La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 979 Culés

Trzykrotny zakład bez ryzyka o wartości 100 zł! Wygrywasz lub zwrot pieniędzy z opcją wypłaty. Do tego freebet 20 zł i 10 zł!

18+. Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

1

https://www.money.pl/banki/nagly-zwrot-tuska-ws-mieszkan-zobaczyl-horrendalne-ceny-6994869874604608a.html
No i wreszcie coś dobrego od nowego rządu!

Teraz czas na prawdziwy program mieszkaniowy, który moim zdaniem powinien polegać na przetargach na darmowe oddanie państwowego gruntu deweloperom. No może nie tak prosto, oczywiście na podstawie spec-ustawy, gdzie zostaną uregulowane wszystkie potencjalne nadużycia, minimalne warunki techniczne budynków i lokali (przeciw pato-deweloperce), zasady wymagań dla deweloperów co do możliwości startowania w przetargach etc.
Generalnie moja propozycja opiera się na tym, że w ramach przetargu na daną działkę będzie określane m.in. ile lokali ma zostać wybudowanych, a deweloperzy składają oferty, w których oferują maksymalną cenę sprzedaży m2 za lokal, jaki będą oferować dla osób fizycznych. Oczywiście część lokali będzie mogła być za niższą cenę, jeżeli taka będzie wola inwestora. W każdym razie dzięki temu realnie moglibyśmy obniżyć ceny nowych mieszkań z uwagi na fakt, iż:
1. W cenie nabycia lokalu nie będzie kosztu gruntu, który de facto będzie tą dotacją na pierwsze mieszkanie dla ludzi.
2. Ceny tych lokali będą stosunkowo niskie, bo od razu w ramach przetargu dostajemy możliwie niską cenę rynkową.
Oczywiście np. przez pierwsze 6/9/12 miesięcy od ogłoszenia rozpoczęcia inwestycji (od ogłoszenia publicznie oferty, cen itd.) mieszkania byłyby dostępne tylko w ramach "pierwszego" mieszkania, a potem dopiero dla reszty, przy czym dla reszty dochodziłaby wyższa cena o proporcjonalną cenę gruntu (na podstawie wyceny przed przetargiem), którą deweloper przekazywałby potem do budżetu państwa.

W dużym skrócie ja bym to tak widział.

6

@Destroyer_of_Worlds czyli de facto chcesz za darmo pozbyć się gruntów skarbu państwa, na rzecz dewelopera, który ma zobowiązać się do wybudowania określonej ilości mieszkań? Jeżeli tak to jest to fatalny pomysł, co już pokazały chociażby przetargi w sprawie budowy autostrad. To jest kompletnie bez sensu, lepiej już po prostu ogłosić przetarg i zapłacić konkretnej firmie, która ma wybudować te mieszkania, ale zarząd jak i właściciel to urząd miasta/pańśtwo etc. Bo przecież w przeciwnym wypadku deweloper po pierwsze, za darmo dostaje ziemie, po drugie zarabia na sprzedaży mieszkań, czyli pozbywamy się majątku na rzecz dewelopera.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna pożegnać się z Frenkiem de Jongiem?