La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1161 Culés

0

Mam pytanie do kogoś, kto zna włoskie klimaty - przeprowadziłem się właśnie do Rzymu na kilka miesięcy, niestety w wynajmowanym przeze mnie pokoju nie ma dostępu do internetu - najemca nie chce instalować żadnego routera, i poleca mi tylko jakieś karty SIM.

W związku z tym mam pytanie, czy pomógłby mi ktoś w znalezieniu jakiejś fajnej oferty na modem, albo coś takiego? Nie umiem po włosku za bardzo (a tak szczerze to w ogóle) i ciężko mi znaleźć cokolwiek sensownego.

Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o pakiety w stylu karta 4GB za 20 Euro, tylko coś większego, najlepiej nielimitowanego - taki odpowiednik internetu na kabel w Polsce (że np. płacisz 70zł/msc i masz internet o prędkości 200Mb/s, ale on Ci się nie skończy jak wykorzystasz np. 20GB).

Dzięki z góry i pozdrawiam!

1

@Stagiryta Kilka lat temu mieszkałem przez 3 miesiące w Rimini, 10 metrów od hotelu Residence Queen. Wynająłem tam najtańszy pokój na jedną noc i ciągnąłem od nich wifi później z każdego urządzenia jakie tylko ze sobą miałem.

17

@czółkovsky Ale mu pomogłeś.

0

@Stagiryta Jakis czas zanim zalozyli mi internet korzystalem z vodafone i nawet dawalo to rade, https://www.vodafone.it/common-tablet-plans?icmp=cbu_web_MDD_internet-mobile zerknij sobie jeszce na windtree https://www.windtre.it/offerte-internet-mobile/internet-card-200-giga/

0

@Stagiryta niby to nie moja sprawa, niby nie to jest clue tematu tylko internet. Ale czemu przeprowadziłeś się do Rzymu? Nauka? Emigracja zarobkowa? Ciekawe to jest nie powiem ;)

0

@Gogonatra a można coś we Włoszech na 2 tyg lub miesiąc kupić? jadę na wakacje w sierpniu i przydało by się trochę giga :)

0

@hank_moody jak masz internet w telefonie to w granicach unii europejskiej przysluguje Ci jakas czesc pakietu internetowego. Jezeli potrzebujesz wiecej, to taki vodafone na miesiac kosztuje 14euro i dostarcza 50gb.

1

@Gogonatra

To windtre wydaje się spoko - 200GB na 3 miesiące za 25€.

Dzięki za pomoc!

@RomanHoffer

Masz rację, nie Twoja sprawa - na studia w ramach Erasmusa udało mi się pojechać, więc można powiedzieć że nauka+wczasy+zwiedzanie :D

0

@Gogonatra dzięki za odp, można to kupić na miejscu w sklepie i będzie działać? Czy trzeba zamawiać wcześniej i aktywować?

1

@Stagiryta nie ma problemu :) jak bedziesz chcial sie cos wiecej dowiedziec w temacie Wloch, wal na priv.

@hank_moody tak, normalnie w sklepie Ci z tym pomoga, z zamowieniem przez internet wczesniej moglby byc maly problem bo wszedzie wymagaja "codice fiscale" - taki nasz pesel

0

@Gogonatra dzięki za porady, w takim wypadku kupię coś podczas wyjazdu. Jeszcze byś mi tylko napisał, gdzie takie coś zakupię, tj muszę szukać sklepu vody? czy w jakimś euro sparze też będzie?

1

@hank_moody polecam sklep sieci, pomoga z aktywacja, i jak bedzie jakas dobra promocja to tez o tym powiedza

1

@Gogonatra ok dzięki, teraz już będę wiedział do kogo się zwrócić w temacie Włoch, które często odwiedzam :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: