- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1477 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
90 odpowiedzi
PIWOSZ89
5
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
30 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1477 Culés
0
Nikt w Polsce nie jest gotowy na poparcie Konfederacji rzędu 15%. To będzie prawdziwe trzęsienie ziemi dla POPiS, bo dotrze do nich, że bez Konfederacji nikt nie stworzy rządu. Więc albo do władzy dojdzie częściowo Konfederacja, albo Polska wpadnie w polityczny chaos i niedługo po październikowych wyborach odbędą się następne. Trzeba brać popcorn
2
@barcelonaLM nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje na konfę. Na pewno nie 15%. Znając życie tuż przed wyborami wypłynie Korwin i znowu ledwo 5 % uzbierają.
A nawet jeśli to ich PiS stanowiskami wydrze z partii i tyle po partii :)
0
@barcelonaLM Zastanawia mnie jedno, że PiS nie dotyka konfederacji. To może oznaczać w mojej opinii dwie rzeczy albo wiedza, że to przynosi efekt odwrotny od założonego albo maja coś na nich i odpala to przed wyborami.
0
@prokofiew Konfederacji tylko rośnie, sporo będą zyskiwać teraz na aferze zbożowej (ale pewnie też drobiowej), która zapowiada się na gigantyczny problem dla PiS. Wielu zagłosuje bo ma dość POPiS
0
@hayek PiS nie ma wyjścia, przez lata robili z Konfederacji ruskie onuce i za pewne niedługo uruchomią działa na Konfe.
1
@barcelonaLM mam dość PoPisu ale Konfa to jeszcze gorszy twór. Wszytsko tylko nie oni, już nawet lewicę bym zdzierżył byleby te kwiatki z konfy nie miały wpływu na najważniejsze decyzje polityczne.
0
@barcelonaLM Może i tak ale to nie zmienia faktu, że większość woli zagłosować na lewicę niż na popaprańców z konfy. Prędzej tu widzę przepływ do lewicy, może Hołowni albo Agrounia jeśli będzie wchodziła do gry. Ale nie konfa.
0
@prokofiew
@barcelonaLM
@Bobo25
@hayek
Tak zapytam w jakim jesteście wieku...??
Ja 87 i będę głosował na Konfederację. Dlaczego.... Dlatego że wolę inne zło niż to obecne które na każdym kroku.
Kradnie, mówi to otwarcie, pluje Polakom w twarz. No ileż można tego znosić ?? Robi Morawiecki lewe interesy na zbożu a my jemy pieczywo z tego gówna....
Co w konfederacji jest tak okropne?
Skończy się przekupywanie ludzi za ich własne pieniądze. Rozdawnictwo. Możliwe, że i podatki będą zrozumiałe dla większej ilości osób.
0
@prokofiew No tak bo ci "o zdrowych zmysłach" głosują od 30 lat na tych samych a potem się dziwią że:
Inflacja
Nowe podatki
Korupcja
Afery
W kraju nic się nie zmienia na lepsze od lat
Wszyscy w koło nas robią w ....
Rozdawnictwo
Coraz trudniej prowadzić firmy
Proszę sobie wyobrazić odpowiedź która najpardziej pasuje.
Przypominam jeszcze że wariatem jest ten co robi dokładnie taką samą rzecz non stop i liczy na inne rezultaty.
1
@Krzysztof1987 jestem od Ciebie 3 lata starszy, jeśli pytasz o wiek.
W konfederacji przeszkadza mi przede wszystkim ich zamordyzm światopoglądowy. Przecież oni są skrajnie prawicowi w swoich poglądach. Żyjemy w kraju katolickim, za ich rządów to będzie kraj ultrakartolicki gdzie wolność człowieka będzie utopią. Cofniemy się pod tym kątem do średniowiecza.
Zostałem wychowany przez rodziców w duchu tolerancji do drugiego człowieka. Jeśli ktoś chce być homoseksualistą jego sprawa, niech robi co chce. Jeśli ktoś jest żydem to po prostu jest i tyle. Nigdy drugi człowiek mi nie przeszkadza dopóki nie krzywdzi swoim postępowaniem drugiego. Żyj i pozwól żyć innym jak chcą.
Konfa jest partią ultraprawicowa pod tym kątem i nie umiem sobie wyobrazić życia w kraju gdzie oni decydują kto jak ma żyć.
O ile poglądy ekonomiczne i gospodarcze mają nawet ok, jak np uproszczenie systemu podatkowego itd. to jednak zabranie całkowicie socjalu już nie. Nie ma kraju w cywilizowanym społeczeństwie gdzie nie ma żadnego socjalu. To nie jest zle samo w sobie. Oczywiście dawanie pieniędzy za nic jak 500+ nie jest dobrym pomysłem, ale już np wspomaganie finansowe kobiet które po macierzyńskim urlopie chcą wrócić do pracy (dotacje do niani itp.) już mi nie przeszkadza. Wszystkie socjalne służące aktywizacji zawodowej spełniają swoją rolę.
0
@prokofiew nie. Konfederacja spokojnie osiągnie wynik 9/10%. Jednak na szczęście będzie to również jej powolny koniec jak ludzie zobaczą jakie durne osoby są dopiero w jej dalszych szeregach
0
@Bobo25 Oni są również wolnosciowcami. Nie zakażą ruznych ugrupowań. Ale zepchną je w margines i ciemność. Mam bardzo podobne myślenie jak ty. Żyj i pozwól żyć innym jak chcą. Niestety nie wszyscy wychodzą z takiego założenia a najczęściej są to te grupy odsetkowe. LGBT Feministki. Im zapewne w Swoim życiu nie przeszkadza nikt w normalnym życiu więc po co wychodzić na ulicę i się tym afiszować. Czy ty afiszujesz się Swoimi zarobkami orientacja seksualna poglądami na temat aborcji, kościoła itd itp. Oni również nie zlikwidują wszystkich Socjali. Tłumaczą to za każdym razem. Socjal tak ale nie dla każdego i w mądry sposób.
Bo w tej chwili panuje przekupstwo wyborców. Chyba nie ma Polaka który by się zgadzał w 100% z którąkolwiek partią. Ale wolę źle może mniej źle a może trochę lepiej z nową Partia niż zapewne źle do potęgi z stara partią.
Która nawet nie kryje się z okradania afer i głupot na skalę światową.
1
@Krzysztof1987
"LGBT Feministki. Im zapewne w Swoim życiu nie przeszkadza nikt w normalnym życiu więc po co wychodzić na ulicę i się tym afiszować. Czy ty afiszujesz się Swoimi zarobkami orientacja seksualna poglądami na temat aborcji, kościoła itd itp"
No tu trochę kulą w płot z tym kościołem. Przecież chodzą w procesjach po mieście, chodzą w marszach dla życia, teraz ostatnio w obronie papieża Jana Pawła II.
Czemu oni mogą chodzić i się afiszować a inne grupy nie???
0
@Bobo25 No to widzisz nie robią tego aż tak głośno żeby to doszło do przeciętnego Kowalskiego. Nie wiedziałem o tym i nie slyszalem. Jedyne co to na rocznicę śmierci JP2 to akurat zrozumiałe.
Bardziej chodziło mi o to że oni aferuja się jacy to oni nie są poszkodowani w tym kraju. Co Moim zdaniem jest kłamstwem bo znam takich ludzi i żyją lepiej niż przeciętny Polak. Nie mają jakiś zapędów żeby wyłazić na ulicę i się czegoś domagać bo bez tego i tak to mają i nikt ich nie wyzywa nie bije i do łóżka nie zagląda. W naszym kraju jest wiele grup poszkodowanych. Za mało zarabiają wszystkie. Nie da się mieć wszystkiego idealnie. Są grupy które są najmocniej poszkodowane i tym trzeba się zająć i tak usprawniać po koleii. Nie da się zrobić wszystkiego na raz. Uważam że pytając 100 randomowych ludzi na ulicy co sądzą o LGBT będzie podobna odp do naszej a niech Sobie żyją nikomu to nie przeszkadza.
Zapytasz 100 ludzi o zarobki większość powie może być trochę lepiej ale tragedii nie ma. Tylko w każdej grupie społecznej masz odchylonych od normy ludzi którzy sami nie wiedzą czego chcą. Aferuja się o wszystko.
0
@Krzysztof1987 "No to widzisz nie robią tego aż tak głośno"
?????
https://www.facebook.com/BractwoMalychStopek/videos/podlaski-marsz-dla-%C5%BCycia-2022-/2367508926733936/
https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/c4/d2/5cfd02ee0d38e_o_large.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-d3R0xg_B2Xo/T8UTGBWJcHI/AAAAAAAAJsk/ThnEgN1b0-4/s1600/PZ-marsz-zycia002.JPG
https://media.wplm.pl/thumbs/6b2/OTYwL3VfMS9jY183ZjQ3Yy9wLzIwMjAvMDkvMTkvMTAwMC82NTcvNDJkMDExMWQyYjRlNDhiZGE4MzU2Njk5NDVjZWZiZjcuanBlZw==.jpeg
w piwnicy mieszkasz? ;)
A wracając do LGBT.
Co stoi na przeszkodzie by mogli sobie swoje związki formalizować, by mieć takie same prawa jak zwykłe małżeństwa, by mogli dziedziczyć po sobie ustawowo, a nie przez jakieś notarialne zabiegi, by bez przeszkód odwiedzać swoich partnerów/partnerki w szpitalach, by nie płacić podatku od spadku (jak osoby spokrewnione) itd.
Skoro nam to nie przeszkadza jak sobie żyją, niech więc żyją sobie z takimi samymi prawami jak my. Tyle. To nie chodzi o zaglądanie komuś w łóżko, tam sobie każdy robi co chce (za zgodą oczywiście współtowarzysza).
0
@Bobo25 w piwnicy jeszcze nie ale tv nie posiadam od x lat. W internecie nie widzę tak dużo tych akcji. Raczej króluje Wojna Aborcja LGBT Konfederacja Morawiecki.
Ja również jestem za tym ale jeszcze jako kraj nie dorośliśmy do Tego. Myślę, że to kwestia czasu. Jednak twardo uważam, że dziecko powinno się wychowywać w rodzinie Mężczyzna Kobieta. Jestem również przeciwko występowaniu mężczyzn w kobiecym sporcie po zmianie płci. To już są zbyt duże ingerencję nie uważam tego za normalne.
0
@Krzysztof1987 "Jednak twardo uważam, że dziecko powinno się wychowywać w rodzinie Mężczyzna Kobieta."
Tutaj się nie zgadzam, uważam że dla dziecka jest lepiej jak wychowują je np dwie kobiety które obdarzają je miłością, aniżeli miałby dorastać w bidulach bez poczucia że ktoś je kocha, że komuś na nich zależy.
"Jestem również przeciwko występowaniu mężczyzn w kobiecym sporcie po zmianie płci. "
Tutaj pełna zgoda bo jednak uczciwa rywalizacja w sporcie być musi.
0
@Bobo25 wchodzimy w skrajności. Które zawsze będą dylematem. Wiadomo lepsza kochająca rodzina niż patologia. Chodzi mi jednak o ten nie skrajny wybór, normalny. Jeśli mamy 3 rodziny MK MM KK i wszystkie 3 starają się o dziecko to pierwszeństwo Powinna dostać MK mimo słabszych możliwości ale nie jakiejś skrajnej patologi czy ubustwa. W pozostałych 2 przypadkach pozostałbym przy monitorowaniu rodziny do 18 roku życia dziecka.
0
@Krzysztof1987 "Wiadomo lepsza kochająca rodzina niż patologia."
Ale nigdzie o patologii nie pisałem. Pisałem tylko o domach dziecka....
"Jeśli mamy 3 rodziny MK MM KK i wszystkie 3 starają się o dziecko to pierwszeństwo Powinna dostać MK mimo słabszych możliwości ale nie jakiejś skrajnej patologi czy ubustwa. W pozostałych 2 przypadkach pozostałbym przy monitorowaniu rodziny do 18 roku życia dziecka."
