La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1282 Culés

konto usunięte

13

Witam, to będzie prawdopodobnie mój ostatni komentarz na tej stronie. Jak widać im mniej wiesz tym lepiej.

W moim ostatnim komentarzu chciałbym porównać liczbę dokonywanych zmian w pierwszych jedenastu meczach w trzecich sezonach w Barcelonie szkoleniowców, Enrique i Pepa. (16/17, 10/11) Chcę tym wykazać, że usprawiedliwianie Lucho (niewykorzystywanie wszystkich możliwych zmian) jest niewłaściwe. W mojej opinii (co mówiłem już w poprzednim sezonie) problem nie leżał w braku zmienników, tylko w trenerze, który tych zmian robi bardzo mało.
Porównując pierwsze 11 meczów Pepa i Lucho można zauważyć:
Pep nie wykorzystał wszystkich zmian tylko w dwóch meczach.
Lucho nie wykorzystał wszystkich zmian aż w pięciu meczach. Pomimo tak szerokiej kadry.
Więc o co tu chodzi? Teraz jakie znajdziemy usprawiedliwienie tych decyzji? Najbardziej niepokoi fakt, że tych zmian nie wykorzystuje w wygranych wysoko meczach, gdzie jest to chyba idealna okazja dla zmienników by się wykazali, bez presji na wynik.

Drugą sprawą jaką chciałbym poruszyć to niemoc naszych graczy w linii pomocy. Według mnie składają się na to dwa czynniki, mianowicie:
Brak w kadrze typowego rozgrywającego, który spełniałby następujące zadania:
- posyłanie piłek otwierających wolną przestrzeń
- rozciąganie gry poprzez posyłanie dokładnych długich piłek
- cofanie się do linii obrony i wspomaganie obrońców i DP w rozgrywaniu
Oraz słaba forma Sergio Busquetsa.
Obecnie styl nie jest dla mnie zadowalający. Tak, liczą się wyniki, ale one też nie są ciekawe, ale dobra, lecz ja uważam, że dla każdego kibica Barcelony równą wartość co wyniki powinien mieć styl. Niestety na razie głównie polegamy na szczęściu i błysku poszczególnych graczy.
Pozdrawiam.
PS. Przepraszam jeśli wystąpiły jakieś błędy stylistyczne czy interpunkcyjne. Staram się to poprawić.

6

@N11 Jeśli można dopytać, bo ja chyba nie w temacie, czemu ostatni komentarz?

0

@N11 weź mnie nie strasz, że to będzie Twój ostatni komentarz, bo nie mogę go przez to polecić. ;)

2

@N11 Barca Enrique rozłożona na czynniki pierwsze.
Słuszna krytyka.

2

@N11 W Systemie Enrique nie jest potrzebny rozgrywający. A za ofensywe 2 Lini odpowiada Iniesta, Gomes lub inny gracz grający na 6 oraz ofensywni skrzydłowi

konto usunięte

8

@MarioVeB! Rozgrywający to najważniejsza pozycja w systemie, który jest oparty na ataku pozycyjnym.

0

@N11 Jak nie chcesz komentarzy pisać to chociaż na PW powiedz czemu ostatni? Opuszczasz nas?

0

@MarioVeB! Iniesta, Gomes lub inny gracz grający na 6?
Przecież u nas na 6 gra Busquets.

1

@N11 Hm w takim razie ciekawe jak Barca wygrała tryplet. Czy inne puchary. Nie ma juz rozgrywających ta pozycja się zmieniła mocno ,a atak pozycyjny i bez nich istnieje.
Enrique ma swój własny pomysł na drużynę gdzie duża role odgrywają kreatywni skrzydłowi potrafiący dokładnie podać. Zresztą Suarez też ma genialne podania i pokazał to już nie raz choćby w LFC w kadrze czy swego czasu w Ajaxie. Od przerzutów i podań masz np Inieste w pomocy.

konto usunięte

5

@MarioVeB! Barca wygrała tryplet jak w kadrze był rozgrywający, który pełnił niesamowitą rolę czyli Xavi. Możesz uważać inaczej, proszę bardzo, ale ja tylko patrzę na obraz gry w ostatnich meczach, czy meczach z poprzedniego sezonu i wyciągam własne wnioski.

0

@N11 Messi i Iniesta są rozgrywającymi u Enrique.

0

@N11 Xavi nie grał w swoim ostatnim sezonie tyle by aż tak przykładać do tego role a w takim finale LM pomoc to była Iniesta Ivan i dali rade bez problemu.

0

@N11 Żegnaj.

konto usunięte

8

@wpwelement Ale jak Messi ma zniżkę formy to rozgrywać nie ma kto. Iniesta raczej jest ofensywnym pomocnikiem, a nie rozgrywającym. Poza tym, wielu myśli o cofnięciu Messiego na rozgrywającego pomocnika. Ale czy wyobrażasz sobie pomocnika, który tak mało biega? Nie, taki pomocnik zawsze będzie musiał mieć ponad 10 km w nogach, bo musi być praktycznie wszędzie.

konto usunięte

4

@MarioVeB! Problem był kiedy w drugiej połowie Juventus złapał oddech i zdobył bramkę, wtedy szczególną rolę odegrał nasz niezawodny Leo Messi. Zwróć też uwagę na drugi czynnik, czyli Busquets. Jak on ma formę to pomoc jeszcze jako tako wygląda, ale jak nie ma to dzieje się to co teraz. Na prawdę nie zauważasz tego jak nasi obrońcy momentami bezsensownie wymieniają piłkę między sobą? A wiesz czemu? Bo nie ma rozgrywającego, który by się cofnął i ich wspomógł. Dobra, dyskusja dalsza nie ma sensu. Ja mam swoje zdanie, ty masz swoje. I nie wygląda na to, abym ja Ciebie przekonał do swojego czy ty mnie.

2

@N11 Jak zawodnik X ma zniżkę formy oraz zawodnik Y ma zniżkę to wtedy gra zawiodnik Z. Drużyna jest kreatywna i nawet obrońcy potrafią zagrać odpowiednią piłkę do napastników.

0

@N11 Powiedz nam, czemu jest to twój ostatni komentarz :)

2

@N11 zgadzam się z tobą, do tego te rotacje w pomocy która jest najbardziej newralgiczną formacją w Barcelonie powoduje bardzo częsty chaos, jeśli dołożymy do tego brak rozgrywającego/brak Leo który cofnie się do rozegrania powoduje że gramy na afere, w meczu z Celtą było to doskonale widać, graliśmy jakieś długie dzidy na Suareza. Momentami myślałem że oglądam jakąś ekstraklase, zamiast zaklepać przeciwnika jest gra na wymianę ciosów co w połączeniu z Busquetsem który obecnie biega jakby miał związane jaja powoduje że przeciwnik kontruje nas jak serią z kałacha.

« Powrót do wszystkich komentarzy