La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 554 Culés

3

Obejrzałem powtorke meczu Villareal-Real i zastanawiam ilu z Was, ktorzy wysmiewali Setiena chciałoby, aby Barca choć w zbliżony sposob zagrała z Atletico

1

@ObiwanKenobi Ja wolałbym widzieć Barcę w stylu Villarealu z Realem, bez dwóch zdań. Ten styl na dwa uda, czyli się uda albo nie uda nie odpowiada mi. Barca biernie czeka na rozwój wypadków i póki co w lidze to popłaca, ale w rywalizacji pucharowej to droga do nieszczęścia.

17

@ObiwanKenobi tak, a jak ten Villareal zlaliśmy 3:0 nie tak dawno temu i wszyscy cisnęli beke z Setiena to wtedy nikt nie chciał żeby Barca tak grała. Ale bierz dalej jeden przypadkowy mecz i na tej podstawie określaj kto jest kozak. Villareal jest 6 w la Lidze, a my 1.

konto usunięte

2

@ObiwanKenobi Setien miał swój czas. Wszedł do szatni i trząsł portkami. Są trenerzy, którzy do takiego klubu jak Barca się nie nadają. Poza tym... 2-8.

@Comentateiro i tym właśnie stylem na dwa uda robimy takie wyniki, odkąd stery objął Xavi (mowa o topowych zespołach LL, z którymi dotychczas mieliśmy często problemy).

Villarreal 1:3 Barca
Barca 1-0 Sevilla
Barca 4:2 Atletico
Valencia 1:4 Barca
Barca 4-0 Athletic
Valencia 0:1 Barca
Real 0-4 Barca
Sevilla 0-3 Barca
Barca 3-0 Villarreal
Barca 4-0 Bilbao
Atletico 0:1 Barca

Remisy:
Sevilla 1-1 Barca

Porażki:
Barca 0:2 Villarreal
Real 3:1 Barca

Jeśli niczego nie pominąłem to daje nam to 11 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki. W bramkach: 34-10. Na 14 spotkań - 8 czystych kont.

Chyba wolę to niż styl Setiena, Koemana czy innego podrabiańca. Wolę wyniki od ich pozornego stylu. Oni mieli Messiego i Suareza, Xavi ma Dembele i Lewandowskiego. Drobna rożnica...

Tak się czasami zastanawiam. Co musiałoby się wydarzyć, żeby dogodzić fanom Barcy. Był styl bez wyników - wywalić trenera, są wyniki z wątpliwym stylem - wywalić trenera. Za styl nie ma punktów. Owszem, przyjemniej się ogląda grę z polotem, ale żeby był ten Wasz polot, musi minąć trochę czasu. Na razie mamy kiełkującą DRUŻYNĘ, bo Xavi przejął wraka, którym nie dało się "jeździć". Dostał duży kredyt zaufania z racji braku doświadczenia i jednocześnie pole do tego, że na początku może być ciężko i nie od razu przyjdą sukcesy.

Mamy pierwszy sezon w trakcie (tamten miał jeden cel, jakim było ratowanie przed blamażem) i na chwilę obecną jesteśmy w grze o CdR, LE i przede wszystkim LL (będąc na pierwszym miejscu). Rok temu zastanawialiśmy się, czy uda się wejść do top4. Dziś zamiast docenić to co mamy, oczekujemy widowiskowej gry, pełnej kontroli i wyników. Nie za dużo?

0

@Jakchcesz wszystko świetnie poza tym, ze w tym meczu trenerem był jeszcze Unai Emery. XD
Cisne beke, ale z ciebie i tych co polubili ten komentarz.
Ale bierz jeden przypadkowy mecz, gdzie trenerem był jeszcze ktos inny i na tej podstawie określaj jak gra Villareal. XD.

1

@pioz123 tak, Setien nie poradził sobie w Barcelonie, ale moze tez to nie była całkowicie jego wina. Mając niebiegających wtedy Messiego, Suareza czy Busquetsa i żadnych skrzydeł też nie można tak grać jak Villareal wvostatnim meczu.
Jeżeli wolisz wyniki to rozumiem, ze żałujesz zwolnienia Valverde. Wtedy tez wyniki były, ale bez stylu.
Szczerze to wolałbym połączenie ładnego dla oka stylu ze zbieraniem punktów.
Przyznaje, ze za Xaviego lepiej sie te mecze ogląda, wreszcie są emocje a nie tylko podawanie do najbliższego. chociaz te ostatnie 3 mecze juz slabiej wyglądały to i tak od przyjscia Xaviego druzyna poszła do przodu. A jedyne czego nie chciałbym to, aby znów zaczęli grać jak za Koemana

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi Twoje podsumowanie bardzo trafnie opisuje moje odczucia.

Co do Setiena, brak motywacji u zawodników jest również niejako jego winą, bo nie potrafił ich zmobilizować. Messi, Suárez i spółka nie widzieli w nim autorytetu, nie wierzyli w jego "projekt".

