- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1430 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
draxidox
8
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1430 Culés
3
od "Kleru" będę się trzymał daleko, bo od kilku lat Smarzowski baardzo mi się nie podoba, ale to jakie to reakcjec wzbudza, to czasami złoto xD
https://www.wykop.pl/wpis/35323441/specjalnie-z-malej-litery-xd-a-tak-serio-to-troche/
https://www.wykop.pl/wpis/35323697/bekazkatoli-bekazpodludzi-rakcontent-argumentum-ad/
https://www.wykop.pl/wpis/35324889/ukryta-opcja-pisowska-znowu-kasuje-wpisy-no-to-cyk/
0
@hoeniker Choć z natury jestem konserwatystą, to tego filmu bym nie pietnował i nie bojkotwał a już w zadnym wypadku cenzurował, Chociaz rzeczywiście ciekaw jestem czy Smarzowski by tak kozakował gdyby krecił film o imamach czy rabinach
0
@hoeniker Świetnie że to wrzuciłeś, uwielbiam śmiać się z idiotow.
0
@hoeniker Katole i podludzie tuż obok siebie... hmm, to ta lewacka wizja idealnego państwa?
Wiem, że to tylko wykop, ale cóż
5
@Gomola A po co ma o tym kręcić? Problem mafii w kościele dotyczy tutaj w kraju ponieważ duży procent ludzi chodzi do kościoła, dają na tace, dzieci są wykorzystywane seksualnie a na razie czarni bawia się w najlepsze na czele z Rydzykiem. Nazywam to mafia no bo obok nauk Jezusa to nawet nie stali
0
@Katalończyk 99 Ale combo jprxx. Dawanie na tacę, pedofilia, mafia...
1
@Katalończyk 99 Chciałbym Ci uswiadomić, że problem pedofili nie wystepuje tylko w Kosciele, a kto twierdzi inaczej jest totalnym ignorantem
1
@Gomola Wiadomo, że problem pedofilii jest ogólny, ale Kościół to wrażliwy temat dlatego ludzie tak się przyczepili + to zawsze kolejny powód na hejt na Kościół
0
@hoeniker Dorzucę jedną rzecz od siebie. Kolega opowiadał mi jak to w jego firmie pojawili się czarni (kler). Przez kilka miesięcy był przedstawicielem handlowym i sprzedawał piece grzewcze na terenie Podkarpacia oraz Lubelszczyzny. Najczęściej rozmawiał z przedstawicielami wladzy państwowej, burmistrz, wójt, starosta od czasu do czasu. Pewnego roboczego dnia spotkał się z burmistrzej jakiejś gminy na Podkarpaciu, negocjowali umówienie spotkania z mieszkańcami w tej sprawie, niech ludzie dowiedzą się co mogą kupić, jakie dofinansowanie dostaną na zakup ekologicznego pieca etc. W momencie kiedy wszystko mieli już ustalone burmistrz wyciąga telefon, dzwoni do księdza Proboszcza, pyta o zgodę na takie spotkanie w gminie po czym kiwając potwierdzająco głową odwraca się i mówi, że niestety nie może dojść do spotkania bo ksiądz się nie zgadza na to gdyż sam będzie uświadamiał ludzi w tym temacie. Po kilku dniach okazało się, że wpływ czarnych na ludzi był tam tak wielki, że trzeba było pójść do księdza i odpalić działkę ze sprzedaży wówczas on sam na mszy nakłoniłby ludzi do zakupy.
Nie generalizuje ale często się słyszy o bastionach kleru na wschodzie Polski, chociaż w Małopolsce gdzie mieszkam, nie zdziwiłbym się gdyby coś takiego miało miejsce.
0
@Gomola Może i nie występuje ale to w Kościele jako instytucji do takich rzeczy nie może dochodzić, a jeśli już to się dzieje trzeba ostro traktować takie osoby, gdyż są sługami Bożymi.
0
@Gomola Serio? Gdzie napisałem, że tylko w kościele?
1
@Gomola Ale to nie zmienia faktów, że argument z cyklu "czemu nie nagrał takiego filmu o muzułmanach" jest słaby. Pedofilia w kościele jest ważnym, często przemilczanym tematem i co najważniejsze jest blisko nas. Smarzowski rozlicza się z Naszym społeczeństwem, a nie z żydowskim czy arabskim. To tak jakby Sołżenicyna krytykować, że nie pisał o obozach koncentracyjnych w swojej książce.
0
@goldenboy I tu oczywiscie zgadzam sie z tobą,ze powinni być wydaleni z łona kleru, ale przekornie zapytam gdyby sprawa dotyczyła bardzo znanego prawnika który dopusciłby sie tego przestepstwa to jestem przekonany ,że ani nie odpowie karnie ani zostanie wydalony z palestry. To samo dotyczy sie artystów, Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu tam jest pedofilów
1
@goldenboy Dlatego powstają takie filmy żeby ludzie w końcu przejrzę na oczy. Oczywiście nie wszyscy bo nie da się tym fanatykom przetłumaczyć. Większość katolików nawet Biblii nie zna więc idą ślepo za czarnymi bo tak najłatwiej, zero własnego myslenia
2
@Gomola Księża też jakoś wydalani nie są, więc o czym ty piszesz? Kościół po takich skandalach powinien przepraszać na każdym kroku, a oni jeszcze drugiego człowieka pouczają jak ma postępować.