La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1352 Culés

5



Niestety obawiam się, że między rządzącymi, a Prezydentem w najbliższym czasie takiej jedności nie będzie i ten temat z tapetu zginie niedługo śmiercią naturalną, choć oczywiście brawa dla prezydenta Nawrockiego.

0

Wiemy dlaczego Niemcy dostali furii…


@esem91, a wiemy co z tą Sydney czy nie wiemy? Zapytałem moderatora @wpwelement na priv, ale niestety brak odpowiedzi

3

@esem91 przecież to jest koncepcja Hołowni i rządu, a konto, które cytujesz to jeden z najbardziej zidiociałych trolli PiSu. Taki pisowski Kamil Gala.

1

@FCB_dimiC, jedyna możliwość jest taka, że ktoś tam napisał sprośny bądź wulgarny komentarz i poleciał przez to cały wątek. Tylko jeśli, to czemu cały wątek, a nie tylko komentarz.

0

@Aragorn33, szczerze to nie wiem co to za konto i chodziło mi o treść wystąpienia Nawrockiego niż to co jest napisane w opisie.

0

@esem91, dobre i bardzo celne pytanie, może kiedyś dostaniemy odpowiedź

5

@esem91 ale za co brawa? Ogłupia ludzi sugestią, że dostaniemy jakieś reparacje, a faktycznie przypisuje sobie pomysł, który od dłuższego czasu próbuje wdrażać rząd, czyli zaangażowanie Niemców w finansowanie wschodniej flanki NATO. On tu niczego nowego nie proponuje ani niczego nie dodaje, a jedynie wprowadza chaos na potrzeby wewnętrznej propagandy.

0

@Aragorn33, brawa za to, że porusza temat i daje choć trochę nadziei na to by posunąć temat naprzód, lecz tak jak napisałem sam nie wierzę w to do końca by to zakończyło się happy endem.

1

@esem91 ale co to znaczy porusza temat? Jesteś już chyba na tyle dorosły by rozumieć, że wychodzenie na konferencje i ogłaszanie, że się domagamy i żądamy biliona euro wyliczonych przez Mularczyka to nie jest posuwanie tematu naprzód tylko zwykła propaganda na użytek wewnętrzny. Zresztą mogliśmy zobaczyć tego efekty bo w odpowiedzi standardowo poinformowano go, że temat jest z perspektywy Niemiec zamknięty (dlatego z braku lepszych pomysłów Nawrocki podczepił się pod inicjatywę rządu).

Temat naprzód to porusza co najwyżej rząd, który nie próbuje kwestionować istniejącego stanu prawnego, lecz odwołuje się kwestii wzajemnych relacji między krajami i proponuje realne rozwiązania (które w tym nagraniu prezydent próbuje sobie przywłaszczyć jako swoje). Całe to bajdurzenie, że to wsparcie wchodniej flanki to on zaproponował i że ma to być dopiero początek reparacji - to jest element robienia z ludzi idiotów i okazywanie Polakom braku szacunku.

0

@esem91 tu masz informacje o tym kto faktycznie poruszył temat zaangażowania Niemiec w finansowanie wschodniej flanki.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9515045,reparacje-wojenne-od-niemiec-moglyby-pojsc-na-finansowanie-tarczy-wsch.html

2

@Aragorn33 on po prostu uwielbia Karolka

3

@Aragorn33 brak szacunku to okazał Sikorski do spółki z Tuskiem i to wobec USA czego konsekwencje teraz ponosimy.

0

@esem91 żadna nowa koncepcja. Hołownia o tym mówił co najmniej w kampanii prezydenckiej

1

@esem91 przecież to temat czysto wyborczy .Nic z tego nie będzie Niemcy podchodzą do tego tak ze oprócz formalnego podpisania przez prl rząd ze sprawa jest zamknięta .To Niemcy płacą w ue najwięcej na całą resztę i tak spłacają kwestie wojny. Moga co wyciągnąć ze obecnie Polska aspiruje do g20.Tak naprawdę powiedzą ci ze caly czas płacą reoaracje i to nie tylko na Polskę obecnie Niemcy oprócz płacenia wydają ogromne pieniądze na zmiany w energetyce.A teraz wchodzi nowy ogromny projekt na 500 mld euro czyli inwestycje w wojsko.Myślenie że Niemcy coś zapłacą jest irracjonalneSama modernizacja będzie trwała wiele lat.Wybrał sobie najgorszy moment aby cokolwiek zrobić w tej sprawie.Odpowiedź Niemców będzie oczywista.Nawrocki powie ze moze dadzą na broń ale tu Niemcy powiedzą Polska dostaje najwięcej z wszystkich krajów z programu Safe.Wiadomo bylo ze tu się nic z tego wydarzy.Bardziej tu chodzi o motywowanie elektoratu.Bo znane jest stanowisko niemiec od lat.Dajemy na Europę w ramach ue.

