La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1416 Culés

9

To co mnie najbardziej dobija to brak jakiegokolwiek pomysłu na gre. Oglądam kolejny mecz i nie widzę żadnego zamysłu taktycznego. Co prawda zdarzają nam się mecze fajne jak ten z Huesca albo niezła gra w ofensywie z Girona ale często wynika to głównie z dobrej gry Messiego albo przebłysku geniuszu innego gracza. Poza tym jeśli już gramy ładnie to na camp nou ma wyjazdach od lat mam wrażenie ze oglądamy inna ekipę. W tamtym roku byliśmy do bólu skuteczni i często sprzyjało nam szczęście wiec wyniki były pomimo braku stylu. Teraz nawet wyników nie ma. Wiem ze to początek sezonu ale szczerze myślałem ze po ciężkim roku gdy odszedł od nas Neymar, dembele miał kontuzje a na ławce nie było klasowych zmienników to teraz zaczniemy w końcu budować jakiś styl, znajdziemy swoj sposób m granie. Chociaż dużo rzeczy nie podobało mi się u EV to bylem pod wrażeniem tego ze po tych przejściach poukładał druzyne i wygrał podwójna koronę. Jednak teraz oczekiwałem budowania naprawdę fajnego projektu z drużyna która znosh gra ciekawa piłkę i potrafi zdominować rywala. Tymczasem minelo półtora miesiąca od rozpoczęcia ligi a my wyglądamy gorzej niż rok temu. W tamtym roku chociaż defensywa była żelazna. Tymczasem w tym sezonie gramy fatalnie nasi zawodnicy w ogóle nie potrafią współpracować do tego każdy oprócz chyba Alby jest w cienkiej formie. Roberto kojeny mecz zostawia przeciwnikom autostradę, Pique popełnia dramatyczny błąd(i kolejny mecz z rzędu padają gole po jego błędach)Umtiti momentami Super a momentami popelnia proste bledy albo łapie głupia kartkę. Lenglet jak w końcu dostał szanse to czerwona, Vermaelen tez fatalny mecz. Semedo bez tragedii ale grzeje ławę bo według naszego trenera lepiej postawić na Roberto bo daje więcej w ofensywie(szkoda ze w obronie nie daje prawie nic). Jednak wracając do stylu... on nie istnieje. Gramy głównie środkiem gdzie tracimy głupie piłki(często są z tego groźne kontry) albo przerzucamy piłkę tak wolno ze gdy próbujemy coś zdziałać w bocznym sektorze to się kończy rożnym albo marna wrzutka. Ja nie wiem jaki jest pomysł na gre. Wrzutki? Strzały z dystansu? Próba wejścia boczna strefa w pole karne? A może zmęczenie przeciwnika i liczenie wtedy coś zdziałamy(w końcu głównie strzelamy w drugiej połowie. My nie mamy żadnego pomysłu na rozbicie szykow przeciwnika. Ani nie próbujemy pojedynków skrzydłowych na bokach, ani nie staramy się rozciągnąć obrony przeciwnika, szybkiej gry na jeden kontakt tez nie. mamy w końcu dwóch świetnych skrzydłowych(dembele i Malcom) a w ogóle nie wykorzystujemy ich szybkości(nie umiemy grać z kontry) ani nie stwarzamy im okazji do wejścia w pojedynki 1vs1 trudno się dziwić stratom jak próbują kiwać przy linii bocznej tylko po to by potem wrzucić piłkę w pole karne na zasadzie może się uda. Dzisiejszy mecz pokazał tylko jak śmieszne jest gadanie o tym ze Rakitic to geniusz i musi grać. Co on nam takiego daje grając obok Busiego? Jasne czasem zagra w tempo i nie traci piłek klepiąc z najbliższym kolega to za mało. Środka pola nie zdominowal z reszta chłopaków. Sytuacji nie kreuje a dzisiaj to nawet w destrukcji nie pomógł. Rakitic byłby idealny jakbyśmy grali z kontry. Potrafi przejąć zagrać w tempo żeby wyprowadzić akcje albo sam się podłączy i strzeli. W ataku pozycyjnym po prostu daje nam za mało i tyle l. Zdarza mu się 2/10’meczy gdy dorzuci coś w kreacji ale bez szału. Jest Jeszcze wcześnie ale pora by jednak już zacząć dostrzegać jakiś pomysł barcy na gre. Jeśli nic się nie zmieni do stycznia, a także nie poprawimy gry na wyjazdach to LM będzie dla nas w tym roku znów nieosiągalna. Liczę ze nasz trener w końcu coś wymyśli.

4

@AlwaysBlaugrana 4-3-3 z Leo w składzie wytrąca nam wszystkie argumenty, znowu wracamy do tego prymitywa za Lucho gdzie na prawej stronie jest dziura i Rakieta który ustawiony jest wyżej znowu zaczyna grać kaszanę, Roberto znowu ma ogromną przestrzeń do pokrycia i jest znowu sam, takie same problemy będzie miał też Semedo. Coutinho który jest crackiem też na tym cierpi bo on jest stworzony do gry bliżej bramki a widzę go co raz częściej głęboko w środku pola, on miał w zamyśle zastąpić Ineiste ale to nie jest ten typ pomocnika, owszem ofensywnie usposobiony ale jest od niego bardziej bezpośredni i gorszy w defensywie. 4-2-3-1 z Leo na 10, Cou i Dembele po bokach a na pivocie gra Busquets z Rakiticiem/Vidalem wyglądało by lepiej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?