La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 531 Culés

16

"Straciłem ojca w młodym wieku i bardzo za nim tęsknię. Byłby ze mnie dumny, gdyby żył. Jestem pewien, że obserwuje mnie z góry"~ Cristiano Ronaldo.

0

@kkbarca ah te Transfery Piłkarskie z fb

0

@kkbarca Wierzacy Polak - moherowy sredniowieczniak, zacofany. Wierzacy Ronaldo / Messi i co. - szacun, ma zasady.

21

@Colon Jeśli ktoś nazywa wierzącego Polaka moherowym sredniowieczniakiem to naprawdę musi miec ujemne iq.

2

@kenneth99 Moherowym nie zawsze, zacofanym juz bardzo czesto.

1

@kenneth99 Tu bardziej chodzi o tych starszych ludzi którzy są tak toksyczni,ze szkoda gadać.Ostatnio jechałem z mama i siostrą do domu to jakiś "mądry dziadunio"zaczął rozmawiać o mordowaniu dzieci no szlag mnie trafił zwróciłem mu uwage a ten wyjechał z japa do mnie,ze przeze mnie szatan przemawia...Dodam tylko,ze siostra ma prawie 5 lat.

0

@Colon Odróżnij wiarę od fanatyzmu. Fanatyzm jest zacofaniem, więc nie ma w tym nic dziwnego.

1

@Hushovt Starsi toksyczni??? Troche kultury.
https://www.youtube.com/watch?v=A7c9aXB7Ne4

2

@kenneth99 A czemu nie? Religia jest totalnym absurdem, jeżeli spojrzymy na nią na chłodno. I jeżeli ktoś żywi przekonanie graniczące z pewnością że wszystko to jest prawda, to czemu by tak go nie nazywać? Ludzi wierzących w horoskopy czy sw. Mikołaja też wyśmiewamy.
Co innego jeżeli ktoś ma wrażenie że coś tym światem steruje i przyjmuje różne możliwości i jest na nie otwarty, ale chrześcijański, muzułmański czy jakikolwiek inny religijny beton jest dla mnie niezrozumiały.

0

@Misanthrope Odroznilem, nie martw sie o to. Ilu jest w Polsce fanatykow religijnych?

1

@Eric_Abidal_22 Jeśli ktoś sie z tym nie obchodzi i trzyma do dla siebie to naprawdę moze sobie dla mnie wierzyć w co chce.

1

@Colon Nie mam nic do wiary ja sam nie jestem wierzącym ale serio starsi ludzie są straszni z tym fanatyzmem oczywiscie nie wszyscy ale znaczna część.

0

@Hushovt Jeśli chodzi o starszych to fakt przesadzają.

0

@Colon Zdecydowanie zbyt wielu jak na rozwinięte państwo w XXI wieku.

0

@Misanthrope @Misanthrope! Cynika bym nie posadzal o populizm. Zle mowisz.

1

@Colon To nie jest żaden populizm, tylko stwierdzenie faktu, który widać gołym okiem, szczególnie w mniej rozwiniętych częściach Polski. Ile ludzi nie ma nawet pojęcia w co wierzy, ale i tak ślepo wierzy, bo tak nakazuje tradycja/kultura/rodzina? Oczywiście, w większości przypadków jest to podszyte hipokryzją. Chcesz mi powiedzieć, że takie osoby to rzadkie zjawisko w tym kraju?

0

@Misanthrope Inaczej w takim razie rozumiemy pojecie fanatyzmu. Uwazasz wiec, ze jest w tym kraju wielu fanatykow nauki, ateizmu?

1

@Colon Możliwe. Z tego co wiem, fanatyzm oznacza ślepą wiarę w dany cel/ideę, przy jednoczesnym braku tolerancji dla innych poglądów. I o takim typie ludzi piszę. Zwyczajna wiara jest dla mnie zjawiskiem niegroźnym i obojętnym.

Jeśli chodzi o ateizm, jak najbardziej. I piszę to jako wieloletni ateista. Z kolei w przypadku nauki jest to utrudnione, biorąc pod uwagę, że z założenia opiera się ona na dowodach a nie wierze, ale nie mam wątpliwości, że w historii znalazłoby się wielu naukowców, którzy porzucali obiektywizm i kierowali się innymi względami. Nie wiem czy można ich nazwać fanatykami.

0

@Misanthrope O i tera rozwazniej piszesz. Dla mnie (ale to osobiste przekonanie) fanatyzm kojarzy sie glownie z zabijaniem w imie wiary lub z brutalnym zwalczeniu innych wierzen lub niewiary. Mimo wszystko w Polsce, takich fanatykow nie ma zbyt wielu obecnie - to tylko moje przekonanie - duzo w zyciu zwiedzilem i moj kraj wydaje mi sie bardzo tolerancyjny , otwarty - mozna tu powiedziec prawie wszystko - no chyba, ze ktos zalozy portal antykomor - to juz nie :)
(nie mowie jednoczesnie, ze jestesmy kraina mlekiem i miodem)

0

@Colon Piszę tak samo jak przedtem. Po prostu zapytałeś mnie o dwie osobne gałęzie, ku którym się skłaniam, o czym doskonale wiesz, więc rozwinąłem temat, co nie zmienia mojego stanowiska na temat fanatyzmu. Po prostu wychodzę z założenia, że gdybym nie dostrzegał wad we własnym światopoglądzie, jednocześnie wytykając je u innych, byłbym hipokrytą. To znaczy, byłbym hipokrytą w tym szczególnym względzie - w wielu innych bez wątpienia wciąż nim jestem.

0

@Misanthrope To jaka jeszcze moze byc wiara, oprocz tego, ze jest slepa? Co to dokladnie zanaczy , ze jest slepa`?

1

@Colon Bezkrytyczne i bezwarunkowe podejście do wiary jest dla mnie właśnie "ślepą" wiarą. Dajmy na to, ludzie, którzy traktują taką biblię jako kodeks i słowo od boga, nie biorąc pod uwagę, że została ona napisana przez ludzi, a jej zawartość to mnóstwo niespójności, nie mówiąc już o barbarzyńskich czynach i zbrodniach, których dokonać miał rzekomo ich miłościwy bóg. Jeżeli ktoś traktuje tę książkę jako wyznacznik swojego życia, jest dla mnie właśnie tym - ślepo wierzącym. To oczywiście tylko jeden przykład, ale wielokrotnie spotykałem się ze strony wierzących właśnie z argumentem typu "bo tak napisano w biblii."

0

@Misanthrope Zgodze sie co do tego, ze interpretacja Biblii musi byc dostosowana do obecnych czaswo. Wiara to poniekad naiwnosc, ale nie w sensie glupoty. Zazdroszcze ludziom silnej i niezlomnej wiary.

1

@kkbarca Ale wedle jakich kryteriów ma być interpretowana? Jeżeli księga powtórzonego prawa traktuje kobiety jako niższe istoty, które są własnością męża/ojca, podobnie jak dzieci, to jak mamy to dzisiaj interpretować?
Trzeba sobie jasno powiedzieć: moralność się zmienia, idzie z duchem czasu, a biblia pozostaje taka sama, zacofana i totalnie nieprzystajaca do dzisiejszych realiów. Chrześcijaństwo ma to szczęście że żył taki człowiek jak Jezus, który wyprzedził swoją epokę o 2 tysiące lat, co skądinąd daje mu status wybitnej osobistosci i przez to, stosując różnorakie przemilczenia i sztuczki, można sklecić coś co nie odstaje od dzisiejszej moralności. Ale Stary Testament to zbiór ksiąg o barbarzyńskim przekazie z dzisiejszego punktu widzenia

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 lefreux 92 pkt
2 maciek2164 87 pkt
3 maryjan240282 83 pkt
4 Tridente2015 83 pkt
5 KingLeonidas 83 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?