- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1310 Culés
Gorące dyskusje
Konradowskyy
4
@Dari0G oni uważają się za elitę, a drugą strona uważa się za wybawców narodu, a każdego o... » Czytaj dalej
110 odpowiedzi
marcin62
8
Odnośnie ceny GTA to przypomnę tylko, że 250 złotych na premierę kosztowały Baldursy 3,... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
clyde
2
Ale się mordka cieszy jak się widzi jak zderzają się dwa światy na tych MŚ, kibice Meksyku i... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1310 Culés
1
CZY LECI Z NAMI PILOT ?
Od bohatera do zera, od wielkości do śmieszności, czasami dzieli cienka linia.
Jeszcze trzy tygodnie temu nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisałby się pod tymi zwrotami. Sezon jawił się jako jedno wielkie święto, rekord gonił rekord, piłkarze szli za sobą w ogień, no dolce vita. Słód i miód. Nieliczni którzy widzieli mankamenty, byli w najlepszym razie nazywani sezonowymi kibicami. Dzisiaj, przed najważniejszymi meczami trzeba być z drużyną, na ostateczną ocenę trzeba poczekać. Ale gołym okiem widać że coś w tej ekipie pękło. Mam takie wrażenie, że wszyscy mają dość sezonu, grania. Kolejny mecz w którym najlepiej opłacani piłkarze nie wykorzystują 100% procentowych sytuacji na początku meczu. Wiadomo jak takie bramki mogą ustawić mecz. Potem przychodzi brak koncentracji, frajerskie bramki i nie zawsze skuteczna pogoń za wynikiem. To naprawdę stał się problem. To ostatni moment by zareagować odpowiednio.
W przemyśle filmowym co roku rozdaje się nagrody np. OSCARY. Ale w mniejszym świetle, najgorsze produkcje ,słabi aktorzy i reżyserzy otrzymują tzw. "Złote Maliny". Chciałbym , po tak ciężkim sezonie, w nagrodę dla naszych piłkarzy tylko blasku reflektorów i czerwonego dywanu. Wszystko w głowach i nogach piłkarzy. Oby sezon, który miał przejść do historii, nie został sezonem w którym otarliśmy się o śmieszność. J.
14
@januszhol Zastanawiam się czy napisałeś to poważnie czy trollujesz, ale chyba niestety to pierwsze - dawno nie czytałem takich bzdur.
Rzeczą naturalną jest, że przychodzi osłabienie. Barca gra jak z nut OD PAŹDZIERNIKA, nie przegrała OD PÓŁ ROKU i statystycznie rzecz biorąc musiał przyjść czas w którym w końcu ulegną jakiemuś rywalowi. Dobrze, że do tego czasu zdążyli nabić tyle punktów w lidze, ze nawet 2 porażki pod rząd dają nam względny spokój.
Co do samej szarpanej gry, to nie jest tak że komuś się nie chce grać (co to w ogóle za oskarżenie?) czy ma dość sezonu, który przecież wkracza teraz w najbardziej ekscytującą fazę. Przypominam że 90% naszych poczynań ofensywnych opiera się na miażdżącej sile tridente MSN, z których każdy odbył niedawno kilkunastotysięczną (!) podróż na drugi koniec świata i z powrotem podczas przerwy reprezentacyjnej. Ci ludzie, pomimo nadzwyczajnych umiejętności piłkarskich, mają takie same organizmy jak inni i nie są maszynami, potrzebują kilku meczów na wdrożenie się z powrotem do starego trybu.
I ostatnia rzecz, bo to mnie doszczętnie rozbiło : otrzeć się o śmieszność? Chłopie, jesteśmy w finale Pucharu Króla, mamy ligę w garści i w miarę dobrą pozycję przed rewanżem w Lidze Mistrzów. Kibice Realu z pocałowaniem ręki zamieniliby się z nami i jeszcze oddaliby ze 20 goli Ronaldo w pakiecie :) To, że Ty wypuszczenie któregoś z tych trofeów nazwałbyś otarciem się o śmieszność, świadczy tylko o tym jak bardzo nie doceniasz trofeów które Barca zdobywa garściami w ostatnich latach. Nie mam słów na takich "kibiców"...
0
@cosinus90 Właśnie w taki sposób pompuje pompuje się balon samozadowolenia i dobrego samopoczucia. Ślepy bezkrytycyzm udawanie że wszystko o.k. Można? No pewnie że można.Chciałbym tylko zauważyć ,że najgorsza rzecz to uwierzyć we własną propagandę. Ponieważ masz prawo traktować moje poglądy jako stek największych bzdur, to przez szacunek do Ciebie nie będę się odnosił co do tego akapitu. Ja szanuje zdanie innych, lecz ponieważ mam oczy i widzę całą ta sytuację odmiennie od Ciebie. Mam nadzieje że tego prawa mi nie odbierasz. Bo prawo bycia kibicem już mi zabrałeś, ale oczywiście trochę sobie dworuje. Niech każdy ma prawo do swojego zdania i opinii, bo inaczej to będzie jak w Korei i to tej z północy. Bycie w finale Pucharu Króla nie gwarantuje jego zdobycia, jak zapewne wiesz. Pozdrawiam. J.
0
@januszhol Po pierwszych słowach - czy leci z nami pilot, myślałem, że wpis dotyczy rocznicy Smoleńska XD
4
@januszhol Ja nie pompuję balonu samozadowolenia, irytuje mnie to że przychodzi słabszy moment i już pojawiają się wielkie nagłówki jak ten z Twojego pierwszego komentarza. W ciągu 8 dni zagraliśmy 2 mecze z europejskimi gigantami i trzeci z rywalem z.którym prawie zawsze tracimy punkty, więc porażka jest rzeczą normalną. Tymczasem lament jaki tu się podniósł jest takiej wagi jakbyśmy już poodpadali ze wszystkich rozgrywek. Śmieszne, że lepsze nastroje panują w obozie Realu który ma o wiele gorszy sezon od nas. Nie ma co płakać, przegraliśmy ale trzeba iść dalej z głową podniesioną do góry, taka jest mentalność zwycięzców.
0
@cosinus90 "więc porażka jest rzeczą normalną" wybacz , ale tym stwierdzeniem to mnie zdumiewasz. Jak to się ma do " taka jest mentalność zwycięzców." Nie jestem jednodniowym fanem, który jak chorągiewka na wietrze zmienia swoje sympatie.
Nie wiem jak TY ale, dla mnie czarne jest czarne, a białe jest białe.Trzeba mówić o problemach, chowanie głowy w piasek nie załatwia sprawy. Grają gorzej to trzeba o tym mówić , bo prawdziwa cnota krytyki się nie boi, a prawda obroni się sama. Cieszę się że nasza rozmowa staje się coraz bardziej merytoryczna, i niech ona taka będzie , oparta na argumenty. Inaczej można zagłaskać kota na śmierć.