- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1496 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Eklerek
4
Vinicius powinien być na czele z Messim, okradli przyjemnego Brazolahttps://x.com/i/status/20699369... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1496 Culés
1
Mało popularna opinia, ale ość już nie raz takie wypowiadał i miał często rację, jak choćby z Griezmannem.
Ja chyba rozumiem o co mu chodzi, Gavi w tym momencie dodaje drużynie zadziorność, waleczność, etc. ale jeśli chodzi o budowę akcji to nawet w połowie nie jest tak dobry jak byli w tym aspekcie Xavi czy Iniesta. Oni dostając piłkę pod swoim polem karnym już wiedzieli jak ma wyglądać cała akcja, następne kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt podań, mogli do znudzenia wymieniać miedzy sobą podania, kontrolować grę, Gavi idzie na żywioł, jest bardziej przydatny w kontrze niż w grze pozycyjnej, obecnie lepiej odnalazłby się w taktyce Realu niż naszej, ale jest bardzo młody więc ma czas by to granie pozycyjne szlifować, zwłaszcza, że robi to pod okiem właśnie Xaviego, czyli najlepszej możliwej do tego osoby. Jeśli się tego nauczy to w połączeniu z cechami jakie obecnie posiada będzie genialny, ale obecnie jest przede wszystkim walczakiem.
0
@4Fabregas4 Gavi to całkowicie inny profil, nie rozumiem jak można go porównać ze stylem Xaviego czy Iniesty, myślę że to już się nie zmieni, on ma swój styl a'la Gatusso, walka i zadziorność, efekty z takiego stylu gry są wysokie kiedy u boku ma wirtuoza jakim może się stać Pedri, wtedy doskonale się uzupełniają, twardość, wytrzymałość i wizja, Barca dawno nie miała w składzie takiego piłkarza także Gavi zrobi furorę prędzej czy później, przypomina mnie Puyola ale w pomocy.
0
@goldmetaxa
Zabierz Xaviemu Iniestę, albo Inieście Xaviego i wstaw tam Gattuso i pomyśl czy bylibyśmy tak wielcy jak byliśmy..
I o to tu właśnie chodzi, że to inny profil, Gavi to świetny zawodnik, ale nie gra w sposób typowy dla Barcy, ma problem z tworzeniem gry i jej kontrolowaniem, a tacy zawodnicy są dla nas najlepsi. Stąd też to przerzucanie Gaviego na skrzydło, a w środku gra De Jongiem i Pedrim na rozegraniu, wtedy mamy większą kontrolę.
0
@4Fabregas4 To ten gość co maczał palce przy sprowadzeniu Malcoma ?
0
@4Fabregas4
Pomijasz jeden szczegół - Xavi i Iniesta wystrzelili gdzieś w wieku ok 21 lat - gdzie Gavi dopiero 18 skończył. To jest 2 sezon Gaviego w 1 zespole. W tamtym sezonie 40 spotkań 2683 minuty, w tym już 39 spotkań 2770minut. Takie liczby to Xavi miał w 3 sezonie w wieku ok 21 lat, a Iniesta w 5 sezonie też w wieku ok 21 lat... Lubiłem grę Xaviego a Andresa szczególnie, ale tutaj się zanosi, że Gavi może być jeszcze lepszy zarówno pod względem pięknej gry, techniki a dorzuca jeszcze do tego niespotykaną jak na Barcelońskie warunki zadziorność. Ale widzę, że niektórym się to nie podoba tylko powtarzają te bzdury co komentatorzy w Elevenie pieprzą. Taki real ma 2,3 bandziorów i jest ok. A barcie się trafił jeden ostrzej grający zawodnik, który zapowiada się na mega zawodnika to ludzie kręcą nosem... Rozumiałbym takie gadanie kibiców innych klubów bo bym sobie to tłumaczył po prostu zazdrością...
https://players.fcbarcelona.com/en/player/2835-gavi-pablo-martin-paez-gavira
https://players.fcbarcelona.com/en/player/405-iniesta-andres-iniesta-lujan
https://players.fcbarcelona.com/en/player/949-xavi-xavier-hernandez-creus
0
@~plastek~
Czytałeś co napisałem czy po prostu założyłeś, że zapewne krytykuje Gaviego za zadziorność?