- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1828 Culés
Gorące dyskusje
Danny Gaucho
57
@AlexDark00 Wolę sobie przypominać czy pamiętać, że pakował bramki Realowi, co przyczyniało... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Jakchcesz
14
Kto wygra: Mourinho ze składem za 1,5 miliarda czy Hansi Flick który do roboty przyjeżdża... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
martusiaaaa
2
dobra moja przyjaciółka też jest za barca ( myślę że gdyby była za realem to nasza 8letnia... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Kto powinien wygrać Złotą Piłkę 2026?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1828 Culés
0
Zagadka matematyczna dla La Rambli, udowodnij że a^2 + b^2 + 1 >= a + b + ab. Jeżeli a,b należą do Rzeczywistych. Oczywiście >= znaczy większe lub równe.
9
@Barcafan2020 Udowodnić, to Ci mogę, że, jak dostaniesz z lewej, to będziesz miał limo pod okiem. Prawej sam się boję.
5
@Barcafan2020 Potwierdzam, to z lewej jest >=temu z prawej. Dziękuje
3
@Danny Gaucho Dopiero godzina 19, a już pijesz no nie ładnie i to jeszcze w okresie Adwentu, no kto to widział.
6
@Barcafan2020 Daj se luz
2
@Barcafan2020 ta? To rozwiąż to równanie.
B+R=
0
@Barcafan2020 każda liczba podniesiona do kwadratu jest nieujemna, więc wynik lewej strony równania zawsze będzie dodatni i wynosił minimum 1.
0
@tadzik447 chyba R+B ale mogę się mylić
1
@Safrani a masz pewność że większe od prawej?
7
@Luciano99 Trzymaj mnie Lucek, bo się uruchomię.
5
@tadzik447 Babka plus renta rowna się browar ;D
4
@Barcafan2020 przecież dodawanie jest przemienne.
A, B+R=BR, czyli babka+renta=browar
1
@Barcafan2020 tak, mam pewność, ale nie chce mi się tego na telefonie rozpisywać. Przenieś sobie z prawej na lewą, po wyciągaj a i b przed nawias itd.
0
@tadzik447 a czy z tego wynika że babka = browar - renta
0
@Barcafan2020 Fajne czasy, gdy algebra nie jest jeszcze abstrakcyjna.