- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 778 Culés
Gorące dyskusje
norbi77
26
Dla mnie to skandal, że Messi nie wyleciał z boiska. Przecież to jest ewidentna... » Czytaj dalej
53 odpowiedzi
norbi77
11
I niech mi nikt nie wali głupot, że gwiazdy nie mają "immunitetów". Ilu zawodników "bez... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Borneo
0
Polska podpisala umowy o bezpieczęństwie z Anglią , Francją teraz z Niemcami.Rosja była... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 778 Culés
1
Gavi w następnym meczu powinien wejść z ławki IMO. Myślę, że Xavi się powinien odkleić od tej taktyki czterech pomocników bo się zaciął jak zdarta płyta.
2
@MesQueUnClub_87 nie ma szans, dla Xaviego priorytetem jest minimalizacja ryzyka a Gavi w defensywie daje bardzo dużo plus daje drużynie charakter, nakręca innych.
5
@MesQueUnClub_87 Kiedyś już pisałem, że taktyka na 4 pomocników (wybieganych) ma sens w meczach z drużynami, które chcą grać w piłke, czyli Realem oraz czołówką europejską w pucharach typu LM. Na drużyny z dużo słabszym potencjałem ofensywnym, takimi jak Osasuna, Getafe, Cadiz, a w zasadzie to 90% ligi ta taktyka jest bez sensu. Lewa strona to gra na jednego skrzydłowego w teorii, a jest nim Balde. Tak to gra środkiem. Zero zaskoczenia dla rywala. Wczoraj prawa strona to też była w sumie gra na skrzydłowego, bez obiegającego go, mającego ciąg ofensywny bocznego obrońcy, bo na boisku był Yamal i Sergi Roberto.
Mam wrażenie, że Xavi jest przekonany o potedze gry na 4 pomocników, która ma ograniczenia (dużo grania środkiem, bez rozrzucania gry na skrzydła przeciwko drużynom zamknietym przed swoim polem karnym) na podstawie wygranych z Realem w zeszłym sezonie. Troche to średnio świadczy o trenerze, który nie dostrzega tego, co inni, a mianowicie ograniczeń wynikajacych z tej taktyki i faktu, że zabija nią walory czesci graczy.
4
@MesQueUnClub_87 z Gavim jest taki problem, że on biega tam za dwóch w tej pomocy i dużo daje w defensywie, ale w ofensywie gra strasznie asekuracko, a patrząc, że jest ustawiony wyżej, powinien chyba więcej ryzyka podejmować
@Ojciec5tkidzieci o ile nie byłem jakimś zwolennikiem de Jonga na pivocie to wydaje mi się, że właśnie w takich meczach gdzie przeciwnicy nie chcą iść na wymianę ciosów wystawianie Oriola mija się z celem i Frenki dałby radę sam
1
@Dankho94isback Priorytetem jest minimalizacja ryzyka? kiedy tu przychodził to zapowiadał, że priorytetem będzie przywrócenie Barcelonie ultra-ofensywnego stylu. Gdzieś po drodze chyba zamienił się w Ernesto po zderzeniu z rzeczywistością.
Co do Gaviego to gość gra na strasznym pograniczu prawa. Nie ma chłodnej głowy, jest porywczy w momentach w których być nie powinien. Podejrzewam, że kurs u buckmahera na jego żółtą kartkę to jest jakieś 1.1
1
@MesQueUnClub_87 wiesz, czyny mówią więcej niż słowa, Xavi stawia przede wszystkim na defensywe i widzimy to co tydzień :)
A co do Gaviego -> jeżeli coś jest nierozsądne / głupie (granie na pograniczu prawa) ale działa to nie jest to głupie :)
1
@Dankho94isback Jeżeli kiedyś złapie czerwoną kartkę i osłabi drużynę w meczu, albo sprokuruje karnego w 85 minucie to zdecydowanie będzie to bardzo głupie. Na razie broni go to, że kończy się na żółtych kartonikach. Fajnie, że jest agresywny i zawzięty, ale musi wiedzieć kiedy tej broni używać, zamiast miotać nią na oślep.
1
@MesQueUnClub_87 na szczęście na razie taka gra się nam opłaca, oby tak było dalej :)
Ja jestem fanem Gaviego mega, warto miec na murawie zawodnika z jajami :)
1
@Dankho94isback Też jestem jego fanem, ale kiedy trzeba coś poprawić u zawodnika to też zwracam na to uwagę. Okolice pola karnego to bardzo delikatna strefa, gdzie rzut wolny czy karny może przesądzić o wyniku meczu, więc dobrze by było zachować to wchodzenie łokciami i z byka, ale na połowę rywala. Rozegrał 100 spotkań, ale jest jeszcze młodziutki i takiej dojrzałości piłkarskiej niestety mu brakuje. Uważam, że wieku 25 lat to będzie zupełnie inny zawodnik, bardziej wyważony.