La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1048 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

konto usunięte

0

Asymilacja Ukraińców

Jestem jak najbardziej za pomocą Ukraińcom, ale czy nie uważacie, że oni się odrobinę zbyt wolno/ opornie asymilują? Coraz więcej osób zaczyna mi narzekać głównie w pracy, że nawet nie starają się mówić po polsku tylko twardo walą po ukraińsku w nieswoim kraju. A np te osoby mówią, że widać, że rozumieją co się do nich mówi po polsku, ale w imię nie wiem czego na siłę używają ukraińskiego gdy chcą coś załatwić. Sory, ale Polak jak jedzie do Niemiec czy Anglii to ja przynajmniej nie spotykałem się z sytuacją żeby ktoś walił twardo po polsku do Anglików. Polacy są zbyt spolegliwi. Pomoc jak najbardziej, ale tego niezbędnego minimum np języka musimy od nich wymagać. Takie moje zdanie.

1

@masq spokojnie, jesteśmy tak cudownym narodem, że oni nie będą musieli uczyć się naszego języka tylko my ich, w końcu jest zasada, że to gospodarz dostosowuje się do gości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@masq nie zbyt wolno tylko w ogóle, oni są gorsi niż poloki na zachodzie

3

@masq Nie wiem, może ja trafiłem na jakichś innych ludzi, ale Ukraińcy, z którymi mam do czynienia normalnie starają się rozmawiać po polsku i pracują. Nie wszyscy, ale większość.

4

@ranger3120 Pytanie do osób mieszkających w państwach do których Polacy często migrują i są tam duże ośrodki polonii. Czy są w TV reklamy z napisami w języku polskim? Albo kina tworzą specjalne wersje filmów z napisami polskimi?

konto usunięte

0

@Ptasior to dobrze. Nie chcę tu robić jakieś większej statystyki z moich kilku rozmów w pracy. Oby więcej było takich, o których Ty opowiadasz.

0

@RafiVeB nie wiem, a mój wpis to ironia

1

@ranger3120 przecie wiem :P mój też bo sądzę że w żadnym państwie tak nie ma, ale my musimy się kajać w każdej sytuacji

2

@RafiVeB Na Islandii, normalnie sprawy w urzędzie po polsku załatwisz

1

@masq Mój ŚP wujek mieszkał przez 2 lata w USA w pierwszej połowie lat 90tych i nawet słowa po angielsku nie umiał i się nie nauczył przez cały pobyt tam. Więc da się i nie ma w tym nic niezwykłego że ktoś nie używa języka w obcym kraju skoro go nie zna.

0

@JordiAlbion serio? A z czym to jest związane? W sensie w każdym urzędzie takie udogodnienia są czy w tym miejscowościach w których Polaków jest najwięcej?

0

@RafiVeB
"Czy są w TV reklamy z napisami w języku polskim? "
xDˣᴰ Ty naprawdę wierzysz, że na to jest jakiś"odgórny przykaz" i to jest jakiś "ukłon" w stronę Ukraińców? To przecież firmy wyczuły interes i chcą więcej zarobić poprzez targetowanie.

0

@RichardWinters Po pierwsze: kto powiedział że to odgórny przykaz??? Właśnie to nie jest odgórny przykaz tylko ukłon w stronę Ukrainców xDˣᴰ Po drugie: niezłe targetowanie, gdy zrobiły to wszystkie firmy konkurujące o danego klienta xDˣᴰ

0

@RafiVeB ty sobie jaja robisz, czy piszesz poważnie bo już ci się zupełnie odkleiło? Ty w ogóle czytasz to co piszesz? Próby zarobienia na Ukraińcach i kierowanie do nich swoich produktów to "ukłon w ich stronę"?
Po drugie: przeczytaj najpierw czym jest targetowanie bo nie masz pojęcia o czym piszesz.
To, że wszystkie firmy to robią to ma oznaczać, że to już nie jest targetowanie? xDˣᴰ
Weź ty się już chłopcze nie kompromituj.

0

@RichardWinters xDˣᴰ xDˣᴰ więcej nic nie trzeba pisać xDˣᴰ

0

@RafiVeB cóż za odpowiedź, taka na twoim "poziomie", "pełna" argumentów i merytoryki. Już uciekasz od tematu, bo zostałeś zjechany od góry do dołu i zostało tylko bezradne kopiowanie xDˣᴰ ?

0

Zdążyłem zgłosić chłopa, zablokować go żeby nie dyskutować więcej z trollem a ten nadal coś pisze xD szkoda że po ignorze nadal pojawiają się powiadomienia od takich elementów xD

0

@RafiVeB znów tyle na temat. Zostałeś zjechany aż miło, piecze niemiłosiernie, prawda? "Niby" mnie zablokowałeś, "niby" nie chcesz ze mną dyskutować, ale dalej odpisujesz "niby" nie do mnie xDˣᴰ. Ty to jesteś jednak ananas i do kogo teraz niby "piszesz"? "W powietrze"?

0

@RafiVeB Jesteśmy tam najliczniejszą mniejszością, dlatego tak =). Dużo jest napisów po polsku, w kasach samoobsługowych język polski, lektor polski :D

0

@JordiAlbion No to wiadomo gdzie uciekać jak lewica wygra wybory w Polsce

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?