- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1288 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
1
Czy ja dobrze widzę, że deportowali Ukraińca za to, że złowił suma? Ja pierdziele co za chory... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
gumaz
2
Do ludzi, którzy mieszkają na wsiach, wyludnia się u Was, czy wręcz przeciwnie buduje się... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
LAMC_10
0
Ja jestem Agata fajna dziewczyna spod Konina.https://twitter.com/i/status/2063166615097638997
12 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1288 Culés
7
Według analiz, najbogatszy obecnie Polak, to Biernacki, właściciel sklepów Dino, z majątkiem 24 miliardy złotych.
Wyprzedził nieznacznie Michała Sołowowa.
Ciekawostką jest fakt, ze według listy najbogatszych Polaków i Polek, łączny majątek 100 najbogatszych obywateli naszego kraju ma majątek porównywalny z ... 1/5 majątku najbogatszego obecnie człowieka na świecie, Elona Muska.
takie tam drobne :)
5
@Kidd mogliby mi trochę dać, po co im tyle
1
@Kidd najbogatszy nie jest gościu od Louis Vuitton?
2
@Kidd najbogatszy Polak by mi spłacił kredyt i pewnie by tego nie odczuł, a ja będę spłacać 30 lat :O
0
@pikass14 miałbyś musk za przyjaciela to byś nie spłacał
3
@Survier to są wirtualne wyliczenia. Spadek 0,5% wartości akcji i Elon spada za Arnaulta i tak na zmianę.
1
@Survier
https://www.money.pl/gospodarka/elon-musk-znow-najbogatszy-na-swiecie-a-akcje-krola-luksusu-tona-6904255239302016a.html
tu nawet był artykuł, ale to jest tak płynne, że główny dostawca takich newsów, Forbes planował nawet wprowadzenie na swojej liście takich okienek i przedziałów na kilka miliardów $, żeby to usystematyzować
2
@Kidd majątek Muska imo jest mocno przeszacowany i uzależniony bardzo mocno od notowań na giełdzie Tesli. Tak jak obecnie jest na topie tak w przyszłości uważam, że zaliczy bardzo mocny zjazd.
3
@Tabaluga37 tak jak napisałem wyżej.
Każdy majątek oparty o wycenę giełdową jest, w zależności od trendu, przeszacowany lub też niedoszacowany.
To jest płynny rynek i dzienne różnice wyceny akcji zmieniają i portfel takiego bogacza.
W świecie spółek akcyjnych, praktycznie nie ma już majątków opartych o realna wartość. Nawet wyceny arabskich szejków są oparte o cenę baryłki ropy + akcji giełdowych, przez co realnie ciężko jest stwierdzić jaki jest to majątek.
1
@Kidd pełna zgoda oczywiście, chociaż sam tutaj jeszcze miałem na uwadze, że wycena Tesli jest bardzo mocno oparta na kulcie marki, świetnym marketingu i uważaniu ich za prekursora elektromobilności i w jakimiś stopniu na technologii (jednak dystans pomiędzy nimi, a gigantami motoryzacyjnymi coraz bardziej się zaciera jeśli chodzi o auta elektryczne), a nie poparta sprzedażą i zyskiem z działalności operacyjnej. W mojej opinii jest to firma trochę wydmuszka, której wartość znacząco spadnie jak minie na nią "moda" i ich produkty nie będą uważane za innowacyjne.
1
@Tabaluga37 fakt, Tesla w dużej mierze oparta jest właśnie na modzie. Kult marki porównywalny z Applem, więc i wycena jest zaburzona.
Bardzo fajnie napisałeś