La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1572 Culés

"Pożar katedry Notre Dame poruszył wiele osób na całym świecie. Niektórzy w tym dramatycznym zdarzeniu dopatrują się specjalnych znaków i wieszczą totalną zagładę. "Jeśli się nie nawrócimy spłoniemy wszyscy" – stwierdził Tomasz Terlikowski."

Terlikowski już mocno odpłynął... zresztą nie tylko On. Jak później brać na poważnie ludzi "wierzących", skoro najgłośniejsi są ludzie totalnie nawiedzeni?

Azi

@macio_944 Jeżeli jesteś niewierzący to po co w ogóle się tym zajmujesz?

@Azi Właśnie sęk w tym, że jestem wierzący i jest mi często po prostu wstyd...

@macio_944 Ale w czym wstyd? Każdy wierzy w co chce i jak chce, nic ci do tego. Spłonęła jedna z największych i najważniejszych świątyń dla świata katolickiego, ale także kulturowego. Różnie ludzie reagują i to postrzegają. Widocznie Terlikowski tak czuje i tyle. Jak ci nie odpowiada jego myślenie, to nie czytaj, nie osądzaj, omin szerokim łukiem i idź robić swoje, a opinie innych zostaw innym

Azi

@macio_944 To masz ciekawy avatar :D

Nie myl ludzi wierzących z np. takimi, którzy chcą się wybić/wyróżnić za pomocą wiary/kościoła. Nie mówię że tak jest w przypadku Terlikowskiego - nie znam facet. Zresztą nie oceniam. Żyję ze świadomością że ludzie są tylko ludźmi i to że ktoś jest wierzący to nie znaczy z miejsca że jest święty.

@Azi Co ma avatar do wiary? Avatar jest z nadchodzącej gry, a branża gier jest mi bliska, zresztą nie mam zamiaru się tłumaczyć bo to nie ma sensu.

Cóż, wielu ludzi z mojego środowiska, chrześcijan mówi podobne rzeczy, więc takie myślenie jest powszechne i nie dotyczy tylko Terlikowskiego.

Oczywiście, że nie znaczy że jest święty i bardzo dobrze, ale spora część na takich się kreuje, a potem życie ich boleśnie weryfikuje. Więcej pokory i dystansu.

Azi

@macio_944 "Więcej pokory i dystansu."
Dokładnie. Ale nie ucz tego innych tylko zadbaj o swoją pokorę. Ludzie mają wolną wolę ale nie należy ich oceniać.

@Azi Ale ja oceniam człowieka? Bo wydaje mi się, że nie. Oceniam tylko wypowiedź, która wg. mnie jest po prostu głupia tak jak wg. Ciebie czy kogokolwiek innego może być moja wypowiedź głupia. I tyle. Żadnego oceniania innych, że ten to idiota, a ten to "mondry".

Azi

@macio_944 Napisałeś że najgłośniejsi są totalnie nawiedzeni - to już raczej wykracza za ocenę wypowiedzi. Kończmy temat. Pozdrawiam

@Azi Również pozdrawiam ;)

@macio_944 Nie może być ci wstyd za kogoś, za kogo nie jesteś odpowiedzialny.

@macio_944 A dlaczego ma nie mieć racji? Skoro jesteś wierzący powinieneś wierzyć też w Armagedon, który jest przepowiedziany w Biblii.

@macio_944 Ludzie jeszcze wierza w płonące krzaki

@kerouac Oczywiście, że może, zależy, jak to odbiera. Jeżeli należy do wspólnoty ludzi wierzących i jeżeli robią idiotyczne rzeczy, na przykład paląc "pogańskie" książki to ma prawo czuć wstyd za osoby, które są jakoś wyżej postawione w wyżej wspomnianej wspólnocie i dokonują takich rzeczy.

Do niedawna ludzie by powiedzieli "no nic, pożar" a dziś robią z tego znak z niebios, jakby to pierwszy kościół spłonął.

@l0Messini To, że ktoś jest wierzący to nie znaczy, że wierzy we wszystko co jest napisane w biblii lub we wszystko co powie Kościół... Trzeba mieć trochę rozumu. Wiara to szerokie pojęcie.

@mercurial2000 Tu nie chodzi o wiare, tylko używanie rozumu, a z tym Terlikowi to już całkiem nie po drodze, właśnie przez wiare.

Ksiądz Kaczkowski to kiedyś pięknie wytłumaczył: dla niego ewangelia jest jak światło reflektorów, które były nad nim. Dla niego daje ono światło dzięki któremu on widzi tych co są przed nim (czyt. poprawia jego widzenie), ale dla publiczności to ono jest oślepiające (czyt pogorsza). I właśnie chodzi oto żeby to światło oświetlało, a nie oślepiało, a z Terlikiem to mam wrażenie że to światło to już mu całkiem oczy wypaliło.

@TheNekro94 Terlikowski wierzy w zagładę, a macio_944 nie wierzy i o czym tu dyskutować w takim razie?

pax

@TheNekro94 Więc trzeba odpowiedzieć sobie czy:
wierzymy w to co jest w Biblii ?
nie wierzymy w to co jest w Biblii ?
czy wierzymy tylko we fragmenty a inne części traktujemy jako wymysły proroków czy apostołów?

Czy punkt 3 nie zaprzecza punktowi 1? Pamiętając że to wszystko jest Słowo Boże.

@pax Wiara nie ogranicza się tylko do Słowa Bożego, do Biblii (czy tam Koranu etc). Ja np. wierzę w istnienie Boga. Boga jako wielkiej mocy, która zapoczątkowała cały nasz wszechświat. Chrześcijaninem w takim razie nie jestem, ale jestem wierzący prawda?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

rozegrano ostatni mecz sezonu 2000/01, w którym Barcelona zagrała na Camp Nou z Valencią. Jedynie wygrana dawała Dumie Katalonii awans do eliminacji LM. Mecz ten przeszedł do historii ze względu na gola na 3-2 zdobytego przez Rivaldo, który po podaniu od F. de Boera popisał się w 88. minucie fenomenalną przewrotką.

Santiago Ezquerro został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony. Zawodnik przeszedł z Athletic Bilbao na zasadzie wolnego transferu i otrzymał koszulkę z numerem "14".

Gaspar Rosés zakończył pierwsza kadencję prezydentury