La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1003 Culés

1

Nie wiem czy wygrana Luli była zaskakująca czy nie ale ciekawie się robi. Bolsonaro z zapędami autorytarnymi (przynajmniej z tym on mi się kojarzy) oficjalnie traci władzę (czy ją odda to inna sprawa), we Włoszech i w Szwecji wygrywa prawica, jest duża szansa, że następne wybory we Francji też wygra albo skrajna prawica (Le Pen) albo skrajna lewica (Melenchon). Do tego jeżeli wierzyć stronie ewybory.eu to w Hiszpanii prowadzi Partia Ludowa z 31% poparciem (opis że strony: konserwatyzm, liberalny konserwatyzm, chrześcijańska demokracja, liberalizm gospodarczy) i mogą wejść w koalicję z Vox (15% poparcia, nacjonalizmu, konserwatyzm, liberalizm gospodarczy). Rządząca Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza ma 26% poparcie. Co jak co ale pod samym kontem politycznym w Europie robi się naprawdę ciekawie. Dodać możemy jeszcze możliwą dotkliwą porażkę partii Konserwatywnej w UK i powołanie raczej lewicowego (w sensie, że PO z kimś w koalicji) rządu u nas za rok.
@Kondziubarca @tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @michal26

3

@Kgorecki2500 PiS nie ma najmniejszych szans przegrać wyborów, nawet robiąc to co robią elektorat mają żelazny, a PO nic ciekawego nie ma do zaproponowania poza tym że jesteśmy antypisem.

0

@skakun95 Tak, tak, tak, oczywiście. Druga sprawa to, że Pis nie musi przegrać by stracić władzę.

konto usunięte

0

@Kgorecki2500 Bolsonaro to mnie się podobał ze względu na podejście do covida nie dał się temu zajobowi jak większość państw i w Brazylii żyli sobie normalnie i jakoś nie kojarzę zapędów autorytarnych, a czy lula będzie lepszy zobaczymy;)

0

@Kgorecki2500 no tak tak, zobaczysz :)

1

@Barca1992 Ja tak za bardzo polityką brazylijską się nie interesuje żeby wiedzieć co tam się 24/7 dzieje ale kojarzył mi się on z takim vibem militarnej junty wojskowej (w sumie chyba jest byłym żołnierzem). Do tego zdaje się, że sędziego który prowadził sprawę Luli kiedy był oskarżony o coś (chyba korupcję) mianował ministrem sprawiedliwości

2

@Kgorecki2500 boli mnie nazywanie nacjonalistów skrajną prawicą. To tak, jak liberałów nazywa się z marszu lewicą
Jeszcze prześmiewczo "prawaki", "lewaki" to wiadomo, pejoratywne określenie na kogoś o przeciwnych światopoglądach. No, ale skrajna prawica? To nawet Konfederacja po prostu prawicą jest...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?