La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1572 Culés

12

I dożyłem dnia, w którym Polacy zaczęli wierzyć, że od UE Polska nie dostała nic, za to została wydojona że swoich zasobów. Zaczęto również wierzyć, że najlepszym rozwiązaniem będzie opuszczenie UE. Wtedy Putin na pewno się wystraszy, a kto wie może cała Rosja skapituluje. 
Nieprawdą jest, że historia lubi się powtarzać. Po prostu ludzie jej nie znają i popełniają wciąż te same błędy.

8

@Eto'o9 R10 A ja dozylem niestety dnia, w ktorym pierszwym refleksem jest juz calkiem normalne pytanie: Co, od kogos dostalismy, kto i ile nam da i bedzie dawal...

6

@Eto'o9 R10 W marcu 2019 akceptacja obecności Polski w UE osiągnęła rekordowy od 2004 r. poziom 91 proc.; przeciwnych członkostwu jest obecnie tylko 5 proc. badanych. Pozytywne skutki integracji dla materialnych warunków bytu zauważa 78 proc. z nich, przeciwnego zdania jest 9 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Przekonanie o pozytywnym oddziaływaniu obecności w Unii na polską gospodarkę wyraża je 85 proc. badanych (o 9 punktów procentowych więcej niż w roku 2014). 5 proc. sądzi, że członkostwo w UE miało raczej negatywny wpływ na polską gospodarkę (spadek o 7 punktów procentowych); 2 proc. uważa, że nie miało ono wpływu na stan polskiej gospodarki (spadek o 3 punkty procentowe) a 8 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

O co Ci chodzi?

6

@Cochise Ech. Ta wiara w to, że wiekszość zawsze ma racje. Wy się ludzie nigdy niczego nie nauczycie.
Mało to razy wyszło, że ludzie w swej głupocie wierzyli w coś, a okazywało się to nieprawdą?Przykład Wałęsy chyba najlepszy..
Ale i w awans Barcelony, jak i wygraną całej LM, no myślę lekko 90% kibiców wierzyło! Toż i bukmacherzy tak obstawiali, że po pierwszym półfinale my to wygramy. Rzeczywistość się okazała inna.
Większość swego czasu była święcie przekonana, że Ziemia jest płaska!!No jak większość tak twierdzi, to chyba tak musi być?To, że mamy teraz uczelniane papierki, że IQ wyższe, a i czytać pisać umiemy, to nie znaczy, że nasze mózgi wielce się zmieniły. Wciąż łapiemy się na proste rzeczy i to się od wieków nie zmienia. No i najważniejsze. Większość jest głupia. Połowa Polaków nie wie czym jest podatek dochodowy, a brutto/netto to jak 30% wie czym się różni, to i tak super. A gdzie tu o słuszności naszej obecności w UE dyskutować? Ludzie mylą UE z Schengen, więc...

5

@michal26 @Eto'o9 R10 Napisał: "Polacy zaczęli wierzyć, że od UE Polska nie dostała nic..." oraz "Zaczęto również wierzyć, że najlepszym rozwiązaniem będzie opuszczenie UE." Podałem mu wyniki sondażu, które pokazują, iż jego opinia była histeryczna, na wyrost. Z faktami nie ma się co kłócić.

P.S. Dziękuję za uświadamiającą mnie rozprawkę, ale jakbyś nie zauważył, nawet nie wyraziłem własnego zdania. Zatem jest zbędna.

0

@Cochise Przepraszam za moją reakcje nad wyrost. Zła pora chyba i mi się miesza tekst już xDMyślałem, że komu innemu odpisujesz i że inny jest kontekst Twojej wypowiedzi :)

0

@Eto'o9 R10 i dożyłem dnia, ze 90% społeczeństwa myśli, ze będąc członkiem UE nie musimy się niczego obawiać bo gwarantują nam bezpieczeństwo. Powiedz mi co ma unia wspólnego z NATO?

1

@michal26
"Ech. Ta wiara w to, że wiekszość zawsze ma racje. Wy się ludzie nigdy niczego nie nauczycie."
Echh jakie szczęście że żyjemy w czasach gdzie mniejszość nie ma wpływu na istotne dla nas decyzję.

0

@Eto'o9 R10 I dożyłem dnia w którym ludzie wierzą w Polexit. Sztucznie zrobiony szum w okół tego zrobiono. A ludziom nie można zakazać być eurosceptycznymi I krytykować obecny wygląd UE strasząc Putinem. 

« Powrót do wszystkich komentarzy