La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1549 Culés

6

 Ja już nie rozumiem tego ataku na Rakiticia, o tym że mówi że chce zostać, to o De Jongu itd... co ludzie oczekują że mu się tu znudzi? Jak jakiś piłkarz odmawia Barcy to wielkie oburzenie bo "Jak to można nie chcieć grać w Barcy a do PSG chce (np) iśc?!", a jak Rakticiowi się podoba, u dwóch trenerów z rzędu jest absolutnie podstawowym zawodnikiem (nie... nie przez przypadek, darujmy sobie umniejszanie mu umiejętnośći proszę), mieszka w pięknej Barcelonie etc... czemu ma chcieć odchodzić? Jestem pewien że jeśli jakiś klub da nam dobrą ofertę (40mln United to jest śmieszna oferta za takiego piłkarza- umówmy się) a klub to przyjmie to Rakitić rozważy tą opcje, ale nie widze powodów dla którego miałby nalegać na odejście, gdyby on grał fatalnie... ale on i tak jest chyba najlepszym pomocnikiem w tym sezonie. Sam chciałbym żeby odszedł i żeby Barca zmieniła sposób gry gdzie zawodnicy o profilu Rakticia nie są niezbędni, ale jak wiemy Valverde zostaje i jestem w 90% pewny że Frenki który przyjdzie, będzie grał obok Ivana i Busquetsa, nie chcę tego bo będzie to BARDZO zachowawcze, defensywne itd ale takie są realia, tak jest u Valverde, nie widzę jak stawia na młodego za Busquetsa lub jak sadza Ivana na ławkę, więc jednocześnie rozumiem w jakimś stopniu jego wypowiedz w stosunku do De Jonga, to trenerzy ustawiają go na tej pozycji, nie on- więc ma powody czuć się pewnie. Nie powinnien mówić że jego miejsce jest zajęte itd... ale no w sumie czemu nie? Pokazał że nie ma zamiaru ustępować miejsca w składzie.Osobiście (poza meczem na Anfield) nie mam żadnych zarzutów do Rakiticia, jest piłkarze o takim profilu i tyle, gra bardzo dobrze, wywiązuje się z obowiązków i jest pewny siebie w Barcelonie dzięki temu że wszyscy na niego stawiają.Zarzuty można mieć do trenerów i zarządu że tak definiują styl że nikt nie może sobie wyobrazić lini pomocy bez Rakitica, bo Barcelona zaczeła bardziej stawiać na fizyczność, nie na finezje

1

@Kacper1432 U Enrique był bardzo dobrym zawodnikiem. U Valverde znacznie obniżył loty. Tylko co się dziwić, jak Messi jest jedynym zawodnikiem (który grał w Barcelonie w sezonie 14/15, 15/16), który  nie zaliczył regresu 
A co do wypowiedzi, no sory, ale nawet Messiemu nie wypada mówić takich rzeczy. A Rakiticiowi do Messiego jeszcze daleko ;)

konto usunięte

3

@Momalsino Nie obniżył żadnych lotów, tylko dostał zupełnie inne zadania, z których wywiązywał się przeważnie perfekcyjnie. Z resztą nieraz o tym chłopaki pisali. I co więcej. Właśnie dzięki niemu Messi dalej może grać swoje.

5

@Odesseiron  Ale jakie zadania? Ofensywne? Wiesz w jakiej dupie byśmy byli, gdyby nie Messi i jego geniusz w tym sezonie? Defensywne? Tracimy 34(!) bramki w lidze, a City, w którym 3 pomocników ma zadania ofensywne traci 23 bramki... straciliśmy totalną dominację, Eibar, Leganes, Girona przejmuje środek pola jak chce... Jakie wy macie tutaj zadania? 

