- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1624 Culés
Gorące dyskusje
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
CLS63AMG
8
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1624 Culés
4
30 lat temu charyzmatyczna Sinead O'Connor podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II w programie Saturday Night Live. Została za to dożywotni zakaz pokazywania się w programach NBC, była traktowana jajkami na ulicy, i wybuczana w trakcie programów na żywo.
"Moim zamiarem zawsze było zniszczyć zdjęcie papieża, należące do mojej mamy. Reprezentowało one kłamstwa, kłamców i wykorzystywanie.
A teraz po 30 latach otwieramy oczy na to co dla niektórych oczywiste było dawno temu. Polskie społeczeństwo było skrajnie zaślepione bezkrytyczną miłością do JP 2
2
@Comentateiro patrząc na to co działo się w tych katolickich domach opieki w Irlandii to zrozumiała decyzja. Potem ja uznali za szaleńca
0
@Comentateiro on robił dobre rzeczy ale brak walki z pedofilią to ogromny minus.Należy tu oceniać go za dobre jak i złe rzeczy.
1
@Borneo Nie, należy go oceniać za całokształt i ocena może być tylko negatywna.
0
@Gall w czasach komuny był bardzo ważny i ona robiła zamachy na niego.Miliony z polski szły go słuchać i był takim mentalnym opiekunem który trzymał.To bylo mega istotne i wymagające uwagii.Nie wiem czy był wstanie zrobić rewulucje jeśzcze w kościele z pedofiluą to 2 wojny.Jedną toczył.Jak iceniam kogoś to ważne są rzeczy pozytywne jak i negatywne.Jedne nie mogą przyslaniać drugich i odwrotnie.
1
@Borneo No widzisz oceniasz go jako Polak a nie za całokształt.
Ok jako jeden z zapalników walki z komunizmem w Polsce możesz go chcwali, ale ja na przykład nie zamierzam pomijać tego że z Ruskimi walczył ale z podobnymi im w Ameryce południowej już trzymał sztamę.
Można go też pochwalić za dni młodzierzy i to tyle
Skostnienie kościała i zarzadzanie nim niczym jarosław czyli mierni ale wierni.
Pedofilia i krycie koleżków.
Atakowanie środków antykoncepcyjnych w Afryce i katastrofa z hiv
Teologiczna mizeria.
Fabryka świetych i beatifikacji :) brudnych beatifikacji via matka teresa
0
@Gall oceniam go jak europejczyk walczył z komuną polska była krajem wprost walczącym z ruskimi i działał w miejscu walki tak naprawde.To w polsce runęła komuna i on miał w tym swój udział.Robił ważną rzecz.Nie wuem ile masz lat byłem na tych spotkaniach i wiem ile te spotkania dawały wuary i nadziei na lepsze jutro.Jesli wtedy nie byłeś nie zrozumiesz o czym mówię.
0
@Borneo No to czemu Europejczycy mają do niego dość surowy stosunek, ty tylko twierdzisz że go jako Europejczyk oceniasz.
To za jego rządów super katolickie Irlandia i Hiszpania mają gdzieś wiarę :)
0
@Gall bo nie widzieli wprost jak walczył za komuny.I nie zawsze tak do niego podchodzili.Teraz jest totalny kryzys kościoła na tapecie i to jest główny temat.Ludzie mają cechę zapominania dobrych rzeczy na rzecz aktualnych złych.Normalne.To co robił było ważne z perspektywy walki z komuną.aaby było jasne jestem mega krytyczny wobec tego co się dzieje w kościele i nie bardzo widzę kto może to naprawić.Bo papież tego nie ogarnie.Biskupi są problemem a szeregowy kapłan nic nie zrobi z uwagii na hierarchie i zależność.Ale oceniając generalnie oceniam dobre i złe rzeczy.Inaczej ocena nie jest obiektywna a subiektywna zgodnie z emocją pod wpływem której jesteśmy aby przyjebać bo coś nas oburza.
0
@Borneo Misiu ale katolików z Hiszpanii i Irlandii nie obchodzi walka z komuną bo life is brutal, i nie pisze o teraz tylko załamanie wiary w tych państwach nastąpiło kilka lat przed jego śmiercią.
No to jak papież nie ogarnie to nic dziwnego ze wszystko zawsze zamiatane pod dywan.
Ale ja żadnych negatywnych emocji nie mam ot kolejny tyran który każdy sprzeciw chciał wypalać gorącym żelazem, hipokryta i zaściankowiec i tak go zawsze będę odbierał.
0
@Gall no ja żyłem w czasach komuny i będąc we Francji 2 lata w różnych okresach bo ojcuec tam pracował oni nas bardzo wspierali i pomagali.Byli 2 polaków , którzy byli znani i robili dobrą pr robotę dla Polski jeden to był Papież a drugi to był Wałęsa.Jeśli tak piszesz to kompletnie nie czujesz tamtych czasów i czym była żelazna kurtyna.......robrojenia nuklerarne itp.....