- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1077 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1077 Culés
12
SERIA FILMOWA #90
Poprzednia część #89
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16899786#comment-16899786
_______________________________________________________________________________
Kategoria Thriller - "Źle się dzieje w El Royale"
https://www.filmweb.pl/film/%C5%B9le+si%C4%99+dzieje+w+El+Royale-2018-795520
Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w hotelu El Royale.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Dramat - "Nieodwracalne"
https://www.filmweb.pl/film/Nieodwracalne-2002-33184
Pod wpływem furii mężczyzna postanawia brutalnie zemścić się na gwałcicielu jego ukochanej.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Horror - "The Den"
https://www.filmweb.pl/film/The+Den-2013-683482
Elizabeth bada zachowania użytkowników czatów internetowych. Na jednym z nich dochodzi do zabójstwa.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Komedia - "Spadkobiercy"
https://www.filmweb.pl/film/Spadkobiercy-2011-537189
Matt King, zapracowany prawnik mieszkający na Hawajach, po wypadku żony musi zająć się wychowaniem swoich córek.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Kryminał - "Zaklinacz deszczu"
https://www.filmweb.pl/film/Zaklinacz+deszczu-1997-10785
Młody prawnik walczy z towarzystwem ubezpieczeniowym, które nie chce pokryć kosztów leczenia chłopca chorego na białaczkę.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Biograficzny - "Dzika droga"
https://www.filmweb.pl/film/Dzika+droga-2014-694545
Młoda kobieta postanawia uporać się ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa, wyruszając w pieszą wędrówkę obejmującą tysiąc mil.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Wojenny - "Wielka ucieczka"
https://www.filmweb.pl/film/Wielka+ucieczka-1963-11669
Grupa więźniów organizuje ucieczkę z obozu dla alianckich jeńców wojennych.
_______________________________________________________________________________
@shinthps @Bocheno1 @Gary @Giwera @Walker @lajcior @Kinginiesta @JimMorrisonFCB @damianex10 @Lionel_Messi10
1
@MesQueUnClub_87 widziales "czarny telefon 2" ? Obejrzalem ostatnio i jak dla mnie 1 duzo lepsza w dwójce juz pomieszanie z poplątaniem
0
@Kinginiesta Nie widziałem jeszcze, ale sprawdzę go na pewno.
2
@MesQueUnClub_87 Fajna lista, widziałem prawie wszystko, tylko "Nieodwracalne" oraz "The Den" są mi nieznane.
Nr 1 to dla mnie bezwględnie "Wielka ucieczka", już za samą obecność Steve'a McQueena dałbym pierwsze miejsce a jest jeszcze wiele innych argumentów. Lubię po prostu tego typu kino z początku lat 60-tych.
"Zaklinacz deszczu" to dla mnie film trudny do zdefiniowania, ocenienia, widziałem ponad 25 lat temu, bo to ekranizacja Grishama, który wtedy był u mnie na topie. Ale akurat książka mi średnio podeszła, chyba za mało się działo jak na mój ówczesny wiek i dojrzałość i stąd też średnio podszedł mi film. Muszę jedno i drugie odświeżyć.
"Dzika droga" spoko, fajna rola Witherspoon, ale czemu Laura Dern dostała nominację do Oscara, to trochę nie rozumiem, za mała była ta rólka jak dla mnie.
"Spadkobiercy" to dla mnie przede wszystkim piękne hawajskie widoki, przez ten film Hawaje trafiły na moją listę podróżniczych marzeń.
"Źle się dzieje w El Royale" widzieliśmy w kinie, nie jest to może arcydzieło, ale nie żałuję, że poszliśmy.
2
@MesQueUnClub_87 "Wielką ucieczkę" bardzo lubię