0

@Momalsino Według mnie Raktić Valverde > Rakitić Enrique, wtedy był głównie pracusiem który dużo biegał i łatał prawą stonę przy Messim i Alvesie którzy grali wysoko, aktualnie jest dużo inteligentiejszy, lepiej się ustawia i czyta grę, lepiej rozgyrwa- takie jest moje zdanie, problem według mnie polega na tym że wtedy Barcelona miała MSN, Inieste w środku i Busquetsa który nie grał jak beton więc taki człowiek jak Ivan w srodku świetnie pasował, w tym momencie mamy Messiego... a do tego Suareza który gra dobrze 1/3 mecze, Coutinho nie skomentuje, beton u Busiego i Arthura który gra dobrze, ale do tyłu i nie ma kreatywności.Poza tym: Ter Stegen, Alba, Umtiti, Rakitić Valverde> Ci sami zawodnicy Lucho, więc nie przesadzajmy

konto usunięte

0

@Momalsino Nie chce już mi się o tym pisać. było na tej stronie to tyle razy, że już mnie nudzi. I pisali to chłopaki mądrzejsi w tej materii ode mnie. Chłopaki, których naprawdę warto czytać. Tak wiem, mało tu takich. Nie zamierzam po raz setny pisać tego samego. Głową muru nie przebiję. Jedyne co mnie cieszy, to fakt, że trener Barcelony (ktokolwiek nim będzie) ma w dupie te wszystki wypowiedzi kibiców i po prostu robi swoje.

2

@Momalsino Oj tam Oj tam xd ważne, że daje mityczną stabilizację między atakiem i obroną oraz wykonuje "niewidzialną" prace na boisku :p 

2

@Odesseiron ale nad czym tutaj się pastwić? Po prostu już brakuje argumentów za Rakiticiem. 

0

@Momalsino No ja mam nadzieje, że w nowym sezonie zmniejszy się jego rola na boisku i Busquetsa bo wyglądają obaj pod koniec sezonu jak dwie ciężarówki zaladowane piachem, które męczą się z wjazdem pod stromą górę. 

0

@Momalsino Nie, nie brakuje argumentów za Rakticiem, brakuje argumentów za trenerem który próbuje wybudować drużynę z "pięciu Rakticiów" w ofensywie, napisałe ci wyżej jak to wygląda@Coutinho007 Ta "stabilizacja" nie jest mityczna, widzieliśmy to u Lucho, gdzie obok MSN i Iniesty Rakitić bardzo dobrze "równoważył" grę, aktualnie poza Rakiticiem robi to Arthur i w sumie Coutinho też (w trochę innym stylu), do tego Busi z Suarezem kopią się po czole

0

@Kacper1432 Co nie zmienia faktu, że nie powinniśmy opierać naszego kręgosłupa na piłkarzach, którzy notują regres i są wypaleni jak Busi, Rakitić i Suarez. Skoro niby jest ta stabilizacja to dlaczego tracimy więcej bramek od City gdzie grają 2 bardziej ofensywnych Ale kreatywnych pomocników a pod bramką rywala błyszczy tylko Messi i czasami Suarez jak ma formę??? Gdzie ta stabilizacja Ja się pytam? :D

0

@Coutinho007 To przeczytaj jeszcze raz to co napisałem od początkuMój komentarz żadnym momencie nie sugeruje że Rakitić musi u nas grać, że Barca gra dobrze i że teraz jest stabilizacja. Jedyne co robię, to "chronie" Rakiticia bo uważam że aktualnie znalazł sie kozioł ofiarny, a tak naprawdę to świetny piłkarz, ale powinnien odejść jeśli Barca chce przedefiniować swój styl... ale że zostaje Valverde który tego nie zrobi (niestety) to zostanie Ivan i nasza gra dalej się nie zmieni, co jednak nie będzie winą Rakiticia który nie zmieni tego jakim piłkarze jest

0

@Kacper1432 Oczywiście, że nie ale jak wyjaśnić, że to Vidal, człowiek od noszenia fortepianu stworzył najwięcej bramkowych od wszystkich naszych pomocników?? Dla mnie powinni być ludzie od noszenia fortepianu i od grania na nim a w środku pola Valverde daje 3 od noszenia tego fortepianu. Ja bym widział naszą pomoc Aleña-de Jong-Arthur 

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?