La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1646 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

1

Pięknie Raków zmierza po Mistrza :)
jedynie Legia może im zagrozić patrząc na formę

0

@MarioVeB! polskie PSG

0

@mkord kto?0

@MarioVeB! Co, kto? Jaki jedyny klub w Polsce ma sugar daddyego?

0

@MarioVeB! Kluczowy mecz dający nadzieję będzie za 2 tygodnie, jeśli wygramy to jest jeszcze szansa, każdy inny wynik oznacza mistrza dla Rakowa.

0

@mkord co ty pieprzysz?

2

@mkord Prezesem Rakowa jest rodowity Częstochowianin, Michał Świerczewski, więc porównanie z tyłka. Michał już udowodnił że potrafi świetnie zarządzać swoją inwestycją, x-kom też rozkręcił z małego lokalnego sklepiku na jedną z największych sieci komputerowych w Polsce.

0

@MarioVeB! Czego nie rozumiesz? Legia czy Lech wydają to co zarobią lub jadą na kredycie. Raków żyje z kroplówki Świerczewskiego. Z czego jest opłacony kontakt Iviego? Nie ma go w budżecie klubu. Świerczewski płaci mu że swojej kieszeni. Jeszcze większa patola niż Wisła cupiała, oni mieli chociaż jakieś dochody.

0

@Gallaret ok, ale to nie Raków zarabia na swoją działalność, ma kolesia który dosypuje kasy w miarę potrzeb, to samo robią katsrczycy w PSG, potrzeba kasy to dają, nie ważne że klub sam nie jest w stanie nic zarobić

0

@mkord A masz na to jakieś dowody? W Polsce nie obowiązuje FFP? O ile się orientuje Lech i Legia ma znacznie większy budżet, ale tam jest do dupy zarządzanie klubem. Nie wiem czy zauważyłeś, ale ani Raków ani Papszun nie są szczególnie lubiani przez PZPN, więc klub musi być czysty, bo inaczej szybko by się do nich dobrali. To nie jest prezes PSG, który ma układy z samą UEFA i opłaca ich by tuszować wszystkie nieścisłości.

0

@Gallaret To nie jest kwestia kto kogo lubi. Klub wydaje kasę której nie ma. Z czego Raków niby zarabia na kontrakty zawodników? Ze stadionu, który nawet nie jest ich? Z marketingu, który nie istnieje? Ze sprzedaży wychowanków?

0

@mkord Nie sądzę, że mogliby to robić legalnie. Ja nie wiem jakie są zarobki Rakowa, ani jak dużo jest wpływów dzięki marketingowi. W x-kom dział marketingu robił robotę (mało powiedziane), więc wątpię, żeby Świerczewski nie przeniósł tego w jakimś stopniu na Raków. Widać to chociażby po tym, jak dużo się o nich na meczykach pisze. Stadion ok, ale są jeszcze zarobki z transmisji, za wygrane mecze, za udział w pucharach Europejskich itd. Na prawdę uważasz, że ze sprzedaży wychowanków jakiś klub dorabia się kokosów? Wystarczy, że Raków sprzeda kogoś z ławki, a już jest to solidniejszy przypływ gotówki.

0

@mkord Człowieku ty nie masz pojecia o ekonomii ,ani o tym jak funkcjonuje klub
Raków jak każdy klub ma sponsorów jak i wpływy z tytułu praw TV , Biletów ,marketingu
To ,że ma bogatego włąsciciela nie zmienia postaci rzeczy ,że klub sam w sobie tez zarabia.

0

@Gallaret nie twierdzę,że to nie jest legalne, bo jest, PSG też działa legalnie

0

@MarioVeB! Jak funkcjonuje klub Raków? Na czym oni zarabiają? Kto opłaca chory jak na polskie warunki kontrakt Lopeza? Dochody z biletów? Mniej niż 5 tys. pojemności, stadion należący do mosir...

0

@mkord
Oczywiście, że x-kom jako główny sponsor wspiera Rakow, nie wiem co w tym dziwnego. Klub jest częścią konsorcjum i z tego korzysta ale też mądrze zarządza swoim budżetem nie rozwalając go na prawo i lewo jak np Legia. Z samych odpraw trenerów Legii można by opłacić 5 lat gry Iviego pewnie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?