La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 747 Culés

:D smutna informacja na dziś D:
Do 2050 roku może wymrzeć połowa gatunków na Ziemi.

OK, możemy mówić, że to proces naturalny, że przecież dinozaury też wyginęły i to nie jak myślą politycy, przez polowania ludzi...
Ale to obecnie ludzie odpowiadają za dość drastyczny proces globalnego ocieplenia.
Dodajmy do tego napryski, zabieranie naturalnego środowiska, wycinka lasów (obecnie na jedno zasadzone drzewo przypadają trzy wycięte), i długo by mówić :).

A ogólnie to chyba trzeba mówić o takich tematach, bo później do władzy dochodzą idioci.
Przykład Trumpa, dla którego globalne ocieplenie to bzdura :D

@Pedeudo Bo to bzdura. W czasach dinozaurów też było globalne ocieplenie a ludzi na świecie nie było. Może dinozaury jeździły samochodami?

@lukaszbarca15 Rozumiem, że to trolling? :D

Od czasów rewolucji przemysłowej to wszystko nie jest kwestią tysięcy lat, a setek, kilku dziesięcioleci
Do roku 2100 temperatura na ziemi może się podnieść o około 3 stronie Celsjusza.

To na pewno wina zwierząt, że wymierają.
Gdyby chciały, to by się dostosowywały do zmian co każde pokolenie

I dlatego trzeba o tym mówić, bo już jeden ciężki przypadek się znalazł

@Pedeudo To sobie poczytaj. Takie ocieplenie odbywa się samoistnie co kilka tysięcy lat.

@lukaszbarca15 Każesz mi czytać? :D podczas gdy sam tego nie opanowałeś?
Zaskoczę Cię. W przeciwieństwie do Ciebie ja jestem przygotowany do dyskusji.

@Pedeudo Zawsze możesz dać przykład życia w pełni eko i zrezygnować z dobrodziejstw tego świata. W końcu zmiany powinniśmy zacząć od siebie?

@michal26 Hm, mój piec spełnia przyjęte normy.
Częściej korzystam z komunikacji publicznej niż z własnego samochodu, segreguję śmieci, nie śmiecę w lesie, czy na plaży (co jest częste wśród turystów).
W domu mam mało prądożerne rzeczy.
A mój samochód ma silnik o pojemności 1.4 (benzyna) :)

@michal26 Jak nie potraficie czytać to sobie obejrzyjcie Scifuna lub https://youtu.be/elVYXOoDMp4
Ewentualnie zmuście się i przeczytajcie raport IPCC

@Pedeudo Tak bo jak jeździsz komunikacja miejska to pewnie przyczyniasz się do poprawy środowiska. Może przesiadź się na rower skoro tak dbasz o środowisko.

Komentarz usunięty

@Pedeudo Co to ma do tego. Godzina wcześniej wstawania i uratujesz ziemię zbawco.

Komentarz usunięty

@Pedeudo I myślisz, że to wystarczy? Ja na Twoim miejscu bym zrezygnował ze wszystkich elektrycznych rzeczy. Palić w piecu? Ja, gdybym chciał być eko, to w ogóle bym nie palił. Tak dla pewności. No i rower to max, jeśli chodzi o komunikację.

A teraz na poważnie. Nikt mi nie w mówi, że są dokładne badania co do składu i temperatury powietrza 600 lat temu, 1200, 8342, 23456, czy kurła 43 432 210 lat temu.
Można mniej więcej określić, lecz nie dokładnie.
Owszem. Teraz więcej jest zanieczyszczeń. To jest konsekwencja wygodnego życia. Nie ma jednak opcji, bym zrezygnował z motoryzacji, w imię czegokolwiek. Powiem więcej. Dzisiaj wejdzie odcinka z 4-5 razy. Ale silnik eko, bo benzynowy. Co prawda V6 3.2 litra...ale benzynowy, więc rzekomo mniej zanieczyszczeń.
Powiem tak. Dla mnie, cała ta walka eko vs reszta świata, to kapitalny biznes, na równi z walką z terroryzmem, religią, czy bankami. Kto ma na tym zarabiać, to zarabia.

Do czego zmierzam? Do tego, ze nie popadajmy w paranoję. Owszem. Dbajmy o naszą planetę. Nie palmy oponami w piecach, nie wycinajmy lasów na potęgę, nie zabijajmy słoni dla kłów, etc.
Ale to wszystko. Od motoryzacji won, bo do tego to się wszystko sprowadza. Już ekolodzy narobili tyle zamieszania, że to się w głowie nie mieści.

@michal26 Ale ja nie jestem eko świrem.
Ale spójrz na mapę, która przedstawia emisje gazów czy występowanie smogu.
W Polsce 70 jak nie 80% pieców nie spełnia wymogów.
To nie wielkie firmy psują nam jakość, a my sami.
Do tego dochodzi smog, który zaburza rozwój dziecka i zwiększa ryzyko chorób nowotworych.
Jestem młodym człowiekiem i pożyję jeszcze jakiś czas, myślę też o potencjalnych dzieciach, więc no...
Mamy tu takiego Łukasza w dyskusji i z przyjemnością bym mu prz....

@lukaszbarca15 Niestety na Ziemi jest ogromna ilość ludzi z takim samym podejściem jakie Ty prezentujesz swoim wpisem. Smutne, wkur_ące i przerażające jest to, że wśród tego ogromu jest także masa nieprawdopodobnie bogatych ludzi, którzy dzięki swoim pieniądzom i wpływom, mogą zrobić PRAWDZIWĄ różnicę. Część robi, stara się, walczy, działa, ale mając za przeciwnika tak wielkiego potwora jakim jest ogólny popyt, eksploatowanie, wysysanie życia z Planety, to zawsze będą kilka kroków z tyłu.

@Pedeudo wez troche wrzuc na luz. Czytajac Twoje wypowiedzi mozna duzo sie dowiedziec,ale pisanie jakbys postradal wszystkie rozumy nie pomaga. No offence ;)

@michal26 Aby to miało jakiekolwiek znaczenie to największe gospodarki na świecie musiałyby się tym przejąć A jak widzimy mają najzwyczajniej w świecie wywalone. To w jakim celu małe, nic nie znaczące kraje mają się tym przejmować? :)

@lukaszbarca15 Jeśli potrąci Cię kiedyś samochód, mam nadzieję, że świadkowie wzruszą ramionami, powiedzą "mnie to nie dotyczy, więc po co mam się martwić," i pójdą w swoją stronę, zamiast udzielić Ci pomocy.

Komentarz usunięty przez użytkownika

@Szczepano Kiedy ja tylko odpowiedziałem na ton odpowiedzi.

@Pedeudo Nie strasz nie strasz bo się zes.... Robią ci sieczke w głowie a ty się jeszcze cieszysz. Prosze bardzo wymienmy piece ale niech państwo na nie da a nie ze ludzie z własnej kieszeni maja wykładać na to

Komentarz usunięty

@lukaszbarca15 Dlaczego państwa ma dawac na piec?

@Dejwol Z tym, że jeśli tak większość będzie myśleć, to po prostu przegramy i sami wymrzemy.

Mamy to szczęście, że trafiliśmy na cały szereg sprzyjających warunków do rozwoju życia i tak to marnujemy.

Ziemia ma około 4,5 miliarda lat.
Co tam dla niej przetrwanie kilku tysiecy lat panowania jakiegoś człowieka, który patrzy tylko na czubek swojego nosa.

@Jakdxb A czemu ja? Mi jest dobrze tak jak jest.

@Misanthrope Za nie udzielenie pomocy idzie się do więzienia.

@Jakdxb oj kolego. To, że mam swoją opinie na dany temat, nie znaczy, że jestem trollem. Co za czasy...

Po prostu uważam, że cały przemysł ekologiczny, to kapitalny biznes. O ile idea jest jak najbardziej słuszna, o tyle multum pieniędzy jest po prostu kradzione i marnotrawione.
O Ziemię trzeba dbać, ale bez skrajności i nie kosztem nas wszystkich. Niedługo wrócimy do lepianek, byleby nie emitować CO2..

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

@Pedeudo Lubię czytać twoje wpisy (z wyłączeniem nadmiernej onomatopei), ale proszę- powiedz, że nie bierzesz informacji z avaazu, bo niemal identyczne materiały porozsyłali dzisiaj.

@fcbarcafan19 Nie obchodzi bo dzieci mieć nie będę.

@Pedeudo Gwoli ścisłości. Smog - smoke + mog. Czyli dym + mgła. U nas nie występuje zbyt często.
Mamy natomiast, zwłaszcza w aglomeracjach (Wrocław, Kraków, Warszawa, Śląsk), ogromnie zanieczyszczone powietrze. 95% zimą. Dla mnie wniosek jest taki, że to przez to, czym palimy w piecach
Naturalnie auta tez wpływają na to, ale w tak niewielkim stopniu, ze nie ma sensu się tym zajmować.

