak należy :)

0

@Gaucho Zmiany, ale zarzadu. Jak robic rewolucje, to od srodka, a nie zewnatrz.

0

@Rewolucja123 Kto tu kogo sprzedaje?
@Azi oototo, popełnia błędy w kluczowych meczach. Gość potrzebuje mocnej konkurencji na LO.

0

@Veil5ide to z pewnością. Każdy piłkarz potrzebuje mocnej konkurencji.

0

@Azi Alba miał do tego pamiętnego meczu na Anfield genialny sezon. Rewanż zagrał kompromitująco, był 12 zawodnikiem Liverpoolu, i od tamtej pory zjechał do bazy. W finale z Valencią zamieszany przy każdej straconej bramce. Aż chce sie przytoczyć pewne powiedzenie o tym jak sie zaczyna... :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: