- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1540 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
91 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
PIWOSZ89
5
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1540 Culés
10
Skutki umowy z CVC:
⚫Atletico:
-Przekraczają budżet płacowy o ponad €100M.
-Nie mogą rejestrować zawodników.
-Mają gigantyczne problemy z robieniem jakichkolwiek transferów.
⚫Betis:
-Musi sprzedawać swoich zawodników.
-Prawdopodobnie nie będzie żadnych większych transferów, nie są w stanie zmieścić się w limicie płacowym.
⚫Valencia:
-Musi sprzedawać największe gwiazdy.
-Klubowi grozi degradacja, jeśli nie uzyskają €40M w ciągu najbliższego miesiąca przed startem sezonu La Liga.
Barca i Real to jedyne kluby, które nie podpisały CVC:
⚫Real:
-Podpisuje kontrakt z Rüdigerem
-Kupuje Tchouameniego za ponad €80M, wygrywając walkę z PSG
-Jest najlepiej zarządzanym klubem świata, nie ma żadnych problemów z limitami płacowymi.
-W budżecie klubu pozostaje nadal blisko €200M.
-Real może pozwolić sobie na niemal każdego zawodnika na świecie.
⚫Barcelona:
-Po interwencji Florentino Pereza rezygnuje z CVC, uruchamia sprzedaż 25% praw telewizyjnych, Florentino podsuwa amerykańską firmę, gotową kupić te prawa.⬇️
-Barcelona ma w budżecie transferowym blisko €250M.
-Barca wbija się w transfer Raphinhi do Chelsea i wygrywa walkę o jego transfer.
-Walczy o transfer Lewandowskiego i Kounde, będąc o krok od transferu Polaka, drugi na liście po Lewym jest Kounde.
-Bernardo Silva prawdopodobnie zastąpi Frenkiego De Jonga.
-Po aktywowaniu dźwigni, nie ma już żadnych problemów z limitami Tebasa.
Taki komentarz znalazłem na Facebooku. Dobrze, że Laporta nie podpisał CvC co Bartomeu jak mówił w wywiadzie zrobiłby bez wahania...
3
@AlexDark00 Tak naprawdę zobaczymy za rok co z nami będzie. Co by nie mówić, to rok temu CVC trochę tlenu dostarczyło klubom, tak samo nasze dźwignie dadzą nam teraz.
1
@AlexDark00 Jasne wszystko się zgadza choć trzeba pamiętać że jedna Barcelona i szczególnie Real są 10 półek pod każdym względem niż pozostała cześć ligowej tabeli tam zawsze będzie więcej kasy i więcej opcji to rozegrania.
0
@AlexDark00 Akurat Valencia to się stacza od lat i zawsze ledwie dopina budżet.
1
@AlexDark00 Skąd to info co do naszego budżetu transferowego? Przecież to jakieś wróżbiarstwo. Druga sprawa jeszcze wszystkich dźwigni nie aktywowaliśmy i dalej mamy problemy z limitami i kolejna dźwignia być może rozwiążą te problemy, ale pewności nie mamy. Tutaj polecam tweety naszego redaktora Błażeja Gwozdowskiego. Jest sporo niewiadomych choćby nasz bilans za sezon 21/22 czy kwoty sprzedaży tych pozostałych 15% praw telewizyjnych wiec narazie lepiej się wstrzymać z takimi komentarzami. Inna sprawa, że to co piszesz to nie skutki CVC tylko konstrukcji limitów w La Liga. Zobacz sobie jak to wyglada choćby w PL gdzie kluby potrafią notować znacznie większe straty i dalej funkcjonują na rynku transferowym.
Ps. Athletic Bilbao tez nie podpisał CVC
0
@ViscaelBarca2007 Ja tylko przekopiowałem komentarz znaleziony na FB. I nawet nie patrząc na to można stwierdzić, że umowa z CVC jest złodziejska.
0
@adi7adi8 Tylko takie Atletico sezon temu było mistrzem, a teraz mają ujemny budżet płacowy.
0
@mkord No Valencia to prawda, ale podpisanie CvC nie pomogło w naprawie. Żal patrzeć co Lim zrobił z Valencii :/
0
@AlexDark00 o CVC zostało już powiedziane chyba wszystko i jakie jest dobrze wiemy, ale nie przszkadza to w weryfikacji informacji przed podaniem ich dalej
0
@AlexDark00 Jasne byli ale całościowo patrząc są daleko za Realem i Barcą
0
@ViscaelBarca2007 Stary, nie mam tyle czasu, żeby trzepać całego Twittera itd. Wrzuciłem to tutaj, żeby zobaczyć co LR o tym sądzi i np ludzie tacy jak ty, czy @hayek dorzucą swoje 3 grosze, dzięki czemu dyskusja będzie pełna i da jakiś obraz.