Odnośnie Valverde, z perspektywy czasu uważam, że źle się stało, że go zwolniono i zastąpiono Setienem a później Koemanem. Tę decyzję doskonale opisują słowa "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Valverde był niemal gwarancją wyników, czasem lepszych, czasem gorszych ale jakoś to trzymał w ryzach. Fakt, że miał jeszcze naprawdę dobrą kadrę, która później dopiero zaczęła się sypać.

"Szczerze to wolałbym połączenie ładnego dla oka stylu ze zbieraniem punktów." - oczywiście! Ja również. Nie jestem fanem brzydkiej piłki ale po latach bylejakości i braku wyników jestem głodny jakiegoś trofeum Barcy. Nawet i niech to będzie LE, ale niech ta drużyna coś wygra. Niech to wzbudzi w nich wiarę, że mogą coś wygrać.

Początek z Atletico w moim odczuciu wyglądał tak, jak Xavi to widzi. Były fajne akcje, wychodzenie na pozycje a nie tylko przerzucanie piłki z lewej na prawą. Fajnie, że Pedri dostał polecenie od trenera, żeby więcej wchodził w drybling, jeden z nich dał nam gola. Było kilka strat ale nie od razu Rzym zbudowano, to się musi dotrzeć. W tej chwili, moim zdaniem mamy drużynę, która mogłaby spokojnie powalczyć o 1/4 a może nawet 1/2 finału LM. Szkoda, że stało się to, co się stało, ale pamiętajmy, że dużo "zawdzięczamy" sędziom z meczu z Bayernem oraz Interem (oba mecze wyjazdowe) a także niestety Gerardowi Pique w rewanżowym meczu z Interem. Często takie niuanse sprawiają, że obraz rzeczywistości jest mocno zakrzywiony.

W moim odczuciu gramy bardzo solidnie w obronie (z wyjątkiem kilku wpadek ale bilans w LL mówi sam za siebie), nieźle w pomocy za sprawą Pedriego i Gaviego (ale jesteśmy zbyt mocno od nich uzależnieni) i w kratkę jeśli chodzi o ofensywę (to zależy od formy dnia naszych skrzydeł).

1

@pioz123 ogólnie się z Tobą zgadzam. Dodam tylko, ze głupotą było zwalnianie Valverde w tamtym momencie, gdzie miał duże szanse na mistrza i moim zdaniem znów by go wygrał. Niestety gra już wtedy wyglądała słabo, ale zmiana trenera bez zmian kadrowych była wtedy bez sensu. Nadal zostali ci sami zawodnicy, którym nie chciało się biegać.

Co do Xaviego to widać, ze chociaż zawodnicy czuja respekt. On tez wciąż się uczy i mam tylko nadzieje, ze ostatni mecz i gra drużyny choć częściowo była zamierzona. Tzn strzelić bramkę i grać z kontry z taka drużyna jak Atletico bo sam Dembele miał chyba ze 2 sytuacje po długich piłkach. Z Realem zagrał mocno do przodu czyli tak jak na wiosnę i Anceloti go zjadł. Tutaj z odrobinà szczęścia wygrał mecz

konto usunięte

0

@ObiwanKenobi to prawda. Wywalenie Valverde i ściągnięcie Setiena oraz brak trafionych transferów to główna przyczyna późniejszej bylejakości i braku determinacji (nawet u Messiego, który nie wierzył w ten projekt i ciągnął drużynę tylko i wyłącznie dlatego, że jest wybitny).

Z perspektywy czasu wiemy, że wtedy popełniono błąd. Wtedy pewnie większość z nas miała ogromny żal do Ernesto za dwumecz z Romą i Liverpoolem w LM, dlatego każdy chciał zmian. One były potrzebne, pod warunkiem, że przyszedłby ktoś, kto się do tego nadaje i przeprowadziłby mądrą rewolucję kadrową. A wtedy Bartomeu sprowadzał tych, których chciał on a nie trener - dla ratowania swojego stołka. Liczył, że głośny transfer to zagwarantuje.

Xavi na ten moment pokazuje, że pomimo braków trenerskich potrafi zbudować zrównoważoną i silną kadrę. Wie, czego drużyna potrzebuje i próbuje to wprowadzać w życie. Mamy mocną kadrę ale często w tym układzie zawodzą te najważniejsze trybiki - Dembele, Fati, Ferran czy Raphinha. Szkoda, że nie udało się sprowadzić Bernardo, bo być może to jest ten brakujący element.

Generalnie czas aby przestać podchodzić na gorąco i z emocjami do tego co się dzieje. Xavi musi mieć zaufanie klubu i przestrzeń do pracy z drużyną. Tylko to może sprawić, że jeszcze wyjdziemy z tego bagna, w którym od lat się taplamy. Nowy trener to zawsze inna wizja, a nas teraz nie stać na kolejną wizję po Xavim, bo przed momentem wydaliśmy kupę kasy na transfery i czyszczenie kadry. Dobrze, że przynajmniej te transfery choć trochę podniosły poziom kadry, bo w przeciwnym razie to byłby gwóźdź do trumny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?