- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1226 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
167
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1226 Culés
32
Czy wiesz że...#201
Czy wiesz że "Titanic" miał "bliźniaków"?
Dokładnie 106 lat temu, w nocy z 14/15 kwietnia 1912 roku, zatonął słynny liniowiec pasażerski "Titanic". Co ciekawe, firma White Star Lane (właściciel Titanica), zamówiła trzy identyczne statki, które miały zostać zbudowane w Belfaście. Były to: "Olympic", "Titanic" i "Britannic", zwodowane kolejno w 1910, 1911 i 1914 roku. Co ciekawe, każdy ze statków miał różnorakie "przygody". "Titanic" zatonął po zderzeniu z górą lodową. "Brittanic" zatonął natrafiając na minę podczas I Wojny Światowej. Olympic z kolei, uległ "jedynie" kolizji z krążownikiem brytyjskiej marynarki wojennej, statkiem HMS "Hawke". Jako jedyny z całej trójki, odszedł na "emeryturę" i został zezłomowany w 1935 roku...
"Titanic" i "Olympic" na jedym zdjęciu (świetna jakość!)-https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0e/Olympic_and_Titanic.jpg/796px-Olympic_and_Titanic.jpg
"Britannic"-https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/RMS_Britannic.jpg/250px-RMS_Britannic.jpg
Ciekawostki historyczne z serii "Czy wiesz że..." codziennie o godzinie 20 :D
1
@Kajtek77 Nareszcie coś wiedziałam :D Swego czasu dużo czytałam o Titanicu i dwóch pozostałych statkach. Prawdziwe molochy jak na tamte czasy, choć w porównaniu z niektórymi dzisiejszymi statkami wycieczkowymi, to były małe :D
0
@Nigaki One nie służyły tyle do podróżowania co do polansowania się :D
0
@Kajtek77 Przyjęło się, że Titanic był największym ówczesnym statkiem, ale jest to nieprawda.
Titanic był ogromny, ale i tak najmniejszy z serii trzech statków, do której należał:
Gigantic (269,01 m)
Olympic (269,00 m)
Titanic (268,99 m)
Architekci byli śmieszkami :D
0
@fc_barcelona_1899 Wiadomo że nie wszystko będzie równe :D