La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1541 Culés

0

Obecnie zaktualizowano 100 konkretów.
Zrealizowano 12 ze 100 było 3.
10 konkretów zrealizowanych jest częściowo.

https://wiadomosci.wp.pl/100konkretow

1

@Borneo Bardzo słaba skuteczność realizacji w takim razie...a to miało być na 100 dni?

0

@Borneo Niech zrealizują tylko 2 konkrety a ja będę happy i zostanę ich najwierniejszym wyborcą - tj. zniesienie podatku Belki do 100k rocznie i 60k kwoty wolnej. Kto wie jak z tego będzie można naprawdę fajnie skorzystać, ten będzie miał 160k rocznie zwolnione z czegokolwiek (PIT, CIT, ZUS, składka zdrowotna, "podatek" od dywidendy) ;) wtedy mogą sobie zacząć rujnować Polskę jak chcą ;)

0

@Borneo A z tym VATem to przypadkiem jeszcze ktoś w UE nie musi się zgodzić? Ogólnie w tym wydaniu mam wrażenie, że trochę naciąganie im zaliczają

0

@FcPortoFan1999 to nie tak trzeba patrzyć na to .Bo w tej chwili ichwalaja 11 projektów z zamrażarki ktore pis blokował.Poza tym obowiązuję umowa koalucyjna i tam jest wspolny orogram 4 partii.Oprócz tego koalicja rsalizuje 100konkretów.W tej chwili czysci prokuratire zaraz pojdzie tk.Idzyskalismy zamrozone 76 mld na drogi ktore sa robione i jakbys tej kasy nie mial trzeba bylo by pozyczyć na wykonawców i dziesiatki pod wykonawcow na drogi.Uruchomili komisje, zlikwidowali szczujnie przejmuja mi isterstwa i spólki i robią audyty.Sorawdzaja stan w poszczególnych miisterstwach bo budzet w czesci wyprowadzono poza parlament.Muszą projekty dostosować i wtedy będą to wprowadzać.To co się daje zrobić wcześniej to robią.Nie ma znaczeia czy to zrobia w 100 czy 120.Wazne ze te zmiany idą.Moze prezydent podpiszę bidzet....

1

@Borneo gdyby KO miała 2/3 posłów to miałoby sens, ale jednak nie rządzą sami i nawet nie są największą partia w sejmie, więc dziwi mnie że rozliczają tylko ich 100 konkretów, tym bardziej, że niektóre obietnice/pomysły koalicjantów wzajemnie się wykluczają.

0

@Destroyer_of_Worlds Zobaczymy na dziś prezydent budzetu nie podpisał.....Muszą wyczyścić wymiar sprawiedliwości przejąć mi isterstwa i zrobić audyt bo budzet był w czesci przeniesiony poza kontrolę parlamentu.Muszą dostosować do tego jaki faktycznie sytuacja wygląda.Ale to co obowiązuję to umowa koalicyjna 4 partii.Bo KO dostala 31% i nawet pus z prezydentem i z 34% nie jedt wstanie wprowadzić wlasny program .Spoleczenstwo chce programu 4 partii i wypafkowek.Natomiast koalicja nie rezygnuje ze 100 konkretów i koalicjanci nie mają nic przeciwko.Co do kwoty z tego co 2 tyg mowili jest aktualna .Co do Belki noe wiem...

0

@El Madridista. Z tego co wiem wpisane mają ze sporne rzeczy to chyba idą pod refetendum.Jest jakaś póla któea może nie byc zrealizowana i zdecydują konsultacje spoleczne..Wydaję mi się ze robią sensownie .Przejeli tvp radia i pap.Aby nie bylo nagonki.Teraz czyszcza instytucje i funkcjonariuszy pusu i spółki .Orlen to chyba w lutym po walnym.W miedzy czasie powstają komisje aby bo potrzebują czasu .Robią audyty i distosowują rzadowe projekty.Z dfugiej strony aby dać sobie czas aby to przygotować a nie po nocach dawać buble i wrzutki robią projekty z zamrażarki.Ma to sens.Za chwilę wiadomo będzie co z budżetem potem TK.Juz 35 sędziów chcą dymisji manowskiej.Wbrew pozorom sporo się dzieję jak na 1 miesiąc.Ma to sens co najpierw.Myślę ze ta 100 będzie robiona.Choć czy zrobia to w 100 nie ale jeśli to zrobia w 120 dni to mi ryba tak naprawdę....Na razie idą do przodu.

0

@Borneo w sumie ja tam wielkim fanem tych 100 konkretów nie jestem, część moim zdaniem mogłaby zostać niezrealizowana, a też wątpię w 100 dni, tym bardziej że mają prezydenta, który tylko mąci i przeszkadza. Nie będę ich też wychwalał przesadnie, ale przyznam że na razie nie jest źle, cieszy mnie, że idą dość ostro (media czy prokuratura), bo w tej sytuacji nie dalo się inaczej.

Edit: wg. mnie Duda budżetu nie podpisze i wyśle go do TK, ten chłop robi wszystko źle więc spodziewam się tutaj kolejnej fatalnej decyzji.

0

@Borneo wiesz, ja wychodzę z założenia, że mam gdzieś na co wydają pieniądze, o ile to nie moje pieniądze. Niech dadzą mi możliwość, żeby im (prawie) nic nie dawać, to będę akceptował i popierał ich każdą decyzję, nawet palenie w piecu tych pieniędzy.

0

@El Madridista. No chyba tak;),ale dla koalicji to idealna sprawa.
Nowe wybory to szansa aby veto odtzuć.
1 bo tvp jest w rękach KO i wyjdzie stan państwa.Dalej rząd będzie rządził i wprowadzał zmiany.Zwali na pis że blokuje podwyżki.
Łącznie będzie rządził dłużej.Przy mniejszejszym czasie kiedy pis ma prezydenta.To kompletnie się nie opłaca....Też mi się wydaje że akurat w 100 dni yego nie zrealuzizują.Choć aktualizacja z na 12 nastąpiła w 1 dzień.

0

@Destroyer_of_Worlds tylko pamiętaj że rządzenie jest raczej pod większość a nie jednostkę i muszą wielu zaspokoić.są tacy co chcą mieć te 800+ ....Każdy na inny punkt widzenia i zloty środek muszą znaleźć.Takie są realia....

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?