La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1551 Culés

2

Hej :P Powiem Wam tak:
Mecz oglądałem wczoraj w barze i los chciał, że stolik dzieliłem z dwoma kibicami Bayernu, którzy po pierwszej połowie powiedzieli, że Bayern nie ma szans, że to jak mecz towarzyski i Real ma już wszystko załatwione. Oczywiście ich wiara wróciła po karnym, ale już na sam koniec meczu pogratulowali zwycięstwa...z kulturą, z szacunkiem. Mówili, że błędy były i będą, nawet jak wprowadzą powtórki to też błędy się będą przytrafiać, więc trzeba się przygotować na niezły cyrk.
I był też trzeci człowiek "kibicujący" Bayernowi. Cały w barwach tego klubu (co oczywiście szanuję), ale ciągle mylący Ribery'iego i Robbena, a ten słynny Xabi Alonso się trochę zmienił, bo ciągle go Xavim nazywał. I tylko Robercik wyniesiony na ołtarze, tylko on najważniejszy i najlepszy na boisku, tylko on zasługujący na wszystkie gole. I wiecie co? Chłop pluł się już od samego początku o wszystko. Czerwień na jego wyłysiałej głowie wzrastała z każdą minutą: na początku z powodu setek Realu, które jakimś cudem nie chciały wpaść (a tym cudem byli blokujący obrońcy Bayernu). A później oczywiście pluł się sędziów. Pluł się nawet gdy właściwie wszyscy opuścili już bar. A on opuścił go w towarzystwie moich "współstolikowych", którzy powiedzieli mu, że porażkę trzeba przyjąć na klatę, bo Bayern nic nie pokazał, a on przynosi wstyd temu klubowi...ot taka historyjka z rana :P

A co ja myślę o meczu? Emocje już opadły, więc na szybko możecie jeśli chcecie (albo i nie) zapoznać się z opinią z drugiej strony barykady....

Sędziowanie było fatalne, gorsze niż w pierwszym meczu. Sędzia mylił się w obie strony, bardziej na korzyść Realu. Spalony przy drugim golu Ronaldo był oczywisty, przy trzecim decydowały centymetry w pełnym biegu, a sędziego nawet nie było w linii (zapewne za sprawą tego, że nikt nie spodziewał się takiego rajdu Marcelo i tego, że piłka przejdzie przez obrońców - tam był w sumie ten słynny "fart"). Ponoć był też spalony przy drugim golu Lewego. Piłki nie dotknął, absorbował uwagę i zmusił do interwencji obrońcę. Casemiro powinien wylecieć z boiska za faul, Vidal powinien wcześniej. Już nie wspomnę o kilku faulach w obie strony, które nawet nie były odgwizdane. Czy był karny na Casemiro? Moim zdaniem był...wypuścił sobie piłkę, obrońca wjechał mu z kolana...ale kwestia sporna, potrzebowałbym powtórki, a nie mogę znaleźć :)

Ale tak szczerze - Czy Bayern zasługiwał na awans? Szczerze mówiąc, to oprócz wybicia piłki z linii przez Marcelo i woleja Vidala, to w dwumeczu drużyna z Bawarii nie stworzyła sobie klarownych sytuacji, nie mieli z czego.

I dlaczego nikt nie wypomina karnego z kapelusza dla Atleti, który właściwie dał im awans?

O ile do pretensji ze strony Barcelony się przyzwyczaiłem, to jest normalne i w drugą stronę też to funkcjonuje (dlatego właściwie nie odwiedzam rm.pl), to ten ogólnonarodowy szał jest już męczący. Jak Borussia odpadała z LM z Realem, to nikt o tym nie mówił...bo tam Łukasz, a Łukasz nie jest aż tak kochany jak Robert, co jest...smutne.

No nic, pozostaje mi życzyć Wam dzisiaj awansu, skopcie te włoskie tyłki :) Miłego dnia!

konto usunięte

0

@Amigo_Blanco Z wszystkim się raczej zgadzam, ale nie z tym, że karny powinien być na Casemiro... To było trochę za słabe.
Wspomina się dużo o błędach na korzyść Realu, ale najgorszy jest ten spalony 80cm Ronaldo. Ta akcja z Marcelo była bardzo ciężka do oceny, więc nie dziwi błąd, to samo przy golu samobójczym.
Co do Vidala, to moim zdanie faul na Asensio był oczywisty i można było wyciągnąć kartkę, najpierw był kontakt, potem dopiero piłka.
No i jeśli mówimy o błędach, warto przypomnieć niesłusznego karnego z pierwszego meczu, gdzie chyba Vidal miał piłkę meczową...

Z jednym też się zgodzę z Tobą. Wydaje mi się, że Real był jednak w dwumeczu lepszym zespołem. Na pierwszym meczu zaważyła kartka czerwona i Los Blancos mogli w Monachium wygrać wyżej. Mecz w Madrycie, wyglądał tak, że Real jakby w organizacji wyglądał gorzej od Bayernu, ale miał więcej "klarownych" sytuacji. Zresztą nawet statystyki też o tym mówią...

0

@Madridista_4ever Jak mówiłem z karnym - potrzebowałbym powtórki, w telewizji nie obejrzę, bo nie mam, a YT nie przychodzi z pomocą :/ jakby ktoś miał dostęp...bardzo bym prosił o wiadomość na priv z linkiem :P

0

@Amigo_Blanco Real był lepszy w dwumeczu lecz jego skuteczność na wlasnym boisku dała życie Bayernowi. Podsumowując Real zasłużenie awansował lecz gdyby nie sędziowie końcówka meczu była by o wiele ciekawsza i emocjonująca. Fala błędów scieła bawarczykow i to bylo widać w dogrywce.

0

@Amigo_Blanco Warto tez też wspomnieć o odgwizdaniu spalonego kiedy Lewy miałby sam na sam i sporo miejsca. Pewnie byłby gol. Dawno nie oglądałem aż tylu błędów sędziowskich w jednym meczu i to takiej rangi.

0

@kamilo0066 O dokładnie, była taka sytuacja. Pamiętam, że kamera była lekko z boku, ale było tam widać brak spalonego.

konto usunięte

0

@kamilo0066 Sorki, że tak wypominam, ale Realowi też gdzieś tam gwizdnęli spalonego, którego nie było, tylko nie kojarzę kiedy to było... Muszę jeszcze raz obejrzeć.

0

@Madridista_4ever Może druga połowa i podanie do Ronaldo? Bo chyba na równi był wtedy. Ale.. ale podanie było mocne i nie byłby sam na sam, bo było to z boku pola karnego. Zupełnie inna sytuacja i innej rangi błąd, dlatego o tym nikt nie wspomina.

konto usunięte

0

@kamilo0066 Ok, może faktycznie o to chodziło :) Już nie pamiętam dokładnie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?