@Misanthrope Łukasz jest jakby mizantropem, być może nawet socjopatą.^^

@Pedeudo Potworne jest to, że tak wielu ludzi nie przejmuje się tym, że jesteśmy świadkami - tu i teraz - wymierania gatunków. Od tych drobnych, z pozoru nieistotnych, po te najbardziej majestatyczne i przez wielu gloryfikowane zwierzęta. W niedalekiej przyszłości będzie można zobaczyć je tylko na ekranie, w atlasach zwierząt, wypchane. O jakości mórz i oceanów też można byłoby krzyczeć i pisać bez końca. Jeżeli mentalność ludzi się nie zmieni, zwłaszcza przekonanie, że zmiany nawyków jednej osoby nie wpłyną na środowisko, to nie zdziałamy za wiele. Ale o czym tutaj piszemy? Jedni walczą o życie innych organizmów oraz Ziemi samej w sobie, a inni zabijają tych, o których walczymy, żeby samemu przeżyć. Wytłumaczyć kłusownikowi żeby zmienił pracę i przestał być mordercą słoni lub wielkich kotów, jest prawie niemożliwe. W końcu jest tak wiele klientów, którzy przecież muszą mieć sztućce z kości słoniowej lub płaszcz z jaguara, tygrysa. Chora rzeczywistość i potworne czasy. Bliżej nam do kleszczy niż małp.

@kerouac Hah. Wiem, wiem.
Avaaz przesadza :D. Dostałem co prawda maila w tym temacie, ale on tylko przypomniał mi o tym, co czytałem w innych źródłach (lub oglądałem na yt)
Zapewniam, że nie :D
To wymieranie można też odnieść do raf koralowych, które chronią nadmorskie regiony przed falami, które się o nie rozbijają.
A rafy blakną (to akurat z kanału Uwaga! Naukowy bełkot)

@Pedeudo Ok, to jestem spokojny :D wrzucaj więcej o kosmosie, lubię twoje ciekawostki.

@lukaszbarca15 Przynajmniej głupota nie będzie się rozszerzać...

@Pedeudo Największym problemem w twoim rozumowaniu jest to, że większość zanieczyszczeń produkowana jest przez przedsiębiorstwa a nie przez pojedynczych ludzi. Nawet jeżeli wszyscy byli by eko, czyli nie jedliby, nie pili, nie oddychali to i tak zanieczyszczenie byłby ogromne bo odpowiedzialne są za to korporacje. To raz. Dwa nawet jeżeli kraje wysoko rozwinięte, które w więkoszści znajdują się w Europie oraz USA ( czyli raptem 1mld ludzi) będzie eko, czyli zastosuje rozwiązania ekologiczne we wszystkich możliwych sferach ich życia to i tak niewiele to da, bo najwięcej ludzi żyje w Azji południowo wchodniej i to tam jest największy bajzel. Powiedz mi zatem jak chcesz nakłonić Indie i Chiny oraz inne kraje azjatyckie, żeby ograniczyły emisjce CO2 i zrobiły coś ze śmieciami, w sytuacji gdy Chiny sa w stanie wojny gospodarczej i politycznej z USA walczycąc tym samym o mocarstwo nr 1 na świecie?

@kerouac Kurcze, aktualnie czytam o fizyce kwantowej. W kolejce książka trochę mała poprawna politycznie, "Bóg urojony", ale okk. Niech będzie, postaram się
Pozdrawiam (i dzięki ^^)

@Dejwol Nie pierwszy raz zaklamujesz fakty i starasz sie zrozumiec cos na chlopski rozum. To nie jest opinia, mowienie bzdur o szkodliwości szczepionek tez nie jest opinią to tylko bzdury tak jak to co ty piszesz.

@Faun Po części się zgodzę.

Chemikalia i inne niebezpieczne odpady - korporacje
Ale poziom powietrza - wszyscy.

Wystarczy przejechać się przez jakiś teren wiejski wieczorem i popatrzeć na kominy

Tu trzeba globalnego programu edukacji
A na to już za bardzo czasu nie ma.
(wedlug raportu opracowanego dla ONZ, raptem 12 lat)

@Dejwol Dokładnie. Mnie poraża to, jak zanieczyszczone są lasy i oceany. Akurat na to MAMY wpływ. Należy piętnować i karać ludzi, którzy np. wyrzucają swoje śmieci do wód i lasów. Już pomijam tych debili, którzy dla własnej satysfakcji idą i mordują zwierzęta. Co innego oczywiście czystki dzików, których populację należy ograniczać, bo stety, niestety nie ma na tyle dużej populacji wilków i niedźwiedzi, aby ekosystem sam regulował populację świń dzikich.
Mówię o wybijaniu słoni, nosorożców, etc. tylko dla głupich rogów, czy cholera wie czego.
Jest wiele rzeczy, które człowiek może zrobić. Ja jedynie oponuje przed zwalaniem całego zła na motoryzację. Cierpią na tym wszyscy, z fanami motoryzacji na czele..

@Faun akurat w Polsce ponad 55% smogu jest powodowane przez gospodarstwa domowe.

@Faun Chiny są na czołowych miejscach w rankingach i trendach eko. Wprowadzają bardzo dużo zmian i innowacji w walce z zanieczyszczeniami (np. ograniczenie liczby aut na mieszkańca).

@Pedeudo Fizyka kwantowa (zwłaszcza przed Endgame) jak najbardziej!

@Jakdxb Nie pierwszy raz zakłamuję fakty? Proszę o przykład. Bzdury? Co jest dla Ciebie bzdurą? Że ludzie pragną mieć meble z kości słoniowej, że pragną mieć wypchane np. tygrysy w swoich domach?

@Dejwol Przepraszam :( Wiadomosc kierowana nie do ciebie.

@Pedeudo "Tu trzeba globalnego programu edukacji" trochę jakbyś chciał likwidować ubóstwo ustawą. Im kraj bardziej rozwinięty( bogatszy) tym ma więcej pieniędzy na rozwiązanie alternatywne. Polska jest krajem biednym i to w sytuacji regresu gospodarczego. Tym bardziej bym się na twoim miejscu martwił, bo idziemy w kierunku wenezuelskim i nie widać nadziei żeby się to zmieniło. A potem dopiero martw się o cały glob bo nikogo siłą ( szczególnie gdy nie ma się pieniędzy i walczy o przetrwanie) nie zmusisz do stosowań ekologicznych. Jest za wcześnie na rewolucje ekologiczną ludzie do tego nie dojrzeli. Poza tym musi ona nastąpić globalnie, całościowo. Pojedyncze elementy nic nie dają i są jak pudrowanie trupa.

@Faun Z tym, że widzisz.
Mamy w dyskusji takiego Łukasza, który ma w D... To co będzie jak go nie będzie.
Pomijając to, że większość rzeczy zacznie się już za jego życia ^^.

Wystarczyłoby tylko takie myślenie zmniejszyć no i mówić, czy to tak wiele?
Największym problemem jest to, że o tym w publicznych stacjach się nie mówi i ludzie nie wiedzą jak wygląda obecny stan.

Komentarz usunięty

@Faun Nie kieruję tego do Ciebie, a po prostu żeby zamieścić gdzieś odnośnie tematu, który prowadzimy: https://www.facebook.com/watch/?v=624033274695198 - jako ciekawostka, że gdzieś tam, daleko od nas, są ludzie, którym także zależy. Oczywiście jest to zapewne jeden z setek filmów ukazujących ludzi, którzy nie są obojętni, ale świetnie pokazuje zaangażowanie i to, jak sami potrafimy sobie nasrać na własny talerz. Poza tym, gorąco polecam wszystkim posłuchanie tego, co ma do powiedzenia na temat środowiska David Attenborough.

@Pedeudo Podawanie scifuna jako źródło informacji XDDDDDD śmiechłem mocno. A swoją drogą IPCC uważa, że dwutlenek węgla jest jednym że skutków globalnego ocieplenia co też można smiechnąć mocno bo od dawien dawna wiadomo, że co2 nie wpływa na klimat tylko inne gazy no ale nieważne, tutaj się przecież nie liczy kto powołał ta grupę XDDD Wiedzą z internetow > wiedzą profesorów prowadzących badania przez naście lat.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 BomboLombo3 149 pkt
2 Mad92 145 pkt
3 Nati 144 pkt
4 avanes 144 pkt
5 zbigniew76 143 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Która reprezentacja mająca w składzie piłkarza Barcelony może osiągnąć najlepszy wynik na Copa America?

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

Yaya Touré został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek FC Barcelony. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał koszulkę z numerem 17 na plecach.