- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1724 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
106
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
28 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1724 Culés
2
Cieszę się, że mogłem oglądać całą karierę Ronaldo i Messiego a współczuję pokoleniu gdzie Dembele jest najlepszym piłkarzem na świecie.
0
@bartekvisca Coś się kończy coś się zaczyna, pozostaje obserwować kto wypełni przestrzeń po tych gigantach.
8
@bartekvisca Dlaczego? Ta nagroda oznacza jedynie, że był najlepszy w tym sezonie, a nie, że jest ogólnie najwybitniejszym piłkarzem jaki obecnie stąpa po Ziemi. Liczby indywidualne ma świetne, do tego dochodzą ważne trofea drużynowe. Każdy doskonale wie, że Yamal jest dużo lepszy piłkarsko, niż Francuz, ale to nie nagroda za potencjał.
0
@bartekvisca nie jest i złota piłka nic tutaj nie zmieni.
Gdyby złota piłka miała określać kto jest najlepszy na świecie to oceniane byłyby indywidualne osiągnięcia a nie zespołowe.
Bo na przykład - w jaki sposób piłkarze Liverpoolu zawinili tym że w finale LM Loris Karius w pojedynke postanowił zasabotażować całosezonowy wysiłek drużyny?
Inny przykład - w jaki sposób Yamal / Raphinia zawinili w tym że polak rodak nie pierwszy raz nas wykiwał - raz będąc ślepy i nie widząc faulów Interu czy ręki Acerbiego (?) jednocześnie będąc człowiekiem nowej generacji, homo sapiens 2.0 widząc podwójne uderzenie piłki przez Alvareza (wyraźniejszego podwójnego uderzenia Messiego już nie widział) czy jako jedyny człowiek na świecie widząc bez powtórki spalonego Bayernu w 2024?
0
@bartekvisca Najprawdopodobniej druga taką rywalizacja jak Leo Messi - Cristiano Ronaldo się nie powtórzy i szczerze mówiąc mieliśmy wielkie szczęście żyć w tych czasach i to oglądać bo praktycznie całe ich kariery, od początku do końca śledziliśmy ale dlaczego współczuć tym, którzy ich nie oglądali?
To samo niegdyś mogli mówić osoby, którzy oglądali Di Stefano, Pele, Maradonę, Cruyffa, Platiniego czy Ronaldo Nazario i Ronaldinho.
Obecnie Złotą Piłkę najprawdopodobniej dostanie Ousmane Dembele ale on ją dostaję za sezon, a nie za karierę, a poza tym to może być era Lamine Yamala. Nie wiadomo co będzie ale kto wie, może Yamal to kolejny po Messim i Ronaldo piłkarz kolekcjoner trofeów i ZP?
Każda era jest inna i to że teraz to Dembele będzie tym numerem 1 nie oznacza, że należy współczuć. Współczuję tym którzy myślą że piłka nożna po Leo i CR się skończyła.
Lamine Yamal, Desire Doue, Estevao - to kolejki kandydaci na wielkich piłkarzy, a przecież jest Kylian Mbappe czy Erling Haaland.
0
@Stinger_ Ja myślę że obawy Lewego okażą się być słuszne i Yamal nie pociągnie za długo na topie