- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1208 Culés
Gorące dyskusje
Verore
2
Teoria spiskowa, w którą wierzysz? Ja zacznę: w Smoleńsku nie było wypadku
29 odpowiedzi
Verore
1
To uczucie, gdy w sklepie pytają o dowód.https://x.com/Transfery_/status/2062920545302093859
29 odpowiedzi
Bocheno1
3
Widzę nową dziunię na LR, chłopcy prężą mięśnie... :) bo takie jest odwieczne prawo natury... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1208 Culés
0
jak dla mnie Xavi powinien odejść do tego mitycznego 4-3-3 bo nie mamy na to zawodników, trzeba grać albo asymetryczne 3-5-1-1 albo 4-4-2 z bokami dla Balde/Alby i Bombele i zagęścić środek pomocnikami. Bo te Ferrany, Rafinie a nawet Fati kopią się po czole i mało dają i tak. Wg mnie najlepiej wyglądamy w tym momencie grając czwórką w pomocy, przecież nawet real co by nie mówić, nawet bez formy zawsze będzie lepszy od Getafe, a getafe chyba wyglądało lepiej z nami niż real
0
@Seba_89_ A na ławce Kessie, Torre i Roberto od pół biedy.
1
@Seba_89_ osobiście, chcę widywać częściej grę w kwadracie Xaviego. 3223.
0
@Seba_89_ Przecież to właśnie się dzieje ostatnio. Gramy bardziej jak 3-4-3. Tak jak @Rewolucja123 napisał, nie ma rombu w pomocy, a bardziej właśnie kwadrat. Raz Gavi, raz Pedri wbiega w pole karne razem z Lewym, bardzo mi się podoba to ustawienie.
0
@Seba_89_ Raphinha mało daje XDDD po tym już przestałem czytać
0
@Rewolucja123
a cóż to za kwadrat? i jak byś piłkarzy tak ustawił? w sensie jaki optymalny skład byś proponował w tym ustawieniu?
1
@Rewolucja123 skład mamy ku temu stworzony, ale problem jest z pomocą, bo nie mamy ławki, dlatego na razie czwórka w środku na stałe nie zagości. Wyjściowy skład byłby bardzo mocny, ale potrzebujemy chociaż 1-2 bardzo dobrych (a nie solidnych lub nieopierzonych jak Torre) zmienników do środka pola. Zwłaszcza, że będą pojawiać się urazy, zmęczenie, itp.
Wtedy można tak grać:
Mats, Kounde, Araujo, Christensen, Busi, De Jong, Pedri, Gavi, Dembele, Lewandowski, Balde
1
@lucca87 Busi, Frenkie, Pedri, Gavi. Młodzi mają wolną rękę i są wyżej, Frenkie wspomaga Sergio w wyprowadzeniu (jeden może nieszablonowym zagraniem, a drugi deyblingiem i jest później komu ją przekazać), a drugi głównie skupia się na zbieraniu piłek i asekuracji ich, ale to zazwyczaj robota dla obu, z tym, że ten pierwszy ma odrobinę więcej zadań w ataku.
0
@Rewolucja123
wyglądało to ostatnio pieknię ale aby tak grać to potrzeba się wzmocnić w lato
bo potrzebni by li solidni zmiennicy
ŚO - Inigo Martinez?
pomoc - tu jakiś ŚPD i pomocnik środkowy
0
@pioz123 no ok, w pomocy faktycznie zostaje tylko torre, kessie, roberto i od biedy garcia, więc szału nie ma, ale to samo, albo jeszcze gorzej jest przy 4-3-3 w ataku, tam po za lewym i bombele to tragedia jest, tak na papierze nie wygląda to źle, ale fati czy ferran to już tylko mogą nazwiskiem straszyć tyle dają, no rafinha ma przebłyski ale też nic więcej. A jeśli mielibyśmy przejść na 4 w pomocy na stałe to już powinniśmy nabierać automoatyzmów itd.
0
@Seba_89_ ewidentnie klaruje się taktyka z czwórką w środku i zostawiamy lewą stronę dla Balde / Alby. To ma sens i sądzę, że to może być strzał w 10. Przy czwórce w środku również Busi zaczął wyglądać naprawdę dobrze. Frenkie także. Ale jeśli mamy tak grać regularnie, trzeba nam ze 2 naprawdę dobrych zmienników. Bez tego zajedziemy pomocników. Przy trójce w środku jednak można stosować jakąś rotację, tu jest ciężej, bo wykorzystujemy wszystkich. Kessie, Torre i Roberto to nie ten kaliber, chyba, że na Ceutę.
A grając na zmianę z 4-3-3 możemy wykorzystać skrzydłowych, których mamy w brud, mimo że jakości nadal brakuje. Ale przecież nie posadzimy ich na ławie. Więc jakieś rotacje ustawieniem póki co będą, to nieuniknione. Zobaczymy dziś czy znów będzie to wyglądać tak dobrze jak z Realem.