- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1374 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
3
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
ranger3120
25
https://wykop.pl/cdn/c3201142/97619538e7ad6e6f49821b5fb841becbe0467dcdd7938336657ca390d701ece3,w400.... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1374 Culés
15
To, że PiS wygra to było wiadome od dawna, ale najstraszniejsze jest to, że mają większość mandatów i prezydenta, więc kościół, Smoleńsk i ataki na Rosję oraz kosy z każdym krajem przez 4 lata.
Ciemnogród w Polsce...
0
@radeknyc1 Kolejny... I na stosach będą palić xDDD Jak można atakować Rosję z powodu wraku,ba z powodu CAŁOKSZTAŁTU...
3
@iniesta i messi Powiedz to Macierewiczowi
1
@El Ronaldinho Macierewicz,Macierewicz,Macierewicz :D
2
@iniesta i messi No normalni ludzie wiedzą, że z Rosją powinny być dobre stosunki, ale jak widać można się przywalać do nich o wszystko...
0
@radeknyc1 Poucz się historii chłopcze.
1
@iniesta i messi Zawsze mnie śmieszyło jak ktoś się odwołuje do historii i ma gdzieś rozwój Polski. Na złych stosunkach z Rosją cierpimy my, ale słuchaj więcej Jarka chłopcze...
0
@radeknyc1 Nie słucham Jarka tylko książek. Z historii się wyciąga wnioski właśnie na tym sie opiera rozwój.
1
@iniesta i messi Sam się poucz.Do końca XVII wieku było wszystko dobrze.Mieliśmy konflikt z większością sąsiadów,ale wojny wygrywaliśmy,choć przy współdziałaniu sił Rosyjsko-Szwedzko-Tureckich byłoby to niemożliwe.Mieliśmy 100 lat,żeby to zmienić i co?Uspokajając relacje z Turcją i Szwecją,straciliśmy je z Prusami i Austrią.Widząc,że nie ma się szans trzeba było wybrać między zachodem,a wschodem.A my swoje,czyli konflikt z całym światem.Po 123 latach zaborów odzyskaliśmy niepodległość i najazd komuchów.Piłsudski nam wygrał tą wojnę,ale co się stało,gdy go zabrakło?Powrót do przeszłości,czyli znowu konflikt z całym światem.Mieliśmy dwie opcje:
Sojusz ze Stalinem
Sojusz z Hitlerem
Pierwsza opcja mniej prawdopodobna,ale jednak.Stalin marginalizowany na arenie międzynarodowej mógłby(mimo nienawiści do Polaków)zgodzić się na przymierze,a wtedy bylibyśmy o Katyń bogatsi
Druga opcja bardziej prawdopodobna.Oddanie Gdańska,Żydów i autostrada przez korytarz.Co tracimy?Nic.Co zyskujemy?Sojusznika,który mógłby nas obronić,który szanował Polaków,a przede wszystkim był bezkompromisowy i wrogo nastawiony wobec naszych potencjalnych wrogów[ZSRR]
Wybraliśmy opcję trzecią,sojusz z imperiami ubiegłego świata.Dziś sytuacja się powtarza.NATO nic nie robi przeciw rosyjskie inwazji na Ukrainę.Po Ukrainie następni możemy być my i trzeba jednak zadbać o Wojsko(F-16 z roku '74 czy Mig 21 z roku'59 są bardzo nowoczesne i trzeba się tym chełpić)lub o dobre relacje z Rosją.Albo inaczej skończymy jak zawsze(1795/1939)