Nie rozumiem dlaczego? Jaki jest powód że MK ma mieć pierwszeństwo? Pierwszeństwem powinno być przede wszystkim i tylko i wyłącznie dobro dziecka, jeśli odpowiedni specjaliści (psychologowie itd.) stwierdzą że najlepiej dla życia i rozwoju dziecka będzie adopcja przez rodzinę MM czy KK to tak powinno być.
A co do monitorowania rodziny to przy adopcjach, przysposobieniach itd. powinno to być bez względu czy dokonuje to para heteroseksualna czy homoseksualna.
0
@Bobo25 Co człowiek to opinia i weź tu żyj w kraju głosuj na Pis PO Konferencje i inne. Nie zgadzamy sie w wielu punktach z tymi partiami. A oni mają wymyślić coś co zadowoli wszystkich to jest niemożliwe.
W domu dzieci większość niestety pochodzi z rodzin patologicznych.
Uważam że rodzina MK wychowa najlepiej dziecko samo dziecko potrzebuje modelu kobiety i mężczyzny w domu.
Nie tylko KK MM
0
@Krzysztof1987 "Uważam że rodzina MK wychowa najlepiej dziecko samo dziecko potrzebuje modelu kobiety i mężczyzny w domu.
Nie tylko KK MM"
Ja uważam że płeć w kwestii wychowania nie ma znaczenia.
Choć ostatnio coraz bardziej zauważam że dzieci wychowują nie rodzice a Internet...
1
@Bobo25 Ja jednak uważam że w dorosłym życiu takie dzieci z rodzin MM KK mogą mieć duże problemy z relacjami z obcą płcią. Ze względu na obserwowane schematy w domu. Dziecko nie uczy się poprzez to co mu powiesz a to co obserwuje.
Internet to jest broń w ręku dziecka.
Ostatnio na roczku.
Siedzi 6 dzieciaków wiadomo obok siebie. Zabawa bieganie wybijanie zębów .... Nic z tych rzeczy. Wszyscy tel głową w dół z wdowim garbem.
Widok przerażający.
Jestem bardzo przecie takiemu wychowywaniu dziecka.
Tłumaczenie rodziców no też chce mieć chwilę dla Siebie. Nie przemawia do mnie za grosz. Wygoda i lenistwo rodziców w wychowaniu dzieci.
Nie wspominając o youtuberach tik tokarkach fame mną i innym ubóstwie intelektualnym które bawi nasza młodzież.
Jeszcze dodając do rodzin. To jest nowość nigdzie nie ma żadnych danych jak wygląda osoba wychowująca się w rodzinie x y z.
0
@Krzysztof1987 ale takich reakcji nie uczy się tylko w domu. Takie relacje "wypracowuje się" głównie w kontakcie z rówieśnikami od przedszkola zaczynając po szkołę, podwórko itd.
Wszystko tak naprawdę zależy od mądrości rodzica w kwestii wychowania, jak potrafi przekazać dziecku odpowiednie wartości i uczy rzeczy istotnych.
Jeśli spełnia ww. cechy plus oczywiście obdarza dziecko opieką, troską i miłością to w moim mniemaniu nie ma znaczenia w jakiej rodzinie jest to dziecko wychowywwane. Dlatego tak jak piszę (nie mam zamiaru Cię przekonywać do swoich racji tylko wyrażam swoją opinię) najważniejsze jest jakim ten rodzic jest człowiekiem, jakie wartości sobą reprezentuje a nie czy jest kobietą czy mężczyzną.
1
@Bobo25 Można by pisać i pisać.
Każdy ma Swoje zdanie możemy do 21 się przekonywać. Tak szczerze nie mamy zbyt wielkiego wpływu na to jak to będzie wyglądało w przyszłości.
Dzięki za kulturalną wymianę zdań i opinie bo o to ciężko ostatnio na tej stronie i czyta się tylko. Hejt bo ktoś ma i nne zdanie.