0

@Borneo, "To Niemcy płacą w ue najwięcej na całą resztę i tak spłacają kwestie wojny" - o czym Ty stary bredzisz? Uważasz, że przez to temat reparacji powinien być nieważny? A propos SAFE, tak, Polska będzie jednym z beneficjentów tej POŻYCZKI, a jak myślisz gdzie będzie kupowane to uzbrojenie i kto na tych pieniądzach bez zapożyczania się skorzysta?

0

@esem91 mówię o tym co wiele razy słyszałem z ust niemiecki polityków.Niemcy sa największym płatnikiem w ue a Polacy największym biorcą.
https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8742621,ktore-kraje-sa-platnikami-netto-a-ktore-najbardziej-korzystaja-z-budzetu-ue.html
.
INiemcy nie tylko stracili ziemie. Przy rozliczeniach a te sa bez cenne w dzisiejszych czasach co widać w układzie dania - grenlandia usa- czy Alaska - Rosja nie jest to mało.
Ale Niemcy twierdzą ze przez lata płacą najwiecej do budzetu ue ktorą idzie do krajów.W ten sposób spłacają wojny przyczyniając się do budowy infrastruktury w uePoprzez fundusz spójności.To już Merkel mówiła. Obecnie zpolska ubiega się do wejścia do g20

Umówmy się to kasęnie wyłożyło pis czy konfederacja;) głównym płatnikiem jedt pus a beneficjentem jest Polska.Mowie w kontekscie finalnym czyli wejścia do g20.

0

@esem91 ale wiesz ze ue ma na tyle wiarygodność ze dostaje pożyczki na poziomie1% a polska sama miała za pis jeden z najdroższych kredytów 7%.Dla nas to jest korzystne to samo kpo.chodz tam jest część bezzwrotnej pożyczki.

0

@Borneo, na ten moment nie czuję się na siłach by jakoś skontrować Twoje wpisy przez brak merytorycznych argumentów, aczkolwiek mi chodzi o to, że zwyczajnie po ludzku nam się to należy. Nie znam statystyk, ale z Twojego komentarza wnioskuję, że przez to, że Niemcy łożą aż tak dużo na UE to powinniśmy być im wdzięczni za nasz kosmiczny rozwój gospodarczy w ostatnich 20-30 latach, a domniemam że to raczej powinniśmy podziękować samym sobie, swojej przedsiębiorczości i pracowitości.

0

@esem91
Nie maszargumentów ok
Powiem tak ja przedstawiam to co mówią Niemcy.Oni rozumieją dawanie kasy na infrastrukturę i inne rzeczy także jako dodatkowa rzecz w ich wkład w to co zrobiono w okresie wojny.Dokladnie to mówili.
Trzeba mieć świadomość przed wejściem do ue mieliśmy 720km dróg. Obecnie około 5205km dróg.Nie ma rozwoju kraju bez sieci dróg bez transportu czy logistyki.720km pokazuje dramat jesli chodzi o system w którym żyliśmy bo widać jak wolno budowano drogi.A wiadomo ze kasa szła na tunele pod swiną 80% dworce parki budynki administracyjne orliki stadiony parki, parkingi podziemne parkingi przy stacjach sieć regionalnych lotnisk stacje kolejowe rynki centra sportowe porty....w praktyce w większości infrastruktury ue brała udział.to że my aspirujemy do g20 jest ogromba zasługa ue.W której wkład mają Niemcy.Mimo wszystko atak na mięty wobec tego że są największym płatnikiem i nie spoczęli na tym co jest zapisane w umowie komuną w kwestii reparacji.To nie zasłużyli na taki atak .W stosunku do Rosji prawica reperacji nie ozekuje.....A czy zrosja coś płaci jak Niemcy w ramach ue?
Czy Niemcy zapłacą nie ma szans gdyż sa największym płatnikiem w ue i to idzie do państwa.Sami budują energetykę i sami musza na wojsko wydać 500mld nie ma szans do 2035r bo do tego momentu ten program pewnie będzie realizowany to niczego nie zapłacą.Wzrost gospodarczy niemiec to 0, 4% Polski to 3, 5% przy inflacji 2, 9%.Ze jeżeli ktoś myśli ze oni zapłacą coś to jest zwyczajnie naiwny.Sla mnie to jest walka o punkty wyborcze .Bo to wszystko konfederacja czy pis wie.Tylko jest to nośny temat i paliwo.

0

@esem91 kiedyś jak studiowałem na Koźmińskim pokazano nam ten wykres co dało wejście do ue .
Porównano ukraine ktora byla przed wejściem do ue bogatrzym państwem a potem Polska im odjechała.Widać tez na wykresie moment wejścia do ue.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,24858636,30-lat-temu-polska-gospodarka-byla-slabsza-od-ukrainskiej-od.html


Chcesz zauważyć jedną rzecz .Jeśli konfa czy pis wyprowadza nas z ue czego chce np. Konfa .Albo pis to spowoduje czy zablokują nam środki.To obie partię nie mają kompletnie żadnej alternatywy aby te środki zastąpić poza drukowaniem albo pożyczkami.Ktore trzeba oddać drukowanie to inflacja .Kredyt na zewnątrz jest drogi.


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: