- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1537 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
33 odpowiedzi
barteq
17
@Bykunn 1. Nie kazdy umie inwestować2. Oddajesz jakiś procent pensji ale pracodawca daje drugie... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1537 Culés
6
Dziś w Katowicach zaczyna się szczyt klimatyczny. Delegacje 195 państw będą debatować nad powstrzymanie globalnego wzrostu temperatury by świat uniknął katastrofy, która grozi nam z powodu emisji gazów cieplarnianych pochodzących w 80 proc. ze spalania paliw kopalnych. Klimat zmieniał się od początku istnienia ziemi tyle że, po pierwsze klimat zmieniał się dużo wolniej, a po drugie nie było takiej cywilizacji z jaką mamy teraz do czynienia.
Można snuć różne teorie spiskowe, ale fakty są takie – klimat wyraźnie się ociepla, temperatury są coraz wyższe i temu nie da się zaprzeczyć.
Nikt nie neguje, że dawniej zdarzały się upalne lata, susze i nagłe niebezpieczne zjawiska pogodowe. Różnica polega na tym, że teraz zdarzają się częściej, są bardziej dotkliwe i długotrwałe.
Przy wzroście temperatury o 2-3 stopnie średniej globalnej życie w niektórych miejscach na ziemi jak bliski wschód, czy północna Afryka będzie utrudnione, a może nawet zupełnie niemożliwe. To spowoduje duże migracje ludzi w strefy chłodniejsze, a to oczywiście może uruchomić napięcia polityczne, konflikty, wojny, problemy z wodą. Dodatkowo będą rosły inne straty z tym związane, jak katastrofalne susze w rolnictwie, które już obserwowaliśmy w tym roku. Znaczne straty w niektórych regionach naszej planety generować będą również zjawiska takie jak powodzie, huragany i zalania terenów przybrzeżnych spowodowane wzrostem poziomu oceanów z topniejących lodowców. Uważa się, że gdy temperatura oceanu osiągnie 40-50 °C (obecny rekord to 35 °C) mogłoby dojść do powstania hiperkanu, gdzie prędkość wiatru mogłaby dochodzić do 600-800 km/h.
Kwoty nakładane na emisję CO2 są coraz wyższe. W przyszłym roku czeka nas podwyżka cen energii co odbije się na rachunkach za prąd, cenach żywności itp. Będzie coraz drożej jeśli będziemy się opierać głównie na węglu. Tymczasem za pięć lat w Ostrołęce ma powstać elektrownia węglowa, która będzie spalała na dobę między 9 a 11 tysięcy ton węgla. Blisko 280 wagonów z czarnym surowcem będzie dowożonych każdego dnia. Inwestycja ma pochłonąć ponad 6 miliardów złotych.
0
@Ratamahatta Tu chodzi o to by wygrać wybory. Na Śląsku jest potężny elektorat wyborczy i teraz powiedz im ze musimy zamykać kopalnie. Zaraz są w Warszawie i robią Paryż.
2
@Ratamahatta Za 5 Lat to mam nadzieje ,że już będzie inny rząd i tego typu durne pomysły trafia do lamusa , podobnie jak likwidacja farm wiatrowych.
p.s Doprawdy trochę bezczelne jest to ,że sponsorem tej konferencji zostały firmy truciciele.
0
@Ratamahatta Ostrołęka zostanie wybudowana, ale kilka elektrowni zostanie do tego czasu wycięta. Potrzebne są nowe, lepsze źródła, by zaspokoić zapotrzebowanie, które i rośnie wraz z biegiem czasu.