O sobie

  • Zainteresowania Taktyka i analiza danych w piłce nożnej, narciarstwo, muzyka
  • Ulubiony zawodnik Busquets, Xavi
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 2007

Statystyki

  • Dni w serwisie 3415
  • Liczba komentarzy 2183
  • Polecenia 9137

Komentarze

4

Moim zdaniem 0€ jakie otrzymamy za Suareza to cena sentymentów. Wiele jest głosów, że Luis to wciąż wielki (coraz większy w sumie) napastnik, który gwarantuje bramki. Ciężko się z tym nie zgodzić ale odnoszę wrażenie, że drużynie potrzeba czegoś innego niż bramek a mianowicie zmian i świeżej krwii.
Moment na sprzedanie Suareza był dwa sezony temu kiedy widać już było spadek jego formy fizycznej a wciąż był warty dużo pieniędzy. W zarządzie prawdopodobnie jednak myślano o wielkim napastniku i gwarancji bramek i faktycznie - bramki były ale drużyna stała w miejscu. A wiadomo, w którą stronę się zmierza gdy brak jest rozwoju...
Jestem za tym żeby Koeman ryzykował i grał nawet bez klasycznej 9, która nie jest przecież obligatoryjna jak pięknie wyjaśnił ostatnio Janiama. Im więcej pomysłów tym większa szansa, że któryś wypali

7

No no, Kuman takie treningi intensywne...
Za Setiena się skończyło szybko - parę filmików, komentarzy zawodników i pomysł został naprostowany. Wydaje mi się, że Holender jest bardziej stanowczy więc może nawet do końca września coś tam amigosi pobiegają :3

0

@BarcaInfo
Hmmm ciekawe którzy piłkarze xD

0

@betonito
Co najwyżej samobójczego...

0

@Mathew86
To że na tym kończy się wkład Luisa w grę. Taki Lewy odwala masę pracy bez piłki

Zobacz wszystkie

114

Cholera siedzę sobie przy późnym obiedzie, w spokoju zajadam sobie krokieta zapijając go barszczem. Nic nie mąci tej ikonicznej chwili. A tu nagle słyszę jak potężny trzask zabił całą ciszę i spokój! Nie wiem co się dzieje, rozglądam się po kuchnii, patrzę za okno ale nic dziwnego nie znajduję. Biorę telefon do ręki, przesuwam paluchem umoczonym w barszczu by go odblokować i szukam jakichkolwiek informacji. Po chwili moje przypuszczenia okazały się słuszne i olbrzymi huk spowodowały pękające dupy tych, którzy zobaczyli Gomesa w składzie. W spokoju więc spojrzałem na zegarek - 55 minut do meczu. Pomyślałem jedynie "kruca ale ten barszcz dobry".

108

No i co, pierwszy półfinał od 2015 roku zdobyty na luzie, przewaga w lidze komfortowa, czekamy na finał PK a wszystko to na zupełnym spokoju. #Łatwo?

Patrząc na ten sezon można stwierdzić, że Barcelona spełnia oczekiwania, nawet te wygórowane. Pokonaliśmy Real 3-0, wygraliśmy na Anoeta, zmiennicy w końcu wnoszą coś do gry, Rakitić, Alba, Iniesta, MaTS grają jedne z najlepszych sezonów w życiu - wszystko fajnie. Czy nie?

Szczerze mówiąc tak pragmatycznej Barcy nie widziałem jeszcze nigdy. Valverde ustawia zespół pod rywala, zespół spełnia zadania i po tym stara się nie przemęczać - tak wyglądało ~90% meczy w tym sezonie. Pełen profesjonalizm, brak zbędnych ruchów. Okazuje się jednak, że taka gra (mimo, że piekielnie skuteczna) może być drażniąca i budzić niechęć wśród kibiców. Barca nauczyła się grać defensywnie i jest za to karcona i bita po łapkach.

Powiem wam jednak, że ostatnie sezony kiedy często przegrywaliśmy sromotnie (Bilbao 2x, Celta, PSG, Juve itd) po czym próbowaliśmy heroicznie odrobić straty strasznie mnie irytowały. Nigdy nie rozumiałem dlaczego Barca nie może grać w sposób bardziej wyrachowany tak, aby nie musieć bawić się później w "Wielkie powroty". Powroty które najczęściej niczego nie wnosiły.

Zapewne każdy zapamięta 6-1 z PSG - piękny mecz, który nie dał nam absolutnie nic. Ja bardziej będę pamiętał rozgoryczenie przy porażce z Juve kilkanaście dni później. Rozumiem wielu kibiców tutaj bo obecna Barca jest szokująca nie tylko dla nas ale także dla całego świata. Zaryzykuję jednak tezę, że tego właśnie potrzebowała drużyna - spokojnego, analitycznego i pragmatycznego podejścia.

Nie bez przyczyny daje ono takie efekty.

Osobiście miałem już dość patrzenia na dryblingi Neymara, które kończyły się wycofaniem piłki. Sztuka dla sztuki.PS Odnośnie zarządzania kadrą przez Ernesto myślę, że czas na oceny przyjdzie pod koniec sezonu. W tedy okaże się, czy w najważniejszych meczach Barca będzie odpowiednio wypoczęta.

104

Real chce kupić Neya, Ronaldo czuje się niedoceniony a trenera wciąż brak. Wydaje mi się, że idealnym wyjściem z tego impasu będzie zatrudnienie CRa jako grającego trenera. Wszyscy wiemy jak wspaniale poprowadził Portugalię na Euro a w finale szczególnie wykazał się trenerskim kunsztem. Ney mógłby być w tedy największym ego w szatni bo ego Ronaldo wyjdzie poza jej okowy.

Ronaldo ma naturalny talent do machania rękami (co przecież głównie robił Zidane, jak czytam wypowiedzi internetowych ekspertów) a do tego mógłby promować swoje kolekcje ubrań przy linii bocznej.

W razie niekorzystnego wyniku Ronaldo mógłby rozerwać swój garnitur marki CR by Ronaldo for Cristiano i niczym superman wejść na ratunek.

Nie widzę lepszej opcji tbh

Edit: Komentarz ma charakter satyryczny. Zbieżność osób i nazwisk jest przypadkowa.

100

Fajnie ogląda się ławkę rezerwowych która nie jest już ławką ostateczności a możliwości.

95

Liga Europy została stworzona po to, aby na pytanie żony:
– Dzisiaj znowu mecze?!
Odpowiadać:
– Tak, dzisiaj znowu, ale dla ciebie kochanie odpuszczę.

Nie wiem czy było ale mnie zniszczyło :D

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Którego napastnika powinna sprowadzić Barcelona w miejsce Luisa Suareza?